Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig fér bele, h nem ismeri...

Meddig fér bele, h nem ismeri fel a színeket egy jól beszélő gyerek?

Figyelt kérdés
2012. aug. 30. 07:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet színtévesztő.
2012. aug. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Milyen idős a kicsi?
2012. aug. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az enyém még nem beszélt, de 1 évesen már ismerte a színeket (azt adta oda, amit kértem). Viszont 2 évesen engem, az anyját még sokszor Apának hív :) Szóval oda akarok kilyukadni, hogy beszédben van olyan szakasz, hogy általánosítanak a kisgyerekek, pl. minden 4 lábú vau-vau, még ha macska is. Lehet, hogy így "téveszti össze" színeket? Esetleg tesztként játszatok olyat, hogy színes poharakba vagy színes papírra azonos színű tárgyakat kell tenni egy dobozból/vödörből.
2012. aug. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem a lányom 2.5 éves múlt. És még összekeveri sokszor! Nem tudom miért mert amúgy meg 1 éves kora óta mond szavakat, másfél éves kora óta mondatokban beszél, választékosan kifejezi magát már vagy fél éve, az ellentétpárokat is jól tudja felismeri stb. de a színeket egyszerűen keveri. Ha mondom neki hogy hozza oda a piros kanalat akkor megtalálja az esetek 80%-ban de ha ki kell válogassa (pl. kockák közül) akkor nem megy illetve MEGNEVEZNI nem tudja tehát ha megkérdezem milyen színű ez a kocka azt mondja a zöldre hogy sárga vagy ilyesmi.

A fiam 2 évesen hibátlanul tudta ezeket és nem csak az alapszíneket hanem mást is ( kék, zöld, sárga, piros, lila, fekete, fehér, szürke) ami azért is érdekes mert ő akkor kezdett egyáltalán beszélni (2 évesen) és más téren meg elég lassan haladt a beszéde jó 3 éves volt mire mondatokat alkotott.

2012. aug. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A 2 éves státuszon azt mondta nekem a védőnő, mivel a lányomnak halvány lövése sem volt a színekről, hogy majd az óvodában ráér megtanulni. Aztán most 4 hónappal később, már az árnyalatokat is tudja, nem csak az alapszíneket. Szerintem ne aggódj. Színtévesztés meg egyenlőre eszedbe se jusson.
2012. aug. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

három éves a fiam.1,5 éves kora óta folyékonyan beszél,kb 80 mondókáét,verset,dalt tud mondani,énekelni.

a színeket felsorolja,de az istennek sem tudja megkülönböztetni

kicsit aggódok én is,de állítólag négy éves koráig belefér.ja a látása jó az tuti

2012. aug. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. 2 és fél éves és nálunk és épp úgy volt, mint a 4. válaszadónál, h a nagyobbik lányom 2 évesen már az árnyalatokat is tudta. Akkor jó, nem aggódom:)
2012. szept. 1. 06:54
 8/10 A kérdező kommentje:
Az első válaszadónak: azt sem tudod hány éves, de már színtévesztő...:D
2012. szept. 1. 06:56
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok. Az én kisfiam is 2,5 éves és nem tudja a színeket. A lila az egyetlen amit soha nem téveszt el. Ja beszélni azt tud!!! Most épp alszik ezért csönd van!:)

Én nem aggódok, majd megtanulja ezt is.

2012. szept. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2012. szept. 2. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!