Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvonéniknek szokás ajándékot...

Óvonéniknek szokás ajándékot vinni nem csak az ünnepnapokra?

Figyelt kérdés

Minden anyukától hallom, hogy visz néha ezt-azt az oviba.

Mi még csak hétfőn kezdjük a 3 éves kisfiammal az ovit... csak nehogy lemaradjak a többi szülő mögött.


2012. aug. 30. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát én csak alkalmanként vittem. Anyák napja,évzáró stb. Nem kell túlzásba esni szerintem.
2012. aug. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Nem is hallottam ilyet.

Én a névnapjukra vittem 1 szál virágot (tényleg csak egy szál, mindenféle csomagolás nélkül). A dadusok a névnapjukra 1 tábla csokit kaptak (a virágboltok közben bezártak a környéken...).

Karácsonyra kaptak az óvónénik és a dadusok 1-1 pici gyertyatartót.

Év végére mind kapott 1-1 doboz merci bonbont.

Ennyi ajándékot kaptak tőlem.

Anyák napjára nem kell adni nekik, ők nem az én gyerekem anyukái.

Még ott a pedagógusnap, de én akkor azért nem vittem, mert akkor adtuk át az év végi csokikat, utána már nem jártunk oviba.

Néha a gyerekeknek viszek be apróságokat: például mikulásra és húsvétra vittem be pici csokikat, szoktam vinni alkalmanként egy zacskó kekszet, egy üveg szörpöt, sokszor szoktam almát bevinni. Az óvónénik ezeknek nagyon örülnek.

2012. aug. 31. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az óvónéniknek nem szoktam (ünnepeket kivéve, akkor is csak egy kis jelkép) ajándékot vinni. De, az oviba gyakran viszünk valamit, amit ott fel tudnak használni. Télen madáreledelt, lapokat apa munkahelyéről, aminek az egyik felére még tudnak rajzolni, gyümölcsöt, ami éppen terem és van belőle sok. Szoktak örülni anyagmaradéknak is, vagy fonálnak. Vittünk már őszi terméseket, üres kicsi üvegeket, tojástartót stb.
2012. aug. 31. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Óvónéni vagyok, és nagyon kellemetlenül érezném magam, ha ajándékokkal halmoznának el a szülők!!!! Az év végi (anyák napi, pedagógus napi...akármilyen címen adott) ajándékokat sem várom el egyáltalán, nem is tudok szívből örülni nekik, mert tudom, milyen hajsza előzi meg. A szülői munkaközösségi tagok üldözik a szülőket a cetlivel, amire írogatják, ki adta be, ki nem adta be, ki mennyit adott be....jaj, borzalmas, nagyon kellemetlen.....nem szeretem.


Ha év közben azt érzem, hogy a szülő együttműködik velem, és partner a gyerekek nevelésében, ha normálisan meg tudjuk beszélni a felmerülő problémákat, jó megoldásokat találunk közösen, és tartjuk is magunkat hozzá.....az nekem felér egy tonna ajándékkal! :-) Ha esetleg év végén úgy érzi, szívesen adna ő maga egy szál virágot, vagy a gyereke rajzol nekem, rám gondolva egy rajzot, és elhozza, ideadja, az nekem bőőőőőven elég, és annak nagyon örülök.


De hogy ha tudom, hogy kényszerből, mert muszáj beadni, pedig ezer más dologra is tudná költeni, de mit mond a többi szülő.....jaj, isten őrizz.

2012. aug. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ja, ha ez-az alatt olyasmikre kell gondolni, mint mondjuk kimaradt textildarabok, kis üvegek, esetleg géppapírok...stb...tehát, amit tulajdonképpen nem nekem, hanem a csoportba hoz, és azokat ott a gyerekekkel felhasználjuk, akkor azoknak örülök, mert egyrészt öröm, hogy gondoltak ránk, szeretnék segíteni a munkánkat, másrészt tényleg öröm, ha ezekből az otthon talán kidobásra váró holmikból tudunk a gyerekekkel ügyeskedni, dolgozgatni.
2012. aug. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat... akkor ajándékot nem veszek minden hónapban :)


Gyümölcsnap amúgy is van az oviban.. amikor vinnünk kell.

A szörp is jó ötlet! majd megkérdezem szabad-e?!

Rajzpapírt tudok vinni mindíg...

Elég jól felszerelt ovi amúgy a miénk. Tehetősebbek a szülők és az Önkormányzat is.


Mivel 1 kisfiam van csak, nincs tapasztalatom. De ti segítettetek.

2012. szept. 3. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!