Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi erről a véleményetek? Ovis...

Mi erről a véleményetek? Ovis beszoktatás helyett otthagyás?

Figyelt kérdés

Kisfiam ma volt először oviba. Párom és én is mentünk és a 1,5 éves kislányunkat is vittük. Párom 10kor eljött a kislányunkkal. Én kismamaként ott maradtam, megvártam az ebédet, majd hazahoztam a fiamat.

Úgy volt, hogy a párom szoktatja be a kisfiamat a héten. Erre közli, hogy holnapra visszahívták dolgozni. Beviszi 7,30-ra a fiamat és otthagyja.

Teljesen ki vagyok akadva. Én nem tudok menni terhesen, kistesóval, mert ma is nagyon elfáradtam abban a 4 órában.

Ráadásul holnapra önkormányzati ügyintézésem lenne 10kor.

Mi van ilyenkor????

Így kiszúr a kisfiával, mert ma igaz, hogy jól elvolt a fiam, de látott minket. Holnap meg csak úgy otthagyja.

Ovi fél órára van tőlünk gyalogút.

Mit csináljak??????


2012. szept. 3. 13:22
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
37%

Más oviban nem is lehet ott dekkolni napokat, órákat beszoktatás gyanánt.

AMúgy meg keress valakit, aki vigyáz a kisebbre, és mondd le az önkormányzatot.

Gondolom, ha mennie kell dolgozni, akkor mennie kell.

AMúgy miben fáradtál el kismamaként? Üldögélni a padon az oviban?

2012. szept. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
68%
figyi,én falusi oviba járatom a gyereket,nincs BESZOKATATÁS!és mégis megy minden a maga módja szerint,ugyanúgy elvannak a gyerekek,kicsit sírnak eleinte,de aztán megszokják az ovit,nem értem,miért kell az egész családnak együtt menni az oviba a gyerekkel,régen sem volt ez a beszoktatós marhaság,és van,akinek melózni is kell,nálatok ez apuka dolgozik csak,nem vehet ki gondolom szabadságot egész hétre
2012. szept. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
57%
egyébként is örülj,hogy a férjed dolgozik rátok,míg te otthon vagy
2012. szept. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Abban fáradtam el, hogy rohangáltam a 1,5 éves után és igen, nagyon kényelmetlen volt a padon üldögélni.

Párom egész nyáron nem vett kis szabit, mert MAJD a BESZOKTATÁSRA.

Sehol nem voltunk nyáron, reggel 7-este 8-ig nem is látjuk. 4-ig tart a munkaideje.

Igen, elvártam volna, hogyha megígéri, akkor betartja.

Önkormányzatnál 1 hónapja kaptam az időpontot, a személyi irataimról van szó. Ha nem megyek, akkor megint 1 hónap a várakozási idő, +nem fogadják el az irataimat.

2012. szept. 3. 13:29
 5/30 anonim ***** válasza:
86%

Anyukám 35 évig dolgozott óvodában!

Egyáltalán nem baj, ha nem vagytok ott vele, nem is kell. GOndold végig! Ha ott vagy vele, akkor a kisfiad azt gondolja, hogy ez mindig így lesz, és boldog az oviban. Egyszercsak már nem tudsz ott lenni vele, el kell menned, na akkor fogja jó nagy csalódás érni, és lesz hiszti rendesen!

Minél hamarabb megtanulja, hogy anya, apa nincs ott, annál hamarabb megbékél az új helyzettel, amúgy meg ne aggódj, biztos nem lesz baj.

2012. szept. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Már bocs, de max. gyedet kapok, nem tart el senki engem. Nem a seggemet meresztem, hanem a gyerekeinket gondozom.

Lehet, hogy te ingyen ülsz, én kapok ezért 120 e ft-ot havonta.

2012. szept. 3. 13:30
 7/30 anonim ***** válasza:
39%
de minek beszoktatás?tök fölösleges,a gyerek meg megszokja,hogy ott az egész família,következő héten meg meg nem lehet ott vele senki,akkor meg azért fog pánikolni a gyerek
2012. szept. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Az oviba kérték, hogy a héten legyünk ott.
2012. szept. 3. 13:32
 9/30 anonim ***** válasza:
59%
sokkalta jobb az otthagyás,mi nálunk sem volt beszoktatás,nem is hiányolta egy szülő sem
2012. szept. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
62%

Azta, 1. válaszoló! Beléd aztán sok jóindulat szorult... :S Ha még most került először társaságba, nem volt bölcsis, akkor igenis szüksége lehet a kisfiúnak arra, hogy lássa az anyukáját, apukáját és fokozatos legyen a beszoktatás. Másrészt nem tudom te voltál-e kismama, de bizony az ücsörgésbe is el lehet fáradni!!! Én első babámnál a szülés előtti napon is teljesen fitt voltam, most a másodiknál meg már kb. félidő óta ha sokat ülök egy helyben, nem tudok megmozdulni. Valahogy úgy fekszik a baba, hogy nyom valamit, így mikor felállok, totyogok mint egy pingvin percekig, mire normálisan tudok menni.

Kérdező! Nagyszülő, ismerős nincs, aki esetleg a kicsire tudna vigyázni? Az önkormányzati ügyintézés szerintem is bukta... :S Vagy elmész vele reggel, 10-re mész az önkormányzathoz és utána visszamész az oviba. Akkor csak 1-2 órát van egyedül és az már jó is. Nálunk a bölcsiben is úgy volt a beszoktatás, hogy első nap vele voltunk, másnap már ott kellett hagyni 1-2 órát egyedül.

2012. szept. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!