Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vigyem az ügyeletre a lányom...

Vigyem az ügyeletre a lányom klasszikus megfázós tünetekkel?

Figyelt kérdés
Hőemelkedése van, éjjel köhögött, folyik az orra. Ezen felül más baja nincs, jókedvű, játszik, eszik. Most elvigyem az ügyeletre, vagy hétfőig adjak neki láz-és fájdalomcsillapítót és köhögéscsillapítót?
2012. szept. 8. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Adj neki fájdalomcsillapítót, és sok folyadékot!

Szerintem ráérsz várni hétfőig.

2012. szept. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia, én biztos ilyen tünetekkel nem vinném ügyeletre. Mennyi idős a kislányod? Szerintem ha szívod a nóziját, méred a lázát egyelőre elég, főzz neki teát (kamilla) mézzel és friss citrommal a C vitamin miatt, szellőztess gyakran, remélhetőleg jobban is lesz hétfőre. Éjszaka érdemes jobban odafigyelni, mert akkor szokott a láz nagyon felszökni, de nekünk az orvos azt javasolta, hogy nátha esetén a legjobb a kicsiknek a hűvös szoba, jól be kell öltöztetni és hűvösben legyen, sokkal hamarabb rendbe jön, hiszen a légutaknak ilyenkor a tiszta, hűvös levegő tesz jót, nem a meleg.
2012. szept. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyomj össze egy-két girizd fokhagymát, és add be neki langyos tejben! Ha nem emelkedik a láza, akkor megúszhatod a váróban további bacilusok belélegzését.
2012. szept. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez van, csak az én lányomnak nincs láza, sem hőemelkedése. Én nem viszem ügyeletre amíg nincs súlyosabb tünet, vettem a patikába köhögéscsillapítót.
2012. szept. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs is láza, csak hőemelkedése, akkor ne vidd ügyeletre (láznál is csak akkor kell, ha nem csillapítható). Majd hétfőn vidd orvoshoz, addig kúrálgasd.
2012. szept. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!