Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Felhasználhatom még ezt a...

Felhasználhatom még ezt a gyógyszert, vagy inkább kuka, és írassak másikat?

Figyelt kérdés
A hétvégén nyaralni voltunk, vittem magammal mindenféle gyógyszert, hátha ne adj Isten szükség lesz rájuk a lányomnak,(3éves). Viszont a kocsiban maradtak kb. 6-7 órát, a 40 fokban, a kúpok is és Cataflam csepp, ami viszont még bontatlan állapotban van. Ezt most dobhatom ki, vagy a bontatlan cseppeket még felhasználhatom ha szükség van rájuk? A kúpok nem olvadtak meg vészesen, de nem tudom, hogy mennyire ártott meg neki a meleg.
2012. aug. 27. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Hú, hát én biztos nem dobnám ki a felbontatlan gyógyszereket.

nem hiszem hogy bajuk lenne a gyógyszereknek, nálunk a házban ilyenkor nyáron 34-35 fok is van, minden gyógyszert nem tudok a hűtőben tárolni, ráadásul a gyerek is könnyen kiveszi a hűtőből.

A kúpot viszont mindig hűtőben tárolom mert a 24-25 fokban már olvad.

Én nem dobnám ki egyiket sem. Szerintem 6-7 óra alatt nem mentek tönkre, viszont ha napokig ilyen hőmérsékleten van akkor nem használnám fel egyiket sem.

2012. aug. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
én sem szoktam a napon tárolni a kúpokat, de most nem volt lehetőség rá, hogy hűtőbe tegyük a gyógyszert. itthon mindig hűtőben van, most nem tudtam megoldani.
2012. aug. 27. 20:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem gondolnám, hogy bajuk lenne. Főleg a cataflamnak, az biztosan jó még. A kúpok legfeljebb szétolvadtak, de a hatóanyag attól még ugyanaz, max nem tudod használni, ha eldeformálódtak.
2012. aug. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy biztos a dologban inkább kérdezz meg egy gyógyszerészt! Nálunk minden kérdésre szívesen válaszolnak, még a látszólag banális dolgokat sem érzem cikinek.
2012. aug. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!