Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit teszel, ha a gyereked az...

Mit teszel, ha a gyereked az utcán földre vágja magát és ordítva hisztizik?

Figyelt kérdés
Én hiába nyugtatnám, nem hagyja, ha közelítek felé, rúgkapál és még jobban csinálja. Ha mégis felveszem, ott sem hagyja abba, kicsavarja magát a kezemből. Próbáltam róla nem tudomást venni, s úgy tenni, mintha ott hagynám. Megyek pár métert lassan, abbahagyja, felül, de amint megállok és hátranézek, hátha jönne már, megint elveti magát és ordít, mint akit kínoznak. Azt már nem is mondom, hogy mindenki minket bámul. Otthon nincs gond, mert hagyom, hogy kidühöngje magát, gyorsan túl vagyunk így rajta. De az utcán...

2012. aug. 29. 13:37
 1/7 krisztivan ***** válasza:

Eddig 2X csinálta ezt a fiam.Belváros legforgalmasabb helyén:-)) Én kerestem egy padot ,leültem rá és nézelődtem.Kb.2 perc után rájött,hogy messzebb vagyok tőle és elkezdte érdekelni,hogy én mit nézek:-))

De,igazából nem tipikusan hisztis a fiam.Szerencsére.

2012. aug. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is volt ilyen

leültem és megvártam míg befejezi, figyeltem de csak félszemmel titokban (olvastam vagy telefonáltam pont úgy csináltam mint ha egyáltalán nem venném észre :-)


pár alkalom után rájött h ez nem jön be nálam mert akkor sem lesz úgy ahogy ö akarja

ha abba hagyta akkor megbeszéltem vele és ha lehetett akkor kompromisszumot kötöttem vele


lényeg mindig ugyan azt a módszert használd ha hisztizik ha folyton változtatsz rajta akkor ö sem tudja h mi a helyzet


otthon hogyan reagálsz erre ?

nya utcán pontosan ezt tedd

és ha megnéznek tojd le :-))))

ők is voltak gyerekek és nem egy volt hisztis :-)

2012. aug. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezt fogom tenni, köszi! Csak tényleg kellemetlen, de keménynek kell lenni, nincs mese...
2012. aug. 29. 14:09
 4/7 anonim ***** válasza:
A lányom egyszer a DM közepén csinálta. Elmondtam neki, hogy ez miért nem jó, és meg vártam, hogy abbahagyja. Addig pakoltam el a vásárolt cuccokat, ő meg rájött, hogy feleslegesen csinálja. :)
2012. aug. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mennyi idős? A reakció ezen is múlik.

Sztem a helyben adott válasznál fontosabb, h meg tudd előzni. Vannak cikkek, ötletek a hiszti okáról, kezeléséről, én találtam egy-két nagyon hasznosat.

Ezen kívül pedig sokat beszélgetünk a viselkedésről a maga módján. Például, amikor szépen viselkedik, mindig megdícsérem konkrétan megnevezve, h miért is jár a dícséret. Megállítom, ölbe veszem v egymásra nézünk és azt mondom, h pl megdícsérlek mert nagyon szépen levetkőztél. Elég rövid idő alatt erre került a hangsúly, és nagyon akarja a dícséreteket, persze meg is kell érte dolgozni, de azért napi 10-15 mindig van.

van még egy könyv, amit olvastunk, talán tetszik nektek is: Berg Judit: Hisztimesék. Hetekig ez volt az estimese.

2012. aug. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pont a mult heten csinalta a 2,5 eves lanyom. Ult az utcan a foldon es hisztizett. En leraktam a foldre a szatyraimat, keresztbe fontam a karjaimat es vartam....sajnos nem tudom mi lett volna belole:-)))) mert jott a szomszed lany, olbe vette es hazavitte. Sokkal gazosabb volt, mikor jott a busz es fel kellett volna szallnunk, de az en lanyom rugkapalva hisztizett, hogy o nem akar busszal menni. Ott sajnos egyszeruen csak "felpenderitettem" a buszra, mert deli forrosagban, szatyrokkal es hisztizo gyerekkel egyutt nem volt energiam ujabb negyed orat varni a buszra. Amugy szerencsere ez a vegletekbe meno hiszti ritkan fordul elo nala, akkor is vagy probalom kizokkenteni belole valami totalisan mas dologgal, mint amiert hisztizik, vagy egyszeruen nem veszek rola tudomast.
2012. aug. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5

nem mindig lehet megelőzni

a fiam csinálta anno: mentünk az utcán és egyszer csak levágta magát a földre és üvöltött semmi olyan nem történt ami kiválthatta volna

utólag kiderült, miután megnyugodott h azon gondolkodott h ha hazaérünk akkor biztos nem lehet majd mesézni és annyira felhergelte magát h csak nya

(pedig nem is nézünk annyit tv-t van h napokig nincs is bekapcsolva)

máig nem értem ami történt....


ezzel mit kezdesz?

2012. aug. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!