Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vegyem rá a 2,5 éves...

Hogyan vegyem rá a 2,5 éves fiamat, hogy gyümölcsöt egyen?

Figyelt kérdés
Nagyjából 1 éve megmakacsolta magát és egyre kevesebb gyümölcsöt eszik meg, mostanra már semmit. Nem tudom, hogyan érjem el, hogy megint egyen belőle. Van kert gyümölcsfákkal, válogathatna a gyümölcsök között (alma, körte, szilva, ringló, szőlő, szeder), minden nap van dinnye is, de semmit nem hajlandó már megkóstolni sem. Az orvos azt mondta, várjunk, majd megint elkezdi őket enni. Meddig kell még erre várni?
2012. aug. 28. 10:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Turmixold le neki, vagy facsard ki a gyümölcs levét, gyümölcsleves, gyümölcspuding, gyümölcsös krémtúró, gyümölcsös rizspuding.

Próbáld belecsempészni az ételekbe.

Gyümölcstortát imádja az enyém.

2012. aug. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az enyém dettó.

2,5 éves fiú, és egy éve egy falatot sem.

De olyan szinten, hogy a piskótából kipiszkálja a meggyet és csak a tésztát meg a csokit eszi meg.

Tüntetőleg azz orra előtt szoktam enni a gyümölcsöt, hátha ragadós a példa, de nem. Még mondja is, hogy "Anya, én nem szeretem a gyümölcsöt, azt csak a majmok és a mókusok szeretik!".

Tippem nincs, a bölcsiben mindig azt mondják, ne aggódjak.

2012. aug. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az én fiam nem eszi meg a gyümölcsös ételeket, ráadásul nem szereti (!!!) az édességeket sem, így még sütibe sem tudom belecsempészni, pedig már nincs itthon olyan gyümölcsös recept, amit ki ne próbáltam volna. Innivalóként csak a vizet és a tejet fogadja el, nagyon-nagyon ritkán a kakót, pedig régebben imádta a 100%-os gyümölcsleveket is. 2 hónapja még a gyümölcsjoghurtokat megette, de ma már csak a kefírt és a natur joghurtot eszi.

Néha eszik túrórudit, de abból is csak a natur, mert amiben lekvár van azt kiköpi.

Mi is előtte esszük a gyümölcsöket, de csak annyi az eredmény, hogy ha gyümölcsöt lát, megmossa és hozza nekünk, hogy együk meg...

2012. aug. 28. 11:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én kétéves fiam gyümölcsimádó, neki az a csoki, de vannak olyan időszakok, mikor nem kell neki az istennek sem. Nálam ilyenkor az a csel, hogy azt a papája szedte csak neki a fáról. Akkor is, ha előtte vettük a piacon, és akkor is, ha az éppen nem fán terem. Imádja a papát, és az ő kedvéért mindent megtenne. Most elég, ha meglátja, megkérdezi Papa? Igen, ő adta neked. Akkor jöhet. Na és persze a papa is imádja azt a gyümölcsöt, de még mennyire.
2012. aug. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én biztos hogy valami játékos formába tálalnám neki,pl múltkor láttam valahol hogy fogpiszkálókra volt ráhúzva a szőlő és egy körtére volt rászúrva úgy mint ha egy süni lenne.Nagyon édes volt.Vagy bármilyen formát ki lehet a gyümölcsökből rakni.

Vagy egy nagy tálba összevágni a gyümölcsöket és adni a kezébe egy fakanalat hogy "főzze"meg.játék közben hátha meg-meg kóstolja hogy jó-e vagy még kell "főzni". :)))

2012. aug. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én fiam 3 lesz novemberben.az első nyarán minden gyümölcsöt megvetett jóízűen.tavaly nyáron semmit.most odáig jutottunk,hogy almát megeszi,banánt ha kedve van.a többit nem,hiába eszem előtte,keverem bele a túróba,tejbegrízbe,kipiszkálja.gyümölcslevest nem eszi meg,azt mondja,nem finom.egyszerűen elemi undor van rajta.én nem erőltetem,megkínálom,de ha nem kér,akkor ennyi.zöldséget eszik,legalább azzal nincs gond.
2012. aug. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!