Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Napokban múlt másfél éves...

Napokban múlt másfél éves lányom így beszél, van aggódni valóm?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy egyéne válogatja, ki mikor szólal meg, azt olvastam vaalhol, hogy a lányok előbb kezdenek el beszélni. Máshol meg azt, hogy az utóbbi években ez megfordult és most a fiúk kezdenek el előbb beszélni.


A lányom már egy jó ideje mondja a szokásos szavakat, mama, apa, stb. kakaó.


azoban az új szavakat rendre leutánozza, de nem jól,

tehát, hogy virág - jijá, levél - jeje, teve - jeje


tehát a betüket ég nem nagyon tudja ejteni.


Az lenne a kérdésem, hogy ebben a korban ez normális?


ki fog ez alakulni gondolom előbb-utóbb. Csak anyukám egyik nap utalt arra, hogy a megszólalás után nem szoktak ennyi idegi halandzsázni. (hosszú az idő? 15 hósan szólalt meg)

most erre nem tudok mit lépni, már akkor már 3 hónapja nem alakult ki neki a betűkészlete, ha értitek.


Szerinteket?



2012. szept. 3. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
normális ne aggodj!
2012. szept. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 TKI Ibolya ***** válasza:
Teljesen normális.Az én fiam még az anyán kívül semmit nem mond.Hiszen még csak másfél évesek.Semmi gond vele.
2012. szept. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Másfél évesen egyik gyerek sem ejti a hangokat, szavakat tökéletesen. Nincs vele semmi baj. Beszélj, olvass, mesélj neki sokat és meglátod, fokozatosan egyre szebben fogja tudni kiejteni a szavakat.
2012. szept. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!

Lelkem mélyén tudtamé én ezt!!

2012. szept. 3. 13:04
 5/7 anonim ***** válasza:

A mi kislányunk 16 hós a "te" szón kívül nem mond semmit sem. Hümmög, mutogat, mondja "maamaamamm" (itt próbáljuk ebbő kihozni a "mama" szót, de még nem sikerült) vagy ha valamit szeretne nyögéssel válaszol pl. kérdezzük "kérsz vizet?", ha igen nyögéssel vagy hümmögéssel válaszol. Szóval kommunikál.


Szerintem sincs gond a lányoddal.

2012. szept. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az ikreim 21 hónaposak múltak.

Ana az anya.

Néha apa, de ez ritkábban.

Hello Kitty az Titti

A hinta pápü

A repülő pöpe.

Úgyhogy ne aggódj:-)

Ja, és ennyi a szókészletük.

2012. szept. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs gond a lányoddal, teljesen normális. Tisztán, pontosan beszéljetek vele, előtte, csak ennyi a teendő. A gyakori magánhangzókat már elég jól eltalálja, és ez nagy szó. A ritkábban használt, hallott betűk később szoktak sikerülni, pl az ű, v. Meg az arcizmok és nyelv még ügyesedni fog, és akkor jobban fognak sikerülni a hangok.
2012. szept. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!