Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a pszichológiai magyarázata...

Mi a pszichológiai magyarázata ennek?

Figyelt kérdés

Óvodáskorú gyermek a szülői reagálástól függően teljesen másként viselkedik hasonló szituációban :


-Ha az anyukája már a másik kisgyerek megjelenésénél aggodalommal mondja hangosan a gyereke füle hallatára,hogy "jaj mi lesz itt már megint,biztosan bántani fogja a fiam másik kisfiút!" ,akkor a gyerek valóban elkezdi kergetni,cukkolni a másikat,aki erre panaszkodni kezd ,majd a panaszkodását és az őt mérgesen rendszabályozó anyukáját hallva méginkább felpörög aki bántotta a másikat és teljesen kezelhetetlenné válik,haza kell vele menni


-Ugyanez az eleven kisfiú,ha az anyukája az eset után elmagyarázza neki,hogy a másik kisfiú nem rosszindulatból panaszkodik rá a felnőtteknek,hanem fél tőle,mert nincsen hozzászokva a durva játékokhoz (nem szeret bírkózni játékból sem),megkéri az anyukája ,hogy legközelebb ha félni és panaszkodni kezd a másik fiú,akkor simogassa meg és vígasztalja meg,hogy ő nem bántani akarta,csak játszani szeretne vele.

Ismét találkoznak az eleven és a félős kisfiú és az anyuka nem mond semmit mikor a saját fia játékosan kergetni kezdi a másikat(nem vetíti elő,hogy botrány lesz,bízik a fiában,hogy emlékszik arra amit megbeszéltek)amikor a másik fiú mégis félni kezd bíztatja a kisfiát,hogy vígasztalja a másikat ahogy megbeszélték,az eleven kisfiú erre megöleli a félőset,szeretgeti elmondja neki,hogy nem kell félni őtőle,ő szereti a másik kisfiút és ha az nem szereti a kergetőzést akkor inkább játszanak mást

Semmi probléma nélkül játszanak tovább.Az egyébként eleven kisfiú büszkén támogatja ,segíti a játék során a másikat.


Miért vadul be az eleven kisfiú,ha az anyukája eleve megelőlegezi a füle hallatára,hogy úgysem tud majd megint viselkedni,indulatosan ,ellenségesen reagálja le ha a félős gyerek panaszkodik ?

És miért képes aranyosan változtatni a viselkedésén ,ha az anyukája megelőlegezi a bizalmat neki,hogy képes lesz betartani amit megbeszéltek és erre türelemmel,nem kiabálva megkéri?


Ilyen egyszerű lenne ?


2012. ápr. 20. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ez így működne. Az én fiamnál biztos nem.
2012. ápr. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem 20 hós a lányom, és nap mint nap érzékelem ezt a brutál nagy különbséget, ahogy viselkedik, és hogy mindezt én váltom ki. Olyan mintha totál az én rezgéseimre reagálna.

Tehát ha ideges vagyok, és agresszív, és ezt adom neki tovább, akkor Ő is zizzent:-)), de ha nyugodt vagyok, és dicsérem, még a csillagot is lehozza nekem az égről..hihetetlen.

Én nem tudom mi a magyarázata, de 1x voltam pszichológusnál tök más miatt, és azt mondta, hogy létezik a pszichológiában egy ilyen fogalom, hogy "minél-annál", és ez vonatkozik az élet minden területére.

Az ember MINÉL inkább akar, tesz, csinál, gondol, mond vmit, az annál erősebben hat a másik emberre.

Ebben az esetben anyuka minél inkább negatív érzéseket, félelmet "küld" a fia felé, a kisfia annál inkább negatívan reagál rá, illetve az ellenkezője is igaz, mint ahogy Te is írod, ha bízik, akkor minden rendben.

2012. ápr. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
önbeteljesítő jóslat.ha egy gyerek azt hallja állandóan (akár okkal akár ok nélkül )hogy rossz az is lesz mert úgy van vele hogy őt már elkönyvelték/elfogadták rossznak akkor rosszalkodhat is.
2012. ápr. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!