Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsődébe felvétel melyik...

Bölcsődébe felvétel melyik lakcím alapján?

Figyelt kérdés
Maglódon lakunk, de ott nincs bölcsőde, kislányomat beíratnám a XVII. kerület egyik bölcsődéjébe, mert ott dolgozom. Most be kell jelentenem őt a XVII. kerületbe (Rokonhoz) vagy a munkahely miatt nem kell? Talán az ovinál olvastam, hogy vagy a lakcímen lévő intézménybe íratom be vagy a munkahelyemhez közelibe, választhatok. Ha be kell íratnom, akkor állandóra vagy tartózkodásira, nekem is át kell jelentkeznem a XVII. ker.-be, mert akkor bukom a munkahelyem által kapott utazási költségtérítést (ami 10.000.- Ft a volánbuszra)?!

2012. szept. 3. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi Csobánkán lakunk, a XII. kerületben dolgozom. Tavaly nem vették fel a kislányomat XII. kerületi bölcsibe, mert azt mondátk, már nem érvényes a bölcsire az, hogy ha ott a munkahelyed, fel kell hogy vegyék...
2012. szept. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Szolnokon lakunk (jelenleg).

15. kerületi az állandó lakcíme és nekem is.

15. kerületi bölcsiben van várólistán. Jövő szeptemberben esedékes a bekerülése.

4. kerületben dolgozom.

2012. szept. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A bölcsik általában csak az állandó lakcímen ott élőket fogadja, persze hallottam már kivételt.

Mi a 22. kerületben lakunk, de itt esély sincs,hogy felvegyék ideiglenes lakcímmel, így vihetem be az ikreimet a 8. kerületbe, ahol az állandó címünk van. Érdekes lesz:(

2012. szept. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elsősorban az állandó lakcím szerintieket veszik fel a bölcsibe. Ha marad szabad hely, akkor jöhetnek az ideiglenes lakcímesek, és ha még mindig van hely, akkor lehet próbálkozni azzal, hogy a szülő munkahelye szerinti bölcsi.

Mivel a legtöbb településen már az állandó lakcímeseknél is túljelentkezés van, innentől a másik 2 kategória már leginkább csak elméleti marad.


A mi kerületünkben (Bp. 13.) van elegendő hely az állandó lakcímeseknek, viszont aki nem ott lakik, hanem a szülők dolgoznak a kerületben, őket csak fizetősre veszik fel. Ez viszont igencsak húzós: 3.026 Ft gondozási díj + 526 Ft étkezési díj/nap, benne van az önkormányzati rendeletben. Kerületieknek ingyenes a bölcsi.

2012. szept. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Elvileg már felvették, mivel önkormányzati cégnél dolgozom, de át kell jelentenem. Ebben csak az a bosszantó, hogy csak oda tudom beíratni, mivel ott dolgozom! Felháborító, hogy azért kell ide-oda ki-be jelentkezni (mert oviba már Maglódra fog járni), mert itt nincs bölcsőde . Nem az van, hogy a kerületi jobban tetszik, hanem, mert nincs más lehetőség,a közelben lévő magánbölcsi 50-60 e+ étkezés!

2012. szept. 3. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!