Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Öröklődhet a tej hiány? Ha...

Öröklődhet a tej hiány? Ha anyu engem nem tudott szoptatni, lehetséges, hogy én sem fogom tudni a babám?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 12. 10:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem. Anyukám nem tudott szoptatni, s egyik nagymamám sem 1 hónap után. Én már 3 hónapja szoptatok. Szóval nem hiszem, hogy öröklődne.
2011. ápr. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, lehetséges, de nem kell előre paráznod miatta, mert lehet, hogy anyukádra, de lehet, hogy valamelyik nagymamádra üt vissza.

Ha meg mégsem lenne tejed, akkor sem kell aggódnod, nagyo jó tápszerek vannak már. Sajnos nekem sem volt tejem egyik lányomnál sem, küzdöttem érte, de a másodiknál már kevésbé, így is felnőttek és nem betegesebbek, mit a társaik.

Persze az anyatej a legjobb, de ha nincs, nem kell tőle falnak menni.

2011. ápr. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az első válaszadónak írom, jó hallani, hogy akadnak ilyen esetek is. Örülök, hogy 3 hónapja szoptatsz!!!
2011. ápr. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Négyen vagyunk testvérek,anyukám egyikünket sem tudta sokáig,csak pár hónapig szoptatni(ez is jó egyébként).Nagymamám viszont a saját gyermeke mellett ikreket is ellátott tejjel.Hát én rá ütöttem,napi 2 liter tejem van,anyatejleadó vagyok.

Egyébként ez elég sok mindentől függ,ne aggódj,biztos lesz tejed.

2011. ápr. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Dédnagymamám nem tudott szoptatni, azóta viszont minden nőnek megy a családunkban gond nélkül. :)

Mit értesz pontosan az alatt, hogy nem tudott szoptatni? Hogy egyáltalán nem, vagy csak nagyon rövid ideig? Mert ha ez utóbbi, pláne nem kell aggódnod, a mi csecsemőkorunkban nem éppen szoptatáspárti tanácsokkal látták el az anyukákat, a mai módszerek általában sokkal hatékonyabbak.

Egyébként előfordul, hogy valakinek egyáltalán nincsenek tejmirigyei, de az nagyon ritka, és nem hiszem, hogy öröklődik. (Javítsatok ki, ha tévednék.)

2011. ápr. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem se anyukám, se nagymamáim (mind a kettőről beszélek) nem szoptatok, én 16 hónapja szoptatok gond nélkül.
2011. ápr. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2011. ápr. 12. 12:12
 8/10 anonim ***** válasza:
Anyukám 4 hónapos koromig bírt szoptatni. Én most vettem el tőle 25 hónaposan. De még szerintem szopizott volna:-)Bár minden sírás nélkül elfogadta, hogy nem kap többet.
2011. ápr. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Anyukám nem tudom szoptatni engem sem és az öcsémet sem,a nagymama sem az anyut,az anyu huga sem a fiát,senki a családban,egy szál nőszemély sem szoptatott 2 hétnél tovább.Én 3 éve szoptatok.
2011. ápr. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem a körülmények inkább meghatározók. ha nyugalomban éltek, kiegyensúlyozott vagy, akkor jók az esélyek!
2011. ápr. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!