Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek van 2-3 év körüli asztmás gyermeke? Milyen tünetei voltak a kicsinek? És milyen vizsgálatok voltak, illetve milyen gyógyszereket kaptok az asztmára?

Figyelt kérdés
2012. szept. 9. 07:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Sokszor volt hörghurutja,sípolt a tüdeje.

Flixotilde-t kapott,naponta kell vele befújni,

ventolin,ha befulladna,sípolna.

Ebben a korban még csak hallgatás után állapítják meg.

Mióta naponta fujjuk a flexotilde-t nagyon ritka lett a befulladás.

2012. szept. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kislányom 2 éves, asztmás. Állandó gyógyszere a Flixotide, és az Eonic rágótabletta.

4 hónaposan fulladt be először. Tünetek ahogy már az első is írta, gyakori hörghurut, mely során nehezített, ziháló a légzés akár nyugalmi állapotban is, terhelésre rosszabbodik. Zörej hallható légvételnél, férjem először mikor hallotta (4 hósan) macska dorombolásra emlékeztette.

Vizsgálat: meghallgatják a tüdejét, tüdőröntgen, légzés szám figyelés nappal, és alvás közben is, vérvétel.


Kisfiam 4 éves, gyanús volt hogy ő is asztmás mert neki is gyakran van hörghurutja, de szerencsére ő nem fullad be. Most volt kivizsgáláson egy hónapja: vér-vizelet, tüdőröntgen, légzés szám figyelés, fül-orr-gégészeti vizsgálat, allergia vizsgálat (karra csöppentenek 12 allergén anyagot, pl hársfa, kutyaszőr, majd felkarcoják egy tűheggyel, hogy keveredjen a vérével, kb 10 perc múlva megnézik a karját, ha behólyagosodik adott ponton ,arra allergiás).

2012. szept. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
első vagyok, nekem a régi fajta sipoló hangot kiadó tv jutott eszembe,amikor először hallottam a lányomat befulladni,akkor kb 1 éves volt.
2012. szept. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 16 hónapos. Őneki kruppos rohamai és hörghurutjai voltak felváltva. Hetente-2 hetente befulladt.

Állandó gyógyszere a Flixotide naponta 2*. Kaptunk még Ventolint, Rectodelt kúpot és Dexa ratiopharm ampullákat. Ha már egy kicsit taknyosodik, szörcsög, vagy bármit hallok nála, 2*2 kell neki a Flixotide pipából.

Hogy állapították meg nála? Sehogy. Meghallgatták, megvizsgálták, és közölte a doktornő, hogy valószínűleg vele született asztmája van, de még olyan kicsi, hogy nem tudja másképpen kivizsgálni.

2012. szept. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!