Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Visszahúzódó gyerekek anyukái!...

Visszahúzódó gyerekek anyukái! Szeretnétek ha elevenebb, pörgősebb kicsitek lenne?

Figyelt kérdés
2012. szept. 5. 07:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem az unokatesóm félig ilyen félig olyan. Az oviban ugy viselkedik mintha ott sem lenne, tökre csendes, otthon bezzeg nagyon eleven. Van mindennek jó rossz oldala. A csendesebb gyerekek sztem jobb megfigyelők, és ez az előnyükre válhat.....
2012. szept. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyik gyerekem ilyen. Egy ideig harcoltam ez ellen,de sajnos már megbántam, hogy nem fogadtam őt el olyannak amilyen.

Most már látom, hogy ennek a temperamentumnak, ennek a személyiségtípusnak is rengeteg előnye van, pl figyelem, koncentráció, kreativitás stb

Nagyon szégyellem, hogy ezt ilyen nehezen értettem meg, meg az "unszolássommal" CSAK ROSSZAT tettem neki.


Egyébként ahogy kedvenc gyermekpszichológusom is írta az egyik könyvében, pár évtizede még a ma félénknek nevezett gyerekek voltak a "jó" gyerekek, akiket pedig ma talpraesettnek neveznek, azok voltak a "bunkó" gyerekek.

Nekem kettő van, az egyik ilyen, a másik olyan, mindkettőnek megvannak az erőségei és ami nehezebben megy. Így szép az élet :)

2012. szept. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az enyémeim talpraesettek elevenek pörgősek (mondhatnám úgy is türelmetlenek, nyughatatlanok) hidd el ez se jó ám, vagyis én meg épp az ellenkezőjére vágyom. Főleg mivel apjuk meg én is inkább nyugodtabbak visszahúzódóbbak voltunk, vagyunk, így főleg nem értjük sokszor a hatalmas dühkitöréseket, az állandó pörgést, hangoskodást, veszekedést, mindenbe félelem nélkül való beleugrást. Semmi visszatartó dolog nincs náluk. ( 6 éves a fiam 4 a lányom szóval már kinőttek a dackorszakból de alaptermészetük nem változik).

A barátnőm kislányai épp hogy visszahúzódóbbak, de sokkal türelmesebbek, ügyesebbek ilyen finommotoros dolgokban 8az enyémeimnek alig van türelme ott megülni ami iskolában nagy probléma lesz!) Amúgy is jobb ha van monotóniatűrése valakinek. na az én gyerekeimnek ez nincs...

2012. szept. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2. vok. Utolsó válaszolónak teljesen igaza van, a pörgöss gyerekekkel ugyanúgy megvannak a gondok.


Nekem a nagy félénk, a kicsi pörgös, mióta a 2. gyerek megszületett, sokkal jobban értékelem a nagyot is, mert a kis pörgős rávilágított, hogy bizony olyan pontokon lehet "probléma" egy gyerekkel, ahol a nagynál eddig fel sem merült és természetesen fordítva is, a nagynál magától érthedődő dolgok, mint pl a türelem, empátia a kicsinél nagyon hiányoznak.

Nyilván a kis elevennel bizonyos dolgok könnyebbek is, én úgy látaom az enyéimnél, hogy teljesen fifti-fifti az előny és a hátrány a két gyerek között :)

2012. szept. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem. A nagy nagyon visszahuzodo a kicsi porgos.Csak a tarsas kapcsolata miatt aggodok...pont irtam is ide ilyen kerdest.Kulon ben nagyin megbizhato meggondolt es nagyon okos(4 eves kislany).A kicsi 2 eves iszonyat eleven , kislany o is de neha alig birok vele.Viszont hihetetlen kozvetlen.Imadom minkettot:-):-):-):-)
2012. szept. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem a lányom visszahúzódó típus 4,5 éves. Igen, néha szeretném, ha talpraesettebb lenne, mert sajnálom, amikor csak ül egyedül, a többi gyerek meg játszik egymással. Mondjuk most, hogy elkezdte a középső csoportot, kicsit mintha változott volna, már nyitottabb. Én is ilyen voltam, most sem vagyok egy társaság középpontja, de határozottan látom ennek a típusnak az előnyeit. :)
2012. szept. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!