Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit tennétek? Ki vegyem a...

Ti mit tennétek? Ki vegyem a gyerekem az oviból? Vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ma sétáltam a kisebbel az ovi mellett és a kerítésen át láttam, hogy az egyik 4 éves kisfiú letolja a nadrágját és előveszi a kukacát, 3 kislány meg legugol elé és odahajol percekig többször, majd az egyik kislány felhajtja a kisfiú pólóját és nyalni kezdi a mellkasát. Az én gyerekem szerencsére egész máshol játszott.
2012. szept. 10. 13:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
nem semmi,jol lattad?es az ovonö,gondolom nem figyelt vagy masokkal volt elfoglalva.de gondolod mas oviba ez nem fordulna elö?sajnos 1-2 ovonö 25 gyerekre nagyon keves,de gondolom mashol is igy van
2012. szept. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
3x is megnéztem, mert nem hittem a szememnek, gondoltam rosszul látok.Tuti.
2012. szept. 10. 13:14
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Ennyi idősen ez természetes kíváncsiság a részükről, 30valahány évvel ezelőtt és is jól megnéztem a szomszéd 6 éves kisfiú fütyijét, 4 éves voltam.

Gondolom, te attól (is) rosszul lettél, hogy óvónő még a közelben sem volt, és hogy vajon hányszor fordult ez elő.

Kivenni emiatt a gyereket erős túlzásnak tartom.

Esetleg finoman kérdezz rá, vele történt-e már hasonló.

2012. szept. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
én is...
2012. szept. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

... én a tesómét néztem meg... kb 4-5 évesen :)


Életkori sajátosság, ovis korban kezdenek el érdeklődni a másik nemről... Hát persze nem épp az oviban kellene, de szerintem minden anyuka tudja, hogy a gyerekek nagyon leleményesek. Jót mosolyogtam a sztorin, persze ha az én gyerekemmel történik akkor biztosan nem tettem volna (pláne, hogy 4 éves fiam van)

Kérdezz rá az óvónéninél, szerintem se vedd ki emiatt az oviból. Persze nem fog történni semmi, mert úgysem tud ott lenni minden gyerek mellett egy őr... De azért jobb, ha tud róla.

2012. szept. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én úgy láttam, hogy nem csak megnézték hanem..de remélem azt rosszul láttam tényleg. Hát nagyon közel hajoltak..
2012. szept. 10. 13:28
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Döbbenet...

Remélem, a közelhajolás tényleg csak közelhajolás volt...

Az óvónővel mindenképpen beszélj, mert tudnia kell róla.

A kislányoddal is beszélgess kicsit, hogy miket csinálnak az oviban, a kisfiúkkal is játszik-e vagy csak a kislányokkal, és mit szoktak játszani, csinálni.


Egyébként az igaz, hogy ebben a korban van egy "természetes" érdeklődés a másik nem felé. Kezdenek rájönni, hogy ebben is különböznek a lányok és a fiúk. (a másik gyermeketek egyébként fiú vagy lány? már csak hogy otthon találkozik-e a másik nem sajátosságaival)


egy édesanya és pedagógus

2012. szept. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is fordult elő ilyesmi, csak ott a kisfiú nem csak megmutatni akarta a kislánynak a kukacát, ha nem azt mondta: gyere bújjunk el és szopogassad meg a kukacomat!

Azért ezt már úgy gondolom valahol látnia kellett annak a gyereknek és az óvónőnek tudnia kell, hogy ilyesmi történik. Szóval szerintem beszélgess el a kislányoddal és az óvónővel egyaránt!!!!

2012. szept. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nekem két kisfiam van. A nagyobbik 4 éves, de ő ezt nem látta, egész máshol játszott az udvaron. A pici nem rég született. Ott helyben diszkréten szóltam az egyik óvónéninek, ő rögtön szétkapta őket. De én nagyon elkeseredtem, amit láttam az jóval túl ment a kíváncsiság kategórián. Az a másik kisfiú 4x vetkőzött a lányoknak és a 3 kislány köré gugolt nagyon közel és a kisfiú még előre is tolta a kukacát mint mikor pisilnek. És az is más sztem, hogy utána egy 4 éves kislány felhúzza a kisfiú pólóját és nyalja a mellét, hasát. Majdnem elhánytam magam. ja közben eszembe jutott, h a nyalós kislány anyukája tavaly (3 éves volt akkor) mesélte, h a kislánya már szerelmes és már csókolózott is.
2012. szept. 10. 14:15
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok.

Igen, ez a nyalakodás kicsit más tészta. Egyrészt lehet, hogy otthon olyat lát, amit (már) nem kéne neki, másrészt tudom hogy vannak nemileg hamarabb érő gyerekek, akik 7-8 évesen már menstruálnak, nő a mellük stb.

Amiket még leírtál a kislányról, erre enged követleztetni.

2012. szept. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!