Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem alszik, mi legyen?

Nem alszik, mi legyen?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 éves kora óta nem alszik napközben. Ma volt az első nap az óvodában,az óvónő szerint holnap már aludjon ott,mert előzőleg ő megjósolta,h az óvodai nap annyira kifárasztja a gyereket,h otthon elájul,ha ebéd után hazahozzák. Gyermek fél1 óta itthon ,esze ágában nincs elaludni. Holnap hogy merjem ott hagyni így? Ma se sikerült kifárasztani ezek szerint,pedig fél8re vittem...

2012. szept. 10. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Azért próbáljátok meg, hátha ott összejön az alvás. Lehet, hogy nem rögtön az első nap, de ha látja, hogy mindenki szépen elalszik, lehet, hogy pár nap után ő is megpróbálja.
2012. szept. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az oviban a birka-szellem uralkodik, ott majd valóban valószínű elalszik. Csendben kell feküdni, a legtöbb gyerek elunja magát, és elalszik.

Aki mégsem, azzal majd csinálnak vmit. ha tud csendben fekszik..


Ne aggódj ezen.

Az én lányom múlt héten kezdte az ovit, és ott is aludt már az első nap, aludt is, itthon ő sem szokott.

2012. szept. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam 4 éves. Itthon már egy ideje harc van, ha délben aludni kell, volt, hogy sírógörcsöt kaptam, mert láttam rajta, hogy már keresztben áll a szeme, mégsem volt hajlandó lefeküdni. :( Az oviban meg az első között alszik el szépen magától és általában már a többi gyerek kelti, mert az utolsók között ébred... :) Ki érti ezt? A mamájánál is elalszik szépen, csak velem nem hajlandó. Pedig már mindent kipróbáltam. Egyébként van olyan ismerősöm, akinek 2 éves kora óta nem alszik a gyerkőce. Az oviban annyiból rossz, hogyha nem is alszik, akkor is csendben kell pihenni. Két ismerősöm fia is azt mondta most, hogy iskolások lettek, hogy annak örülnek, hogy délben már nem kell aludni az iskolában, mert az oviban ők már nagyon unták, hogy csendben legyenek, míg a többi aludt... :D Szóval nyugi, majd az ovónénik megoldják. Ha nem alszik sem gond, megtanulja, hogy vagy alszik, vagy csendben elfoglalja magát.
2012. szept. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom sem alszik nyár óta otthon. Múlt héten még nem is kellett ott aludni az oviban. Nagyon fáradt volt az ovi után, látszott rajta, de így sem akart itthon aludni.

Ma már egész naposak voltak, és nem volt vele gond, elsőre aludt mint a kisangyal, pedig a cumit sem vihetjük be, eddig csak azzal aludt el, és most anélkül is. Akkor csak elfáradt. Szerintem próbáld meg.

2012. szept. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hétvégén voltunk egy fesztiválon, ahol találkoztunk az óvónőnkkel. Kihozta az testvére gyerekeit, akire vigyázott.

Mondta, (3,6 évesek) otthon úgysem tudja őket elaltatni.

Én meg nevettem, hogy otthon nem megy?

És mondta nem, otthon minden más.:)

Szóval még neki sem megy a saját rokon gyerkőceit elaltatni délben, az oviban meg simán alszik nála 30 gyerek.:)

2012. szept. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1.Lehet ott elalszik,próba szerencse,nem tudhatjuk.

2.Az oviban nincs mese,tetszik nem tetszik,le kell feküdni.

3.A kettes pontban leírt "szigorral",hogy kötelező lepihenni,elképzelhető,hogy elalszik,mivel más választása "nincs."

4.Húgom 4 éven át nem aludt délután,de mégis le kellett pihennie,és csak úgy ott feküdt.

5.Ha sok gyerek nem alszik,meg lehet kérni az óvónőt,hogy had végezhessenek csendes foglalkozást.

6.Meg tudjátok azt oldani,hogy hazajöhessen ebéd után?

2012. szept. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Persze,meg tudjuk oldani,h hazahozzam,csak annyiból tré,h egyrészt az óvónő már ma követelte az ágyneműt,h ott aludjon a gyerek,másrészt 6 hónapos veszélyeztetett terhes vagyok az öcsivel. Amúgy a lányom is maradni akart ma még,csak amikor meglátott,be akart rángatni magával az ágyához,így inkább hazahoztam. Nézzétek el nekem,ő az első gyerekem,nem vágom ezt az ovis témát,félek,h vmi törés lesz benne...
2012. szept. 10. 20:13
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát az én lányom itthon már jó régóta nem alszik, az oviban viszont minden nap. :) Ne aggódj, ott nem mer általában ellentmondani, lefekszik, nem nyüzsög és elalszik. A legtöbbje. Persze előfordulhat, hogy mégsem, mert van ilyen gyerek is, de nem ez a jellemző. Addig ne aggódj, amíg nem látod, a lányod melyik csoportba tartozik. 4,5 éves kislány anyukája.
2012. szept. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!