Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az orrvérzési hajlam öröklődhet?

Az orrvérzési hajlam öröklődhet?

Figyelt kérdés

Férjemnek gyerek- és fiatalkorban gyakran vérzett az orra, aztán egy pár éve elmúlt, csak néha jelentkezik. Most viszont mind a két fiam "elkezdte" (6 és 9 évesek). A nagyobbiknak pl. két napja rendszeresen elered, aztán megáll az orra vére. De van úgy, hogy hetekig semmi.

A kérdésem az lenne, hogy ne törödjek vele, mert elmúlik, meg amúgy sem vészes a dolog, vagy esetleg lehet valami komolyabb oka is neki és vizsgáltassam ki őket?


2008. máj. 14. 11:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
nekem is vérzett mindig az orrom aztán már annyira hogy mindenap és anya elvitt a dokihoz, aki kiégette, azóta csak nagyon nagyon ritkán vérzik.
2008. máj. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
SZerintem öröklődhat ez a hajlam, de nem árt egy kivizsgálás sem a biztonság kedvéért, és azért, hogy megnyugodj. Milyen testalkatúak a gyerekeid? Ha kissé ducik, akkor akár még magas vérnyomás is lehet az orrvérzés oka. (Unokatesóm kb. 10 évesen járt így, pedig viszonylag kis súlyfeleslege volt. Aztán megnőtt, így eltűnt az úszógumi és vele együtt a magas vérnyomás is.)
2008. máj. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

szerintem örökölhető mer én nekem apukámnak is gyerekorában vérzett meg anagypapámnak is meg elvileg a dédpapámnak is csak mindenki kinőtte

de jó lenne már nekm is kinőni :P

2010. márc. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!