Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Régen miért nem hisztiztek a...

Régen miért nem hisztiztek a gyerekek? Miért tudtak normálisan viselkedni? A mostani gyerekek meg miért ilyen hisztis akarnokok? Mit rontottunk el?

Figyelt kérdés
2012. szept. 4. 16:49
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
82%
Régen is hisztiztek a gyerekek, nem tudom, honnan veszed, hogy nem. Én is hisztiztem, az öcsém is, ő még a földbe is verte a fejét, ha valami nem tetszett. Ha van néhány évtizeddel ezelőtti gyereknevelési könyve a szüleidnek (pl. Anyák könyve), azokban is utánaolvashatsz, van bennük szó a hisztiről.
2012. szept. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Anyukám és vele egykorúak mind az mesélik h az ő gyerekeik nem hisztiztek/tünk, nem akaratoskodtunk....

Az enyémek iszonyat hisztisek,,,,nem értem hol rontottam el....

2012. szept. 4. 16:52
 3/34 anonim ***** válasza:
46%
Most is vannak nem hisztiző vagy csak minimálisan hisztiző gyerekek, mert rájuk van szólva már az elejétől fogva, apa-anya-nagyszülők stb. által. Meg régen nem volt ez nagy modernség, h azt és akkor csinál a gyerek amit akar. Azt csinálta, amit a szülő akart.
2012. szept. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne hogy nem ilyen mértékben,,,,a mai gyerekkel elszállt szerintem a ló....
2012. szept. 4. 16:53
 5/34 A kérdező kommentje:

ne hogy azt hidd hogy nem szólok rá, nincs bünti...ez hülyeség....akkor is hisztizik.....


konkrétan a lányomról van szó....

a fias sokkal békésebb, simulékonyabb....vele igazából nincs baj

2012. szept. 4. 16:54
 6/34 anonim ***** válasza:
68%

És ráadásul azért is, mert nem szabad rászólni:

-a játszótéren (pfúj, miylen anya az, aki ezt csinálja, biztos idegbajos.)

-a boltban

-mások előtt

Ha kér , oda kell adni neki; ha követelődzik, teljesíteni kell, mert "jelenetet" rendez, és az nagyon ciki....

Az én fiam néha szokott hisztizni, amiket csinál, még belefér, de imád boltba járni, vásárolni, és úgy van nevelve, h nem veszünk minden bigybuszt meg. Úgy is viselkedik, simán el lehet menni vele bárhova, sokszor kérdezik is az eladók, h "otthon is iylen jó szokott lenni??".

Kérdező! ezeket ne vedd magadra, én nem Te vagy az, akit hibásként festek le. A társadalom ilyen, meg az álszent környezet.

2012. szept. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
87%

Első vagyok.

Ja persze. Anyósom úgy emlékszik, hogy az ő gyerekei csecsemőkorukban soha nem sírtak, kisgyereknek meg soha nem hisztiztek. Haha. Meg úgy is emlékszik, hogy soha nem ütötte meg őket, a férjem szerint viszont volt, hogy akkorát vágott rá a vágódeszkával, hogy megrepedt (a deszka).

A mi generációnk egyébként is kéthetesen átaludta az éjjelt (14 átsírt éjszaka után, amikor ránk se nyitották az ajtót, rájöttünk, felesleges), 1 évesen szobatiszták voltunk (bilire kötözve nehéz is lett volna pelenkába produkálni) és még sorolhatnám. Az idő mindent megszépít, ne törődj vele. De szerencsére az én anyukám azért ilyesmit nem mond. :)

2012. szept. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
85%

31 éves leszek, én is hisztiztem gyerekkoromban, nem is kicsit.


Amúgy manapság szerintem nem a gyerekekkel szállt el a ló, hanem a szülőkkel van gond, meg ezzel a túlzott szabadjára engedéssel.

Én azt vallom, a nevelő célzatú pofonnak, igenis helye van a gyereknevelésben.

2012. szept. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

de az a vicc hogy én nem vagyok engedékeny...


pl múltkor szórta a homokot, kétszer kértem h hagyja abba, nem hagyta és össze pakoltam a cuucait és haza hoztam.....

többször is volt ilyen és ehhez hasonló...de nem tudom..


boltban ő is szépen tud viselkedni de esküszöm néha megszállja az ördög és nem is az én lányom már :S



imád velem ellenkezni csak azért is ....borzalom....

2012. szept. 4. 17:04
 10/34 anonim ***** válasza:
57%
Mennyi idős?
2012. szept. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!