Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magyarországon ha valaki...

Magyarországon ha valaki otthon szül, akkor is kórházba kell mennie a babával, vagy maradhat otthon? Van olyan, hogy hazamegy az anyuka az 1-2 napos babájával a kórházból? Kötelesek elengedni őket?

Figyelt kérdés

Nem szándékozom itthon szülni! Csupán ha úgy alakulna,hogy annyira gyors lenne a dolog....

A másik két kérdést pedig azért tettem fel,mert apuka nem tud itthon maradni a gyerkőcökkel: 4 és 2 évesek ; rokonokra sajnos nem számíthatunk,tehát muszáj minél hamarabb otthagyni majd a kórházat.


2011. jún. 18. 11:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Eleve szerintem 2 napig kell kórházban lenni, én császár után a 3. nap reggel mehettem haza.

Egyébként ha baja van a babának, akkor őt csecsemőosztályra viszik, téged meg a nőgyógyászatra, ha szükséges a kórházi kezelés, így nem lehettek együtt, mert nőgyógyászaton nem lehet csecsemő.

2011. jún. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Állapot függő, hogy mikor engednek haza. Sok kórházból pl. addig nem engednek ki, amíg nem tudod a babát szoptatni rendesen, de ez nálad nem áll fenn, mivel van már 2 gyereked és gondolom megtudod oldani az első napokat - heteket, amit pl. egy 'friss' kismama nem tudna olyan gyorsan.


Maximum ami hátrány lehet/lehetne, hogy ha hazajöttök, akkor is csak saját felelősségre. Ezt meg nem igazán szeretik. Úgyhogy, ha nem engednek ki 2. nap, csak saját felelősségre, akkor ha bármi baj van és visszamentek, nem igazán fognak veletek törődni :(


De remélem nem így lesz. Próbáld megbeszélni az orvosoddal, hogy ő mit ajánl. Kössetek kompromisszumot.

2011. jún. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen keress valakit, aki akár pénzért vigyáz rájuk arra a max 5 napra. Persze nem egyszerű kifizetni, de nem tudsz mást tenni. Vagy addig próbálj valami ismerőst szerezni, aki legalább 2-3 napra elvállalja a gyerekeket. Illetve lehet jön a nyár, akár diáklányokat találsz akik vigyáznak rá. Akár kettőt és lehet töredék pénzért megúszod. persze csak olyanra akin látod hogy megbízható. Akár elmehetne hozzátok pár napra hogy lássa milyen teendők vannak a két gyerekkel. Lehet a barátnőjét is bevonhatná és akkor nyugodtabb leszel te is.
2011. jún. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan ismerősöm akit a szülés napján már hazaengedtek. Ennek kérdezz utána ahol szülnél mert biztosan van rá lehetőség.
2011. jún. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Ahol én szültem,ott a 4. nap engedik haza a leghamarabb a hüvelyi úton szülteket,hiába kapott 10/10-es apgart a gyerkőc.

Ha nem az egészség bár engedi,de mégsem engednek haza,akkor "kilophatom" magunkat? Az anyakönyvi kivonatot,és a személyit csak az 5. napon adják ki-addigra van kész az anyakönyvi kivonata a babának.

2011. jún. 18. 11:50
 6/16 A kérdező kommentje:
Csak szeptemberben születik a babó. Jelenleg anyagilag nagyon lecsúsztunk-napról napra élünk,és a párom csak most talált munkát. Nem csak nappal kellene vigyázni a lányokra,hanem éjszaka is- a párom 24/48-ban dolgozik.
2011. jún. 18. 11:53
 7/16 anonim ***** válasza:

Vigyétek el a gyerekeket arra a pár napra mamához, testvérhez, barátnőhöz.

Sajnos nálunk is simán szültek minimum 4, császárosok minimum 5 napot töltenek kórházban, így megértem a problémád. De csak van 100 km-es körzeten belül rokon aki vigyáz a nagytesókra!

2011. jún. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Valakit pedig kell hogy találjatok, rokon, régi ismerős, szomszéd néni, utcabeli néni, házaspár, család, bárki. A férjednek munkatársa, régi ismerőse. Gondoljátok végig. Biztos van valaki, még idegen is, mármint akit azért ismertek valamennyire, akik szívesen besegítenek pár napot szüléskor. Hiszen ez egy szép dolog. De már most jó ha ráállsz ott helyben a dologra. Mész beszélgetni szomszédhoz, utcabelihez, bárkihez. Egyrész azért, hogy meg tudd hajlandó e rá, ha igen akkor milyen ember, rá mernéd e bízni a gyerekeket, be mernéd e házadba engedni és hogy a két gyereknek szimpatikus e, elfogadnák e, hallgatnának e rá. Valamint hogy mire ott vagy a gyerekek megszeressék annyira, hogy kibírják anya nélkül azt a pár napot. De tudják nem idegennel vannak. Addig még a gyerekeknek is jó lenne elmagyarázni a maguk szintjék hogy amikor anya pocijából kiveszik a babát, a kistesójukat, akkor ki lesz velük, neki miért kell a kórházba lenni, miért nem tud itthon lenni stb.

Valami távoli nagymama, neked barátnőd, régi barátnőd nincs, aki addig is el tudna hozzátok látogani, hogy megismerjék a gyerekek és adott esetben szabit tudnak kivenni amikor születik a kicsi. Persze ez kiszámíthatatlan valamennyire, úgyhogy valami rugalmasabb mhelyen dolgozó jöhet szóba. Mondjuk ennek a távoli rokonnal annyi a baj, hogy a megismerés folyamata nehezebb. Bár ha rokon és ismerik a gyerekek lehet könnyen elfogadják.

Vagy ha munkanélküli, nyugdíjas ismerős, rokon akár odaköltözhetne hozzátok egy időre a szülés előtt x idővel és még lehet szülés után is be tudna neked segíteni otthon egy hétig. A munkanélkülinek is jó kikapcsolni az otthoni mókuskerékből, vagy akár a nyugdíjanak szintén.

Mindenképp nézz szét. Majd írd meg mire jutottál.

2011. jún. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Persze,csak az egyik csapat (nagyszülők) piásabb,mint a másik. Nővéremnek ott vannak a sajátjai, azok miatt már ébredés után 5 perccel besokall. Anyám,bár csak otthon iszik,de piszok nyűgös asszony... sajnos ennyit nem tesz meg értünk. Még a vonattal 2 megálló helyre levő lányához sem ment el vigyázni a gyerekekre. Mi ennél jóval távolabb lakunk tőle. Anyósom menni nem bír,ráadásul,ha nagy ritkán eljönnek (5 évben 2x volt) akkor is ittasan állít ide. Apósom aki itt lakna a közelben,megbízhatatlan, hol olyanja van,hogy minden nap itt van,hol pedig hetekig eltűnik. Most pl. nem tudjuk elérni 2 napja, pedig tudja,hogy szükség lenne rá! Ígéri,is hogy minden nap jön, meg 5 perc és itt is van,aztán nem látjuk nyugdíjig.

Így ki az,aki vigyázna a gyerekekre?

Azt hiszem,hogy erre mondják,hogy "matt helyzet".

2011. jún. 18. 12:23
 10/16 anonim ***** válasza:
Hol laktok? Melyik kórházban szülnél?
2011. jún. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!