Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Érdemes-e bölcsődéről óvodára...

Érdemes-e bölcsődéről óvodára váltani év közben - ha a gyerek a bölcsiben jól érzi magát, de csak most lesz 3 éves?

Figyelt kérdés
2012. szept. 8. 09:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem azt kell figyelembe venni, hogy az ő fejlődése érdekében melyik lenne a jobb választás, mit tanácsolnak a gondozónők. Ha elég érett, akkor az ovi újabb nagy kihívás neki, ott is sok barátja lesz, ha nem muszáj, én nem hagynám tovább a bölcsiben. Nem lesz nehezebb most váltani, mint fél év, vagy egy év múlva, hiszen egy megszokott közösségből kell kivenni, gondolom akik jól ismerik a kicsidet, hasznosabb tanácsot tudnak adni mint én.
2012. szept. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kisebbik maradt a bölcsiben. Egyrészt azért, mert év közben nem akartam átvinni egy összeszokott csoportba ahol már szeptemberben megtanítottak nekik egy rendet, másrészt az iskolába menetelnél úgyis ismételnie kellett volna egy ovis évet valamikor, ami szintén új csoport, új óvónőket jelentett volna egy évre.

Így befejezte a bölcsit, utána 3 év ovi egyben, majd suli.


A nagyobb nyári, egyből oviba ment pont 3 évesen, de végül nem kezdte el az iskolát amikor épp betöltötte a 6-ot, ismételt egy ovis évet. Az első hónapot nehezen viselte, megint új gyerekek és új óvónénik. Persze semmi baja nem lett tőle, én is túléltem hogy évvesztes vagyok, de a kevés ovis élményemből az megmaradt, hogy mindenki megy suliba, de én nem mehetek.

2012. szept. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges. A fiam is év közben töltötte be a hármat, meg majdnem minden másik csoporttársa is, és mindenki maradt még arra az évre.

Ha szereti a bölcsit, akkor teljesen jó ott neki, és nem kell egy már valamennyire kialakult közösségbe beilleszkednie az oviban év közben.

2012. szept. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!