Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elbizakodhatom ha pár éve még...

Elbizakodhatom ha pár éve még súlyos viselkedésproblémás, figyelemzavaros fiam, most nagycsoportos és azt mondják az óvónők, hogy teljesen rendben van a gyerekem viselkedése végre?

Figyelt kérdés

4 évesen azt mondták rá a pszichológus,pszichiáter,hogy úgy néz ki hiperaktív,mára a gyógypedagógus azt mondja,hogy legfeljebb egy minimális figyelemzavara van,de semmiképpen enm hiperaktív .Fejlesztésekre ,szakemberekhez hordtam két évig én is látom,hogy sokkal jobb a helyzet mint volt,már nem üvölt mindenért,együttműködik,meggyőzhető,segítőkész,mások kedvében akar járni.

KIcsit mozgékonyabb és szeret bohóckodni ,más probléma nincsen vele itthon.

Az óvónők meg ódákat zengenek róla ,hogy mintha nem is ugynaz a gyerek lenne,mert annyira szélsőséges volt 3-4 évesen,még egy éve is sokkal rosszabb volt a helyzet mint mára(szeptemberi születésü ,most 6 éves).

Írni,olvasni,számolni tud,állítólag nagyon értelmes.


Az iskolában jövőre még kiderülhet ,hogy mégiscsak súlyos baj van vele ,mert ott azért sokkal nagyobbak a követelmények és előjöhet ismét az,hogy nem bírnak majd vele ???


2012. szept. 8. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nem értek ehhez, de a leírásod alapján én mindenképp bizakodnék, de azért ahogy írod a kisördög még benned van, hogy nagyobb nyomás alatt előjöhet nála még vmi...lehet, de ki tudja ezt előre???

próbálj ne gondolni a jövőre, hanem örülni a mának, és rázz magatokkal kezet, hogy ezt ilyen flottul végigcsináltátok, én is ezt tenném, ha ezt személyesen kérdezted volna tőlem, sőt, még meg is öleltelek volna, mert biztos kemény 2 év lehetett...

Ha még az dokik, és az óvónők, akik már azért láttak 1-2 gyereket:-)) azt mondják,hogy rendben van, akkor hidd el...


Tök jó ilyet is olvasni, nem csak azt hogy milyen szörnyű nehéz egy ilyen kissráccal, vagy lánnyal...GRATULA, és további minden jót!

2012. szept. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
6 éves kor elött nem lehet a hiperaktivitást diagnosztizálni.
2012. szept. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Elfogadhatod, hogy rendben van igen. TEljesen egészséges problémamentes gyerekek is mind másképp veszik az iskolakezdést és annak megszokását. FOgadd el hidd el amiket mondanak, főleg ha magad is látod.

Megkérdezhetem, hogy milyen fejlesztésekre járt a kicsi ? És milyen gyakorisággal ?

2012. szept. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"6 éves kor elött nem lehet a hiperaktivitást diagnosztizálni"


Nem is diagnosztizálták annak,a szakvéleményekben "figyelmi nehézség,idegrendszeri éretlenség " szerepel ,de szóban mondták,hogy ha nem javul a helyzet és ilyen maradna ,akkor hiperaktivitásról van szó,nagyon megijesztettek,az óvónők minden nap panaszkodtak,hogy ők nem bírnak vele,sokat jártunk pszichológushoz,voltunk pszichiáternél is.


Senki semmilyen megoldást nem tudott,csak ,hogy legyek szigorúbb,elkeseredetten próbálkoztam,a gyerek méginkább bevadult ettől.


Aztán végre magánúton egy jó szakemberhez kerültünk,TSMT tornát tanított be és mellette gyógypedagógiai foglalkozásokat tartott a fiamnak,innentől kezdve rohamosan javult szinte a gyerek,megfigyeltem hogy hogyan bánik a fiammal a terapeuta,hogy hogyan kell rávennem őt dolgokta kedvesen,de határozottan,mindvégig az én lelkemet is ápolta és kitartásra pozitív hozzáállásra bíztatott a terapeuta,ez rengeteget számított nekem.


Mára pedig itt tartunk,továbbra is járni fogunk fejlesztésre ugyanide,ahol már a csoportos TSMT-n vesz részt a kisfiam,mert megérett rá,hogy csoportban is együttműködjön,a gyógypedagógiai foglalkozások is mennek végig,bár értelmileg már nem nagyon akarja fejleszteni a gyógypedagógus,mert az iskolába jövőre unatkozni fog .


Volt 3-4 évesen egy súlyos alvászavaros(a fél éjszakát minden nap végigpavorozta és alvajárta,már teljesen kivoltam),viselkedésproblémás,kudarcot,ellentmondást sírással,kitörésekkel levezető fiam ,mára egy tündér,segítőkész,együttműködő ,sokkal nyugodtabb,kiegyensúlyozottabb gyerekem van.


Ahogyan haladtunk idáig az nagyon megnyugtató,de az iskolától azért tartok.

2012. szept. 9. 09:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindig tartani fogsz új elé állló dolgoktól. Ő nem átlagosan kezdte, és ez veled fog maradni, és mindig extra figyelmet fogsz fordítani a viselkedésére.

Én legalábbis így vagyok a mi kisfiunkkal.

A TSMT-t ti milyen gyakran csináltátok és mióta ?

Megírnád még, akár priviben is, hogy a pszichológus, pszichiáter hogyan segítettek, és milyen konkrét fejlesztést kapott még ?

Köszönöm !

2012. szept. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A TSMT-t kb két éve csináljuk hetente 4 X,idáig itthon a betanultak szerint -havonta kellett menni a torna miatt betanításra,de mostantól már a csoportosra járhat ,mert megérett rá végre.


A pszichológus és a pszichiáter leginkább próbálta megértetni a kisfiam viselkedésének okát velem ,tanácsokat adtak ,hogy hogyan kell az ilyen gyerekekhez állni,azt javasolták,hogy soha ne verjem meg és csak annyit követeljek tőle ,de azt kőkeményen amire képes,amire még nem képes abban legyek türelmes ,elfogadó,segítőkész vele.Itt leginkább a kitöréseivel kapcsolatosan adtak tanácsokat.


Kétféle fejlesztést kapott a TSMT-t és mellé gyógypedagógiai foglakozásokat,értelmileg is sokat fejleszttették(normál IQ-ja van),kifejezetten az iskolában majd szükséges képességeit helyezték előtérbe,viselje el a kudarcot,legyen együttműködő,segítőkész,ne agresszíóval reagáljon le dolgokat,mindig volt egy párja egy hasonló kisfiú,hogy tanuljanak szociális dolgokat elsajátítani,megosztani dolgokat,képesek legyen veszíteni stb .

2012. szept. 9. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!