Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Létezik még ma Magyarországon...

Létezik még ma Magyarországon anyuka - rajtam kívül -, aki úgy gondolja, hogy kisgyermekével legalább 3 éves korig otthon kell maradnia?

Figyelt kérdés
2009. júl. 28. 14:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
83%
Nehéz kérdés!2 évesen ment a fiam bölibe,én hajnali fél 4-kor keltem,este 6-kor értem haza!Mikor sirva fakadtam,2 és fél éves lehetett,kijött hajnalba,ölembe ült,és azt mondta:-ANA,NEM TELL,DUMICUTOR,SE UJ CIPŐ,CSAK MARADJ ITTHON VELEM!Most 7 éves,de a mai napig hallgatom,hogy sose vagyok vele itthon.Nem vok karrierista,proletár melós vagyok,kereskedelembe,kiszolgáltatva.Igaz most várjuk hugit,mostmeg az a baja,hogy ő megy suliba,én meg itthon leszek!Sajnos a pénz nagy úr volt,hogy dolgozni menjek.Idősödtem,most azért se,itthon fogok maradni lányommal,amig lehet,és tanittatom a fiam!ha kell,kölcsönből!
2009. júl. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem rossz a kérdés, már bocs.Mert szerintem 90% maradna ha van rá lehetősége.

Én is maradnék,és talán sikerül is, de fontosnak tartom jelezni, hogy a minőségi együttlét fontosabb a mennyiséginél, az, hogy pl. 5 éves koráig otthon lenni a gyerekkel túlzásnak tartom, nem köthetjük magunkhoz...bár az otthon maradásban szerintem sokat nyom a latba a munkahelyi körülmények (már ha vannak), mert ha az ember nem szereti a munkahelyét inkább otthon marad tovább a gyerekkel, de sok nő van aki nagyon szereti azt amit csinál és természees, hogy hiányzik neki (én megértem), így nem akar évekig a gyerekkel otthon ülni.De döntsön mindenki belátása szerint.

2009. júl. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
18%
Aki meg tud élni a gyesből, az igen.
2009. júl. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
64%
Én mindennél jobban szeretnék maradni, csakhogy a gyes kb annyira lenne elég, hogy éhen haljunk. A válság miatt duplája a törlesztőnk, már jóval több, mint a gyedem, pedig max gyedet kapok, ha ez normalizálódna, és visszamenne pár tizezer forintot akkor TALÁN tudnék maradni. Már most könnyek szöknek a szemebe, ha arra gondolok, hogy bölcsibe kell adnom. :((
2009. júl. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
74%
Gondolni én is így gondolom, csak sajnos nem tehetem meg. Annyit sikerült kialkudni a munkahelyen, hogy 2 év 3-4 hónapos koráig otthon lehetek vele, de akkor vissza kell mennem, mert egy olyan új munkafolyamat kezdődik, amire ha nem megyek vissza, akkor veszélybe kerül az állásom is. Amit nem kockáztathatok, mert a gyerekem jövőbeni, megfelelő színvonalon történő eltartása, ellátása függ tőle. De ha megtehetném, egészen iskoláskoráig itthon lennék vele.
2009. júl. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem gondoltam, hogy sokakat foglalkoztat a téma.

A kérdés tényleg nem pontos, nehéz pár sorba belefogalmazni.

Csak azt akartam jelezni vele, hogy felháborít, hogy a család és a gyermeknevelés - mint elsősorban női feladat - egyre inkább leíródik, és értékéből veszít. Döntés elé van állítva mindenki - szinte, megtartja a munkahelyét és dolgozik vagy veszélyezteti a helyét, megélhetését és próbál embert faragni a kicsiből. Mert szerintem az alapokat PICI korban kell megadni és a CSALÁDNAK! A munkahelyed, lakásod... elveszítheted, de a gyermeked neveléséért Te felelsz.

2009. júl. 29. 13:10
 17/21 anonim ***** válasza:
76%

"A munkahelyed, lakásod... elveszítheted, de a gyermeked neveléséért Te felelsz."


Ez valóban igy van. De kérdem én ha anyának nics munkája, nem tudják fizetni a számlákat, és a bank is elviszi a lakást, akkor hova megyek a gyerekkel. Szerintem az sem tesz jót egy gyereknek, ha olyan környezetben kell felnőnie, ahol folyton filléreket kell számolni, és hátrahagyva a régi életet költözni anyuhoz, anyóshoz, mert nincs már házad, ami otthont biztosit a kicsinek. Akkor inkább már vissza megyek dolgozni két év után, de a gyerekem ne azt lássa, hallja, hogy nem tudok megvenni ezt meg azt, és folyton sik ideg vagyok hogy miből fizetem ki a számlákat.

Persze szerintem mindenki tudja, hogy kicsi korban kell megalapozni a gyerek nevelését, de attól, hogy bölcsibe megy még nem lesz belőle neveletlen kamasz, vagy később gengszter. Előttem jó irták, hogy az együtt töltött idő minősége és nem feltétlenül a mennyisége a fontos.


Sajnos az anyukák nagy többsége nem teheti meg, hogy otthon maradjon, pedig valószinű nagyon szeretné. Én azt mondom örüljünk ennek is, mert máshol még ennyit sem adnak, és fél év után vissza kell menni dolgozni. Mégis felnő minden gyerek, és a nagy része nem neveletlen.

2009. júl. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen,ez is igaz!viszont a statisztika azt vallja állitólag,hogy egy átlag magyar családban a gyermekkel való foglalkozásra,nevelésre napi 7(hetes) perc jut!sok?ugyanis nekem olyan a szakmám,hogy 6-18-ig.Ha 8-16-ig dolgoznék,talán 2 órám is jutna a gyermekemre,nem csak fél óra.ha vacsit kell adnom a családnak,azt az időt a konyhába töltöm,nem a játszótéren.(nembeszélve arról,hogy 18 után még haza is utazok,19-mire hazaértem.)az elsőnél ezt csináltam.a másodikkal nem akarom.nem lesz neveletlen a gyerek a bölcsitől,enyim se az,sőt,kell a gyereknek társaság,a böli,az ovi.mert kell.de az én fiam ugy éli meg,hogy nem szerettem,mert otthonhagytam mindig!Egy dolog szoljon 1-2 előttem szólóhoz,a hitele!Nekem volt olyan szerencsém,és a szüleimtől kaptam egy panellakást!kocsi hitelünk van,de az bármikor eladható!Tehát én senkit nem itélek el,aki viszi bölibe,aki nem a gyermeket!amugymeg kicsit beis lehet fordulni itthon.
2009. júl. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Nem a bölcsödével van gond. Ez inkább áldás, a legtöbb családnak, szülőnek az egyetlen megoldás.

Inkább nem értem, miért kell elvenni a 3. év otthonmaradásának lehetőségét a gyermektől.

2009. júl. 29. 21:27
 20/21 anonim ***** válasza:
76%
Igen.az én szüleim és anyósomék is megkérdezték csodálkozva,hogy-hogy visszamegyek 2 év után dolgozni.Ők otthon maradtak 3 évig.igen,de milyen világot éltek akkor,és milyet élünk most.mi már nem munkakönyvért dolgozunk,szerintem nem én vagyok egyedül,aki 17 év alatt 6 munkahelyen dolgoztam.ők jó esetbe 20-25 évet 1 helyen dolgoztak,rendszerváltásig.6-14-ig,hétvége szabad,...most a két mama csodálkozik,hogy munkanélküliek,jé ilyen is van?van.és biztos vok benne,lejár a gyedem,nem tudok visszamenni a mostani munkahelyemre.maszek világ.Kádár Jani bá biztos forog a sirjában!
2009. júl. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!