Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis beszoktatásnál mi a...

Ovis beszoktatásnál mi a jobb, letenni, elköszönni és otthagyni, vagy benntmaradni vele egy órát is, és utánna hazajönni? Nektek mennyi idő után szokott be annyira, hogy szeretett bemenni, és nem sírt utánad hogy ne hagyd ott?

Figyelt kérdés
2012. szept. 4. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:

A mi ovinkban nincs beszoktatás. Leteszed, elköszönsz, elmész.

Az enyémek nem hisztiztek, kicsit meg voltak szeppenve, és picit könnyes volt a szemük, de ennyi. Én nagyon ideges voltam, hogy minden rendben van e bent, de mikor értük mentem, kiderült, hogy semmi gond nem volt. Most középsősök, és soha sem üvöltöttek mikor eljöttem. Bár szerintem csak mázlim volt Velük. Szeretik nagyon az ovit.

2012. szept. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia, mi ma letettük őket, köszöntünk és eljöttünk, nagyon sírtak, de az óvónéni szerint ez így sokkal jobb volt, mert utána már szépen játszottak, délben meg látszott rajtuk hogy semmi bajuk nem volt, úgyhogy szerintem nem jó az ha ott marad a szülő, mert ha egy órát még ott vagy sokkal jobban fog sírni..
2012. szept. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tegnap két és fél órát voltam vele, ma csak felet. Gondoltam miért ne menne....... délben telefonáltak vigyem haza a gyereket.

"kezelhetetlen, bölcsődés szinten van,zavarja a többieket, nem tud normálisan enni, anyuka egész nap otthon van nem csinál semmit, igazán hozzájárulhatna jobban a gyereke beszoktatásához"

A másik anyukának meg: ebéd után vigye haza a gyereket, mert felzaklatja a többieket, mert nem alszik, hanem sír (az anyja után).

Engem meg konkrétan megkértek mondjam le az ebédet, és csak fél napos legyen a fiam.


Erről ennyit. Szét tudnék robbanni.

Tegnap semmi gáz nem volt, amikor elmentem akkor sírt 10 percet. Tegnap szépen is tudott enni.

Ma meg lemondatják velem a kaját.


Hova járatom én a fiam, gyereksimogatóba? Egy zűrös dührohamos nap után rámondják hogy kezelhetetlen....

Én meg azt mondom, kezelhetetlen gyerek nincs, csak alkalmatlan pedagógus.....

2012. szept. 4. 17:31
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia, hát ez nagyon furcsa, ilyet nem is mondhatna..Mennyi idős a kicsi? Betöltötte már a 3-at?

Nálunk első nap annyi gyerek sírt, hogy csak na de egyikre se mondták hogy emiatt bölcsis szinten van, sőt az anyukának mondták hogy jobb lesz ez, ezen át kell esni, szerintem a ti ovitokban alkalmatlan az óvónő, ilyet még itt nem is hallottam...

2012. szept. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk elvileg úgy van hogy az első 2 nap ott vagyok, de csak a folyosón és csak reggeli utántól, ebéd előttig.

3. nap rendesen reggeli előtt megyünk, és ebéd után hozom el.

4 naptól ott alvás.

Tegnap volt a második napunk, fél óra után szólt az óvónő hogy nyugodtan menjek a dolgomra, nem hiányol a fiam el van.


Amikor mentem érte egyáltalán nem említette meg hogy nem tudja egyedül átvenni a cipőjét.Annyit mondott, amikor kérdeztem hogy nem-e volt gond vele hogy még meg kell szoknia hogy evés közben nem állunk fel az asztaltól, ha mennek az udvarra vagy sétálni párban kell állni.

De nem rosszalóan mondta, tisztába van vele hogy az első napok erről szólnak hogy az ottani szabályokat tanulja a gyerek.


Abból nem tanulja meg a gyerek hogy aludnia kell, vagy bármi mást csinálnia hogy ha amint nem azt csinálja amit kéne haza van paterolva.

2012. szept. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A nagyobb tesónál nem volt beszoktatás,és csak első nap volt sírás.(3 évesen kezdte az ovit)

A pici 2 év bölcsi után kezdte hétfőn az ovit.(novemberben lesz 4 éves)

Már első nap,fél óra után hazaküldtek minket,ebéd után mentem érte,nem sírt.Tegnap már hamarabb mentünk,elköszöntünk,ebéd után mentem érte.Ma már alvás utánig marad.

Szerintem jobb otthagyni,bár ez is gyerek típus függő.

Persze ma már nem akart menni,mert velem akart vásárolni jönni,de annyira jók az óvónők,hogy könnyen lefoglalják,gondolom nem lesz probléma.

2012. szept. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)


A fiam még csak novemberben lesz három! Én nem erőltettem a szeptemberi kezdést.....dehát kell a normatíva, ki legyen a max.létszám...:(

2012. szept. 6. 15:55
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom januárban lesz 3 éves és ő most 18-án kezdi az ovit. Hát kíváncsi leszek, mivel itt vegyes csoportok vannak, tehát együtt lesznek 2 és fél évestől a 6 évesig.

Lányommal most próbálom megtanítani az öltözködést, de egyenlőre eléggé tiltakozik. Az nagyon nagy baj ha nem tud egyedül felöltözni?

Vagyis a nadrággal, bugyival nincs gond, de a pló és a pulcsi még nehezebben megy.

2012. szept. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!