Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1-es tápszert tényleg mindenki...

1-es tápszert tényleg mindenki csak a 6. hónapig használta? Megmaradt 2 dobozom, de a fiam most múlt 6 hós. Ugye felhasználhatom?

Figyelt kérdés
Hirtelen nem lesz más tápanyag függése a gyereknek, nem? Lassan úgyis a 2-esre kell áttérni, de az még drágább ennél, mert nincs rá támogatás. Jól tudom?
2012. júl. 25. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy fel lehet használni! Nekem 6 hónapos korában 9 doboz tápszer állt a polcon. Így nem 6 hós korától kapja a 2-es tápszert, hanem 7 hós korától. :)

Jól tudod, hogy nincs támogatás, de van amelyikre van! A lányom a Humana baby fitet kapja. Ez speciális tápszer bukós babáknak, és szuper! 1 éves koráig ezt ki lehet íratni. Annyi a különbség, hogy ez kicsit sűrűbb, mint a sima tápszer. Ja, és a HA-s tápszerek is kiírathatóak 1 éves korig.

2012. júl. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is 7 hónapos koráig adtam a babámnak 1-es tápszert, ő HA-sat evett. A HA2-t még 1 éves koráig irattam ki a dokival, utána pedig áttértünk a tejitalra.
2012. júl. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem 1 éves koráig azt itta, amit legelejétől. Milumil Optima 0+, azután tejital.
2012. júl. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom is a Milumil Pepti 0-sat eszi és 10 hónapos. Nekünk doki mondta, hogy nyugodtan lehet 1 éves koráig. Így van rá támogatás, nem is kevés.
2012. júl. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

11 hónapos koráig 1-es tápot kapott, mert olyan sokat kiírt a dokinőnk egyszerre. :)

16 hónapos, mostmár junior tejitalt kap, de fokozatosan tértünk át erre. Semmi baja.

11-13 hónapig kapta a 2-es tápot, aztán a 3-as tápot, aztán a junior italt.

2012. júl. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

szuper. köszi a megnyugtatást mindenkinek. Pedig már kezdtem afelé húzni, hogy 2es és nem váltom ki a recepteket. A HA-sat tudom, h ki lehet iratni, első 5-6 hónapban a fiam is olyat evett, de a HA-s feliratva annyiba kerül, mint a sima 2es.

Ezek szerint akkor mindenki bátran ajánlja, h váltsam ki az itthon lévő recepteket (6 db) is. Ezek, miután már min 2x eszik szilárdat egy nap majd 2 hónapig is simán kitartanak...ha nem tovább. A lényeg hogy doki javaslata szerint is lehet tovább enni az 1est, ugye?

2012. júl. 26. 20:29
 7/7 anonim ***** válasza:

tegnap 23:10


Igen, lehet tovább inni, nem lesz semmi baja tőle! :) Sőt, a súlya sem esik vissza, hanem gyarapodik szépen. :)

2012. júl. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!