Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van most valami hasmenéses...

Van most valami hasmenéses járvány? És milyen széklet jellemző rá ha igen? Kell gyógyszeres kezelés? VAgy elég a protexin?

Figyelt kérdés
2012. aug. 27. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Híg széklet jellemző rá és a gyógyszert ORVOS írja fel, miután megvizsgált.
2012. aug. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk hányt a 2,5 éves kisfiam, kórházba is került én rajtam 2 nappal később jött ki, én nekem már hasmenésem is van. Én nagyon kész vagyok, szerintem vidd orvoshoz inkább, nehogy kiszáradjon.
2012. aug. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Iszik rendesen, nincs gond vele. Általában amikor eszik utána szokott kakilni. A széklete kb. 2/3 rész normál széklet és 1/3 részben nyálkás. Nincs rossz közérzete, nem lázas. Van elég pisi. Egyszer volt már egy nagyon durva hasmenésünk, napi 10-12 hasmenéses pelus... és még véres csíkok is voltak benne. Akkor a doktornőnk a Protexin probiotikumot javasolta, a koplaltatást és a bő vízfogyasztást. Mivel most még koránt sincs annyira rossz helyzet, így nem megyünk orvoshoz. Csak kíváncsi voltam, hogy van-e máshol is hasonló. Köszi a válaszokat.
2012. aug. 27. 19:57
 4/7 anonim ***** válasza:

Fiam hányt 1napig, utána a lányom kétszer, majd ma én egyszer... A nagyi+nagynéni is sűrűn jár wcre ki mivel.

Ha ezt szedte össze a kicsi, akkor max 2nap és jól lesztek.

Ha nem inna, nálunk akkor néznek a gyerkőcökre, normaflort kaptak a kicsik, és ennyi.

2012. aug. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az a gond a hányással, hogy síma itatás nem elég, ha már sokszor hány. Nálunk kb. 2,5 óra alatt 7-szer is hányt is hiába ivott sokat, azt mondták, hogy a vízzel nem lehet pótolni azokat az ionokat, ásványi anyagokat, amik kellenek a szervek rendes működéséhez. Szóval borzasztó volt a kórház, de sajnos muszáj volt az egészsége végett. De ott is kapott protexint is, szóval az csak jó, ha adsz neki. Jobbulást!
2012. aug. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nálunk brutális méretű járvány volt,a családba mindenki elkapta,anyától a dédiig unokatesó nagybácsi,aki csak 0 percet megfordult nálunk.

hasmenés nem sok csak iszonyat híg széklet,a bilit háromnegyedig kakilta,

hányás 3x de az nagyon brutálisan,

én saját magam kúráltam úgyanis a helyettesítő orvos szerint nem tűnt betegnek,mert nem hagyja el magát.

amikor hányt dedalonetta kúpot kapott,a hasmenésre smectát,

és mellette a bonolac pro kidet.

persze gyógyszerész segítségével.

tehát én azt javaslom vagy normaflort vagy bonolactot vagy valami ilyesmit kezdj el neki adni és akkor talán elkerüli.

2012. aug. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szerencsére nálunk még mindig csak a hígabb széklet a jellemző. Adom neki a Protexint ( amit korábban a doktornő javasolt) meg most igyekszem csak krumplit, rizst, almát, banánt adni - de hát az a baj, hogy néha megeszik egy kis csokit is.... :S :S


Nagyon remélem, hogy ennél nem lesz rosszabb, és lassan már kijövünk a hasmarsból.

2012. aug. 28. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!