Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedül álló anyukák, nektek...

Egyedül álló anyukák, nektek hogy sikerül helyt állni és erősnek lenni? Hogyan kezdtek új életet úgy, hogy a gyereket ne viselje meg, ha sűrűn lakik más helyen? Félek, hogy lelkileg sérül a sok környezet változástól.

Figyelt kérdés

2 éves lesz és válunk a férjemmel, költöztem már haza a szüleimhez és majd vissza a férjemhez, hogy minden jó lesz, de sajnos így 2-3 hónap után sem javult semmi, sok a vita és a feszültség. Munkát kell vállalnom, mert válni szeretnék, de ehhez el kell költöznöm a kicsikémmel, mert a környéken, ahol élünk nincs munkalehetőség.Ez már egy harmadik lakhely lenne a számára ilyen rövid idő alatt, és még 1 minimum lenne, mert ha sikerül túljutni a váláson albérletből saját lakásba szeretnék költözni....

Bölcsödébe kényszerülök adni a drágámat és persze minden idegen lesz, új lakhely, új környezet és még bölcsi is.

Közben pedig rohannak majd a napok és a válás is nagyon nehéz lesz, mert a férjem nem enged és megnehezít mindent, nincs tekintettel a gyerekünkre.

Most össze vagyok roskadva. (Egyet pedig biztosan tudok, elválok tőle, megcsalt és lehet még tart is hiába tagadja. 99%-os bizonyosságot nyeret minden, csapdákba csaltam és elárulta saját magát.)

Hogy legyek erős, amikor olyan nehéz boldogulni, félek nem kapok munkát és félek, hogy ártok a lányomnak, pedig nem szeretnék, a legjobbat szeretném számára.Imádom, ő az életem.

Hogy van ebből kiút és hogy lesz jó és honnan tudom, hogy jól cselekszem-e?


2009. nov. 28. 10:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A rokonok és a barátok segítenek.
2009. nov. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%

Azért nem kell elválni, hogy megcsalt. Bánja meg!Bocsáss meg! Tartsátok meg a családotokat!Gondolj a gyermekedre is!Jobb neki az apja mellett. Ha csak annyi a baj, hoyg megcsalt(de lehet vele élni) akkor tegyétek félre az egótokat és a család érdekében rendezzétek a kapcsolatotokat! Egyedül nehéz, és nem neked, hanem a gyereknek.

De! Ne a gyerek legyen az életed, hanem a férjed! Rendbe lehet ezt még hozni!!

2009. nov. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sehogy...
2009. nov. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%

Nővérem kb. egy éve vált el. Tavasszal lesz 4 éves a kislánya. Az exférje költözött albérletbe, neki új kapcsolata van, remekül megvannak. Nővérem a volt főnökébe szeretett bele, vele csalta meg a férjét (kiderült, hogy mikor nővérem terhes volt, a férje megcsalta..tehát nővérem "visszacsalta"), és miatta vált el. Lelkileg padlón van. A férfivel aki 11 évvel idősebb nála, nem tud együtt élni, mert nem fogadja el nővérem gyerekét. Nővérem ha együtt akar lenni vagy aludni a férfival, lepasszolja a gyereket hozzánk. Már talált munkát, de nem tudta fent tartani a lakást, mert hitel van rajta. Amint lehet eladja, és egy kisebbe megy. A kislány annyit van nálunk (és mi foglalkozunk vele), hogy nem akar hazamenni. Egyszer elmesélte, hogy mikor az anyjánál alszik az a férfi, őt beküldik a szobájába. Szegény gyerek, nem elég hogy a szeme előtt zajlott a válás és a veszekedések, most az anyja is ellöki magától. Nővérem meg az egész családdal összeveszett, anyut hibáztatja, hogy ő elkényezteti a gyereket.


Csak azért meséltem el, hogy gondold meg, mert te is járhatsz így. Elhiszem, hogy nehéz, de üljetek le beszélni a férjeddel. Ne a gyerek szenvedjen, ő nem tehet semmiről!

Kitartás! 19L

2009. nov. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ezt próbáltam elkerülni, hogy rábeszéljetek, ne váljak. Ezért is írtam, hogy mindenképpen válok, nem csak ennyi a probléma, egy egoista önző ember, a gyerekkel sokszor üvölt, velem is tiszteletlen, lehord mindennek, ki akar semmizni, nem enged szinte sehova, ha végre kimozdulok csak egy barátnőmhöz, utána fenyegetőzik. Nem foglalkozik velünk és éli a saját életét, amibe néha beleférünk, de csak addig, amíg úgy ugrálunk, ahogy ő fütyül, a gyerek előtt kiabál veszekszik velem és elhord mindennek, majd mintha mi sem történt volna bújna hozzám. Nem segít a gyereknevelelésben, se otthon, mindent én csinálok, ő talán 1 éve egyszer megfürdette, néha megeteti, de jön megy, gyanúsan késő este jár néha haza, és csak úgy eltűnik órákra, azt se mondja hova...... Csapdákab nem egyszere esett bele, tuti van valakije.

Tehát ne beszéljetek rá, mert elegem van a megaláztatásokból, amiket ő észre sem vesz, neki természetes viselkedés az, hogy idegenek és ismerősök előtt megaláz.

Kérlek a kérdésemre válaszoljatok. A megcsalás pedig folyamatos, 99 %-ban, tehát nem egyszeri eset, ami igen megbocsájtható, ha könyörög és kifejezi a szeretetét, nemcsak akkor ha kielégülésre vágyik. Nem akarom ezt tovább firtatni.

Köszönöm az eddigi válaszokat és még várok is :)

2009. nov. 28. 11:49
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
hát, ha engem megcsalnának, akkor eszembe se jutna vele maradni. nem vagyok mosogatórongy, aki otthon jó, aztán lehet menni félrek@félni, már elnézést. a lányodnak nem lesz semmi baja, hidd el, kicsi még, gyorsan beilleszkedik, sőt, nem is fog emlékezni a sok költözésre, ráadásul egy gondoskodó édesanya könnyen eltereli a figyelmét bármiről. vannak helyzetek, amikor magadat is kell nézni. igaza van az elsőnek. a barátok, család mindig segítenek és sok erőt ad, hogy a kislányodat a lehető legjobban, a lehető legjobb körülmények között neveld fel. merj a magad lábára állni, én azt mondom. sok sikert!
2009. nov. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A férjed előtte is ilyen volt? Mármint amikor még nem voltatok házasok, nem volt gyerek, stb. Mert az én párom ilyen, idősebb nálam, féltékeny, nem szereti ha bárhova megyek, eltart és szeretné ha teljes mértékben tőle függnék. Vagyis így akar magához láncolni, meg úgy, hogy már nagyon gyereket akar, még a fogamzásgátlómat is ellopta egyszer. Én is akartam a gyereket, terhes is lettem (akkor kiemelkedően kedves volt velem), csak sajnos elvetéltem. Most már jobban meggondolom, de én is ettől félek, hogy így járok. Ezért érdekel, hogy gyerek előtt is ilyen volt a férjed? Amúgy a családoddal jóban vagy? Ők sokat segíthetnek
2009. nov. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem vagyok egyedülálló anyuka, de engem egyedül nevelt fel az anyám. Nekem is 2 évesen váltak el a szüleim, apu elköltözött (azóta sem láttam). Nehéz volt anyának..a mai napig az (még csak 15 vagyok). A húga és a mamám nagyon sokat segítettek neki, valószínűleg egyedül már jóval több nehézséggel kellett volna szembenéznie. A család, barátok tényleg nagyon sokat tudnak segíteni. Anya elég erős volt, felépített egy mostanra már nagyon jól menő vállalkozást a saját erejéből és pénzéből, de hosszú volt az út, míg idáig eljutott és még most is vannak nehézségek. Erő, kitartás..Jó, tudom, hogy ezt nem egy 15 évesnek kéne adnia tanácsként, de én ezt láttam idáig anyán és így sikerült normálisan nevelnie, mindent megadott nekem, foglalkozott velem és egész jó ember lettem/leszek. Szerintem erre nem lehet mást tanácsként írni..aki gyenge, az megtörik, aki erős és van mögötte valamilyen háttér (anyagi, családi, baráti), akkor szerintem simán megy a dolog. Szerintem manapság már az a csoda, ha valakinek még együtt vannak a szülei.
2009. nov. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ennyire brutálisan nem, hisz akkor nem mentem volna hozzá. Kisajátítani ki akart mindig, de én a sarkamra álltam. Kedveskedett mindig valamivel, jól meg voltunk, de ahogy hozzámentem kifordult önmagából és minden lépésemet beszabályozta. Majd hirtelen és öntudatlanul annyira a befolyása alá kerültem, hogy mindenkit elmart mellőlem és mindenkire féltékeny volt, még a kutyámra is. Mindig vele kellett foglalkoznom és hasonlók. Olyannyira, hogy észre sem vettem csak a környezetem és a családom. Teljesen lealacsonyított és éreztette fölényét, hogy nélküle nem érek semmit. El is hagytam, majd visszamentem, mert a baba már megvolt. Igen ő akarta a kicsit, nagyon én még nem éreztem, hogy szükség volna gyerekre, még élni akartam volna és jobban megismerni. Veszekedtünk sokat, hogy sosem akarok majd gyereket, hogy mire várok, 2 éven keresztül hajtogatta. Miután terhes lettem és átalakult minden, főleg mikor már pocakom is volt és veszélyeztetve volt a baba is, elhidegültünk, nem törődött velem, mindig azt mondta, hogy csak nyavalygok, nekem sosem jó semmi, pedig csak szeretetre és törődésre vágytam, de ő le se szart, bulizgatott nélkülem, egyedül voltam, a családom nélkül, senkivel nem tudtam beszélgetni és ahogy megszületett a kicsi minden még rosszabb lett, még jobban egyedül maradtam és ekkor kezdtem szembesülni mindennel és végig gondoltam mindent. Rájöttem, hogy már szinte nem is beszélek a szüleimmel a tesóimmal, kizártam őket tudattalanul az életemből, ő pedig azt tudatosította bennem, hogy minek mennék bárhova is, hisz itt a pici baba, vele törődjek, ne másokkal. Be voltam zárva a 4 fal közé a sok sebbel és sérelemmel, nem tudtam kinek és nem is mertem elmondani a gondjaimat senkinek, azt éreztette én vagyok a rossz és hülye. Röviden ennyi. Majd nyitottam a családom felé, féltem, nem fognak visszafogadni és nem bocsájtják meg, hogy elhanyagoltam őket, de nem így lett. Mindenben mellettem vannak, támogatnak és ez a férjemet dühíti, ideges és veszekszik, ha megyek hozzájuk a kicsivel, mert ő nem jön. Ha mesélek valamit róluk, nem érdekli, azt mondja leszarom. Sőt már az se érdekli, ami velem és a kicsivel történik, tehát élünk egymás mellet és nem ismerjük egymást, mert szinte már idegen nekem, mert nem beszélgetünk csak veszekszünk és ő hazudozik, átver, fenyeget mindennel, ami nekem fáj és sértő..... Mindenért engem okol, én vagyok mindig a hibás és hülye felfogásom van.... Ha gyerek megsérül én vagyok a felelős, mert nem figyelek rá eléggé. holott ő sosem nevelte, fél óránál többet egyedül nem volt vele soha.

Tehát légy résen, vagy beszélj vele, esetleg mondd el az én esetemet neki, nehogy idáig jussatok.

Egy megalázott és eltaposott nő lettem és most kezdem újra magamat visszanyerni és hinni abban, hogy én is értékes vagyok és nélküle is érek valamit.

2009. nov. 28. 14:13
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem a kor a lényeg, lehet neked több élettapasztalatod, mint egy 28 évesnek. Köszönöm a válaszod, nagyon jó volt a soraidat olvasni. Remélem az én lányom is ilyen szépeket fog majd rólam gondolni, még ha nehéz is lesz, mert a szeretetem és törődésem irányába határtalan. Tisztelem édesanyádat és becsülöm.
2009. nov. 28. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!