Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Ovi előtt még reggeli...

Anyukák! Ovi előtt még reggelizik otthon a gyereked?

Figyelt kérdés

Most kezdjük majd az ovit és nem tudom hogy reggelizzünk-e még otthon. Reggel ha felkel(7kor) iszik kb másfél deci kakaót és aztán csak 8 és fél 9kilenc körül szoktunk reggelizni.

8ra megyünk az oviba, nem tudom ott mikor van reggeli.

Együnk otthon vagy elég csak az oviban?

2 és fél éves kislány anyukája



2012. szept. 9. 13:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia, mi csak kakaót/gümölcslét iszunk reggel, 8-ra megy oviba, 3 éves és 1 éve ovis. Nem reggelizünk, mert az oviban nyáron már f9-kor esznek, de télen is 9-kor, ami szintén elég a fiamnak.
2012. szept. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 7kor kel, kubut iszik, és mindig eszik valamit, általában egy banánt. Fél9kor van reggeli,ő addig nem bírja.
2012. szept. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az én lányom nem nagy étkű. MA is megitta reggel a kakaóját és utána 10kor volt hajlandó enni egy kis üres kiflit.

2012. szept. 9. 13:20
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az oviban kérdezd meg a reggeli pontos idejét.


Nálunk a kiscsoportban 8,30-kor volt reggeli, közösen együtt, mondván ők még picik, szokják a rendet. Középső és nagycsoportban pedig 8-9 között folyamatosan, ahogy beértek. Két asztalkánál lehetett reggelizni, kiszolgálták magukat, a dadusok segítettek önteni italt.


Aztán az is számít, hogy ébredéstől az ovis reggeliig mennyi idő telik el.

Mivel mi 5 perc sétára lakunk az ovitól én nem reggelizettem őket. Amikor felkeltek nekem sosem akartak azonnal enni, én is ilyen vagyok, nekem kell legalább fél óra, hogy tudjak enni. Kiscsoportosan felkeltek 7.15-kor, 8-ra már az ovi asztalánál ültek, ha itthon vagyunk, akkor se esznek korábban. Azért sem akartam, hogy itthon egyenek pár falatot, mert amikor bemennek az oviba, akkor még nem lennének éhesek, kihagynák a rendes reggelit, aztán délelőtt kopogjon a szemük az éhségtől.



Szóval kérdezd meg az ovis reggeli időpontját, ha pl. nálatok 9-kor van, akkor egyen pár falatot, ha már 8-1/2 9 között, akkor elég neki az a pici kakaó .

2012. szept. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, most olvasom a válaszod... hát, akkor nem adnék neki, vagy csak épp pár kortyot, de nem sokat. Merthogy az oviban nincs akkor reggeli amikor éhes, ha az ovis reggelit kihagyja, akkor ebédre kopog majd a szeme az éhségtől.
2012. szept. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
eddig én sem adtam neki,nálunk háromnegyed 9-kor van reggeli,és egy kis pohár kakaóval simán kibírta,ám nyári szünetben valahogy korán evő lett,amint kinyitja a szemét már enni kér,pedig sokat vacsizik,igy kap egy kis kakaót és max egy nagyon kis valamit,vagy gabonapelyhet tejben vagy fél szelet pirítóst.de igyekszem nem adni neki,de azt mondja nagyon éhes.
2012. szept. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Rákérdezek az oviban, mert itt meg vegyes csoport van.

Hát sajnos az én lányomtól még nem hallottam, hogy éhes lenne.

2012. szept. 9. 13:45
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én fél 9-re hordom a lányomat az oviba, ekkor szoktak reggelizni.

De az enyém nem szeret bent enni, így mielőtt indulunk, adok neki egy joghurtot. Ha nem adok neki joghurtot itthon, akkor nem eszik reggelit, mert az oviban nem eszik reggelit (ebédet szerencsére eszik).

2012. szept. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi 8-ra járunk oviba, előtte esznek fél 8-kor itthon a lányaim. Nálunk az oviban folyamatos reggeli van, ami azt jelenti, hogy 8 körül beviszik és 1/4 10-ig van bent, így aki később jön, az is le tud ülni enni. Lányaim néha esznek bent másodjára is, attól függ, mi a reggeli, meg ráérnek később enni, úgyhogy majdnem tízóraiként működik ;)
2012. szept. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Rendes reggelit nem esznek, csak valami könnyűt, pl. joghurt, banán, tej/kakaó, pár szem keksz stb.

7 körül kelnek, 8-ra viszem őket, fél9-kor van reggeli.

Itthon is úgy szoktuk csinálni, hogy ébredés után esznek valami könnyűt, majd 1-2 óra múlva eszünk rendes, tápláló reggelit.

2012. szept. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!