Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két év körüli gyermek többet...

Két év körüli gyermek többet fejlődik a bölcsiben, mint otthon az anyukájával? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

2012. aug. 23. 13:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%
Teljesen természetes dolog szerintem. Nem tudom, hogy mit szeretnél hallani, de úgy gondolom, hogy ez nem azt jelenti, hogy anyuka nem foglalkozik vele. A bölcsiben gyerekek között van, hozzáértő szakemberek foglalkoznak vele, még jó, hogy többet fejlődik.
2012. aug. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A többet fejlődik rossz megfogalmazás. Inkább többet tapasztal, több inger éri, és ezáltal kap több infót az életről.

A fejlődésük ettől még rendben megy az otthoni gyerekeknek is, nem erről van szó. Csak egy társaságban lévő gyermek több információhoz jut a nagyvilágról, a társas kapcsolatokról.

2012. aug. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ez anyuka-,gyerek- és bölcsifüggő. :)

Az én gyermekem 2 éves múlt,nem lesz bölcsődés. Hónapok óta folyékonyan beszél mondatokban, egyre önállóbb (pl.:öltözés,étkezés). Már csak alvásra használunk pelenkát,pedig fiú. Barátságos, kezdeményező, vidám, kiegyensúlyozott.

Viszont a társas kapcsolatok terén biztos többet fejlődne, ha bölcsis lenne. De majd bepótolja az óvodában! :)

2012. aug. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Lányom is önálló volt bölcsi előtt, de mennie kellett, mert nem tudtam vele itthon maradni.

A bölcsiben még inkább fejlődött minden téren, mert ott sokszor még inkább önállósulniuk kell, meg ellesik egymástól a dolgokat is.

Valóban sok inger éri őket, és a környezetükről többet tapasztalnak mint otthon. Persze, hogy ettől még lehet egy otthon lévő gyermek is ügyes, okos, fejlett. Csak más a környezet, más ingerek érik.

De hát ez természetes. Téged is más és több inger ér az utcán, a munkahelyen, a buszon, mint otthon.

Amúgy egyik sem hátrány, sem anyuval otthon lenni, sem bölcsibe menni. Mindegyiknek megvan a maga előnye és szépsége, no meg persze az is számít anyuka-gyermek miként áll hozzá, milyen a személyiségük, kinek mi felel meg jobban (de ez fejlődéstől független).

2012. aug. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%
13.31-es vagyok. Még annyit fűznék hozzá,hogy amelyik gyerek "otthon" van,azt is érhetik különleges ingerek. Nem azt tanulja meg elsősorban,hogyan viselkedjen egy közösségben a gyerekek között,de sokkal több ideje jut Anyával és a családtagokkal kirándulni,Állatkertbe,koncertekre járni,vonatozni,metrózni,buszozni,stb.!
2012. aug. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

3-as, 5-ös senki nem veszekszik veled. persze, hogy érik ingerek azokat a gyerekeket is, akik otthon vannak.

De természetes, hogy mikor bekerül valaki a "nagybetűs"életbe, akkor több minden fog vele történni.

Mivel a te gyermeked nem lesz bölcsis, nem kell védekezned. Elhisszük, hogy foglalkozol vele, hogy megfelelő gondoskodást kap. Ezt senki nem cáfolta meg.

Ennek is megvannak az előnye, mint meglehetnek a bölcsinek is.

A kettő nem zárja ki egymást.

2012. aug. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Egy bölcsis gyerek is megy kirándulni, állatkertbe, koncertekre, vonatozni, metrózni, buszozni. Csak még csoportos élmények is érik.

Az, hogy többet fejlődik-e, igen, valószínű. Mert sok mindent meg kell tanulniuk, sokkal több társas probléma éri őket, amit előbb tanulnak meg kezelni. De persze ez nem jelenti, hogy egy nem bölcsis le lenne maradva. Csak más a környezet körülöttük, ami egy felnőtt embernek is más ingereket hoz.

Tényleg rossz szó az, hogy többet fejlődik, inkább azt mondanám más ütemben fejlődnek, mást tanulnak, mást is látnak.

Itt ne arról van szó, hogy otthon anyával elmaradott lesz a gyerek, ugyan. Naná, hogy akkor is sok mindent tanul.

2012. aug. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%

3-as, 5-ös vagyok :)

Nem vettem veszekedésnek,védekezni sem akarok.

Azt én is úgy gondolom,hogy társas téren a bölcsiben sokkal több tapasztalatot szereznek a gyerekek. Tudom,hogy a bölcsisek is sok helyre eljutnak! De azért azt elismerhetitek,hogy aki Anyával otthon van,annak több lehetősége,ideje van kirándulni,stb.,nemcsak hétvégén,hanem akár a hét minden napján és így az ismeretei is bővülnek.

Egyébként semmi bajom nincs a bölcsivel, de úgy gondolom,ha megoldható,akkor egy ilyen kicsi gyereknek elsősorban az anyukájára van szüksége.

Nyilván vagányabbak,önállóbbak lesznek a bölcsisek...

2012. aug. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem ok, hogy a bölcsiben megtanul bizonyos dolgokat a társas kapcsolatokról ,alkalmazkodásról, de nem hinném, hogy többet fejlődne. Otthon egész nap vele foglalkozol, tanítgatod, beszélsz neki, mondókáztok, rajzoltok stb., személyre szabottam fejlesztgeted őt, és csak őt. Nem hinném, hogy ezzel egy bölcsi tudna versenyezni.
2012. aug. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Aha utolsó, akkor ezek szerint egy bölcsiben rosszabbul vagy nem is fejlődik egy gyerek?

Nekem most lesz bölcsis a gyerekem, és sajnos nem tudok vele itthon maradni.

S az ilyen hozzászólásokon mindig elkenődök, hogy most akkor rosszat tettem, hogy beírattam?!

2012. aug. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!