Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van még olyan anyuka aki a...

Van még olyan anyuka aki a gyermekével alszik (s a gyerek betöltötte a 2 évet) miért teszed? és hogyan tudtad egyedül hagyni a szobájába éjszakára is mennyire volt ez lelkileg nehéz?

Figyelt kérdés
2012. szept. 7. 11:02
 1/8 anonim ***** válasza:
mi egy szobában alszunk a picivel aki novemberben lesz 2 éves.köztünk alszik kb fél éve.most azon dolgozok hogy külön aludjon de ez nem nagyon akar sikerülni pedig van külön ágya és egy szobában is vagyunk és mégse sikerül.talán majd idővel megérti.
2012. szept. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nálunk is uyg van külön szoba külön ágy a ygermek ott is van de én is :(:( ezen akarok változtatni de kellene egy kis önbizalom ehhez mert az éjszakát végig alussza nincs veel gond
2012. szept. 7. 11:10
 3/8 anonim ***** válasza:

De akkor miért nem hagyod ott, miután elaludt, és mész vissza a saját ágyadba?

Nálunk 3,5 éves, köztünk alszik.

Nem

Akar elaludni a szobájában, hiába fekszem mellé, megy vissza a mi ágyunkba!

Ha elalszik és átviszem az ágyába megébred rá, és jön vissza közénk!

Maminál vagy ha máshol alszunk lefektetem mellem, elalszik, de ha megébred éjjel, nincs mellette senki, elindúl megkeresni!

2012. szept. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
mert félek otthagyni:(:(
2012. szept. 7. 11:22
 5/8 anonim ***** válasza:
hagyd ott nyugodtan, nem lesz semmi baja. mitől félsz? esetleg vegyetek légzésfigyelőt, babafigyelőt, akkor nyugodt leszel. a gyermekünk 4 éves és velünk alszik, mondjuk nem is akarunk változtatni rajta, kényelmes mindenkinek. persze ha külön akar aludni mehet bármikor, volt már rá példa. nem csinálunk ügyet ebből az alvás dologból.
2012. szept. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nálunk úgy van, hogy a lassan 3 évesem egyedül, a saját ágyában elalszik, én még csinálom a dolgomat, férjemmel filmezünk, majd ha férjem elalszik és elkezd horkolni akkor átmegyek a gyerekszobába, ott van nekem egy heverő, így mikor felébred ott vagyok :) de ha férjem nem horkol akkor nem megyek át a másik szobába, akkor sincs semmi.


én értem a félelmedet, mi családunkban volt bölcsőhalál, én is parás voltam miután a légzésfigyelőt megszünettük, de be kell látnom, hogy baj akkor is történhet ha tőle 5 centire alszom, szerintem 2-3 éves gyereknél már annyira nincs is meg az az ösztön hogy ha mélyebbet szuszog felkeljünk, legalábbis én már egy jó ideje semmi ilyenre nem kelek fel. de mondjuk a másik fele, hogy miért történne baj? mert nem esetlenek, ha a fejére kerül a párna vagy takaró akkor lehúzzák magukról, nem hiszem, hogy ennyi idősen ilyen baleset történhet

2012. szept. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2,5éves,velem alszik külön szobába.Éjjel 2-3szor megébred és ha nem lennék ott orditana amire az apja is felkelne akinek reggel meló.Addig együtt alszunk mig át nem alussza az éjszakát.
2012. szept. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Judit.... válasza:
A mi lányunk 26 hónapos, de már az elejétől köztünk aludt Én úgy tudok jól pihenni, ha mellettem van, nem mintha sok minden történhetne vele a saját szobájában, de nekem ez megnyugtató. Volt pár nap, mikor a lányom jelezte, hogy a saját ágyában alszik éjjel...én elszomorodtam, de persze ott altattam el. Természetesen amíg éjjel nem ébredt, addig én se aludtam jól. Miután visszahoztam éjjel magunk közé, tökéletesen aludtam. Férjem is azt szereti, ha ott van, pedig neki kelnie sem kellene hozzá éjjel (mert ha külön van keres, és párszor felkelne). Nekünk így jó, mi is szülők között nőttünk fel, és a gyerekünktől se vonjuk meg. Mondjuk más anyukák hozzáállása miatt eleinte lelkiismeret furdalásom volt (mert persze mindenkinél külön van a gyerek, és mi milyen rosszak vagyunk..), de szerencsére ezt legyűrtem! Én úgy gondolom, hogy a szülő és a gyerek is érzi, hogy mikor kellene szétválni, addig is kihasználjuk a bújást!
2013. jan. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!