Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Észrevettétek már magatokon,...

Észrevettétek már magatokon, hogy akaratlanul is úgy viselkedtek, amiért "utáltátok" a szüleiteket gyerekkorotokban?

Figyelt kérdés
Ha igen, hogy próbáltok tenni ellene, mennyire sikerül?
2012. aug. 31. 15:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Jajjj, igen! Pl. azokat a szófordulatokat használom, amikor leszidom őket!


Igyekszem tenni ellene, de néha rajta kapom magam!

2012. aug. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos nallam sokszor elofordul, a siker attol fugg, hogy milyen napom van, mennyire vagyok faradt...

Ujabban azt vettem eszre, hogy a mensim elotti napokban sokkal ingerultebb vagyok mint alltalaban. Ilyenkor azokra a dolgokra sokkal kemenyebben reagalok mint alltalaban szoktam. Ami nem jo mert csak osszezavarja a gyereket. Tisztaba vagyok vele, hogy az aranyszabaly az, hogy csak olyat varj el a gyerektol amit te magad is be tudsz tartani, csak ez gyakorlatban nem olyan egyszeru mint, ahogyan hangzik. :(

2012. aug. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sajnos néha észreveszem magamon, hogy hasonlóan viselkedem (vagy inkább gondolkodom) a gyerekeimmel, mint ahogy anyu viselkedett velem és a tesóimmal anno. De amint észreveszem már azon is vagyok, hogy ezt abbahagyjam. Pl. ha én véletlenül kiöntöttem egy pohár vizet anyu már le is hordott milyen béna vagyok, ha rossz jegyet kaptam egyből a szomszéd csaj volt az okos és ügyes én meg a hülye. Ezt rettenetesen utáltam, jól meg is alapozta az önbizalomhiányomat, így aztán minden erőmmel azon vagyok, hogy ilyen marhaságokat ne mondjak a gyerekeimnek. Azt kell, hogy mondjam, hogy többnyire sikerül és ha be is gurulok, max magamban fortyogok, de a gyerekeket nem hordom le a sárga földig. Egyébként a férjemnek meg is mondtam, hogy amikor észrevesz, hogy olyan vagyok, mint anyu fojtson bele egy pohár vízbe. :-)
2012. aug. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!