Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kezdett beszélni a...

Mikor kezdett beszélni a kisfiatok illetve mivel segíthetnék hogy elöbb beszélhessen?

Figyelt kérdés
Most 20hónapos,pár szót már tud és megérti amit mondok.

2012. szept. 6. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Az enyém 27 hónaposan kezdett el beszélni, egyik pillanatról a másikra. Addig használt néhány szót, meg egy csomó hangot, ezekből "mondatokat" is alkotott, és "karmesterkedett", ahogy a férjem nevezte, azaz határozott kézmozdulatokkal adott nyomatékot a szavainak.

Februárban kezdett beszélni, májusban már összetett mondatokat mondott, most már történeteket mesél, talál ki, énekel, mondókázik, versel, "választékosan beszél hatalmas szókészlettel rendelkezik"(pontos idézet a bölcsődei kisfüzetből, nagyon büszke vagyok rá, ezért is jegyeztem meg ezt a mondatot).

Annyi visszaesést tapasztaltam a beszédében, hogy mióta bölcsis, gyorsabban beszél és kevésbé érthető.

2012. szept. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam 26 hónapos. Még szavakban beszél. Hatalmas a szókincse, és napi 2-3új szót kezd használni, de mondatokat nem alkot. Mi sokáig hallgattunk zenét: Alma együttes, Walt Disney dalok. Rengeteget olvastam neki: télen átlag 1,5-2 órát kuporgott mellettem egyhuzamban, míg rongyosra nem olvastuk az összes könyvét, végül már 3-4 éveseknek való könyveket kellett olvasni neki, mert a rövidebb mesék untatták.

TV-ben mesét 23 hónaposan kezdett el nézni, akkor vacsora után 1 mese volt az adag. Most más Minimaxot néz, kb 1 hónapja, az elején, 1 hétig hipnotizálta, aztán most más van 4-5 mese, amit szeret, azt megnézzük együtt, én kommentálom, aztán megyünk játszani.

Tanítgatok neki mondókákat, de csak a töröm-töröm a mákot érdekli, de az orrvérzésig.

Újszülött kora óta rengeteget beszélek hozzá, mind a mai napig mindent megbeszélek vele.

Én is aggódtam, de a védőnő megnyugtatott, hogy majd a bölcsi hozza el az igazi áttörést. Anyukám és nagynéném is mondta, hogy valószínűleg szinte az egyik pillanatról a másikra kezd el folyékonyan beszélni.

Én epedve várom azt a pillanatot.

2012. szept. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2-es vagyok:

Egy fontos dolog, amit nála megfigyeltem: a szobatisztaság hátráltatta kicsit a beszédfejlődést. 22 hónaposan lett szobatiszta, elég gyorsan, 2 hét alatt, aztán a 3. héten már ágytiszta volt. Ez annyira lekötötte, hogy abban a hónapban összesen 5 új szót, ha elkezdett használni, pedig ez előtt és utána is napi szinten 2-3.

2012. szept. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Másfél évesen két szavas mondatokkal beszélt pl kutya megy, kéjek vizet, ... ilyesmik, és nagyon bő volt a szókincse. Két évesen már be nem állt a szája, most 2,5, összetett mondatokat használ, kötőszavakkal stb. Néha téveszt a ragozásban vagy a toldalékokkal. A szókincse nagyon választékos. Amióta bölcsis, gyakran hadar és sokkal hangosabb (gondolom ott könnyebben érvénysül ha jobban meghallják), úgy kell mindig rászólni, hogy ha halkabban mondja akkor is értem...

A nővére még korábban és szebben beszélt, ő most 4 éves és az óvónők szerint simán a nagycsoportosok kommunikációs szintjét veri. Az öcsinek szerintem ez is belejátszott a beszédfejlődésbe, meg hát születésüktől kezdve állandóan mondókáztunk, énekeltünk stb. Meg én amúgy is mindig beszéltem hozzájuk mindenféle tevékenységünk közben, pl ha elkezdett pl mutogatni a vizespohár felé akkor kérdeztem, hogy mit szeretnél? Vizet kérsz? mond hogy kérek vizet. hmm? víz. tessék itt a víz, igyál... mostez kicsit nyögvenyelősen hangzik talán, de szerintem sokat számít, hogyha nem ugrunk azonnal a mutogatásra hanem megpróbáljuk rászorítani hogy verbálisan fejezze ki magát. Nem tudom mennyire köti le a kisfiadat a mondókázás, az enyémet csak azok, amikhez mozgássort is lehetett kötni, az énekek pedig egyáltalán nem érdekelték kb kétéves koráig. A nővére úgy itta magába az összes népdalt minta szivacs, a kicsit meg ki lehetett volna kergetni a világból a legegyszerűbb dallammal is :) Szóval ki kell tapasztalni mi köti le és annak mentén el lehet indulni.


De sok esetben az idegen környezet hozza meg az áttörést, m,int pl a bölcsi, mert otthon a haladzsát meg a mutogatást is értik, az új helyzetben viszont kénytelen a mindenki által érthető verbális hangsort használni, ha érvényesülni szeretne... ezért jó, ha otthon is megpróbálkoztok a mutogatás helyett azzal, hogy "ezt nem értem, mond meg mit szeretnél" :)

2012. szept. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,megnyugtat hogy nincs lemaradva.Mesék nem kötik le,őt is csak az olyan mondokák amikhez mozgás párusul.Tv-t még nempróbáltam h érdekli e,majd kiprobáljuk.
2012. szept. 7. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!