Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehetnék bébiszitter?

Hogy lehetnék bébiszitter?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és hétvégenként, délutánonként szeretnék bébiszitterkedni. Nincs ilyesmi végzettségem, de van tapasztalatom (családban van egy 2 éves kislány, sokat vigyáztam rá). Nem kérnék sokat, nem tudom mennyit szokás, de olyan 1000ft/órára gondoltam, az sok? Ti honnan szereztétek - ha van - a bébiszittert? Lehet így "hivatalosan" ez a munkám?

18/L



2012. aug. 30. 11:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Muszáj lenne tanfolyamot végezni, mert megbüntethet az APEH. Legalábbis ha valóban hivatalosan ezt akarod csinálni, mint ahogy írod is. Ha van végzettséged, akkor hirdethetsz is, mint bébiszitter munkavállaló.

Ha nem akarsz végzettséget, akkor csak ismeretségi körben ajánlom a gyerekvigyázást.

Jó lenne több tapasztalat is, hiszen nyilván nem csak két éves kislányokkal akarsz dolgozni, és ráadásul minden gyermek más és más, s minden korosztálynak megvan a maga nehézsége.

Nulla végzettséggel és ennyire kevés tapasztalattal még városon is sok az 1000 Ft/óra. Én két gyermekre adok ennyit a bébiszitterünknek, aki hivatásos gyermekgondozó.

A tanfolyamon viszont gondolkodj el, hiszen nagy felelősség egy gyermekre vigyázni. Pl. tudod-e, mit kell csinálni, ha egy pici félrenyel, el tudod-e látni, ha megsérül, tudsz-e egyedül etetni, kisebbeket pelenkázni, altatni, fürdetni?

2012. aug. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előzőnek igaza van. Nem bíznám olyanra a kisgyerekem, akinek nincs megfelelő végzettsége hozzá ( persze nem a végzettség számít csak), mert adódhat olyan helyzet, hogy nem elég az, hogy annyira ért a gyerekhez, hogy szeretgeti, meg játszadozik vele ( pl. félrenyelés).
2012. szept. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Végzettségem alapján én lehetnék is bébiszitter, csak

1. itt nincs rá kereslet

2. tartok a lebukástól... mármint, ha feketén tenném :S

De azért érdekelne, h hol hirdetnek szülők, akik bébiszittert keresnek? Ha hirdetnek egyáltalán :S

2012. szept. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!