Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Érdemes kisgyerekre baleset-bi...

Érdemes kisgyerekre baleset-biztosítást kötni?

Figyelt kérdés

Most lettünk ovisak és kaptunk tájékoztatót, hogy lehet biztosítást kötni a Generali-Providencia-nál (szimba)? Ez amolyan baleset biztosítás a kicsiknek.

Van valakinek ezzel tapasztalata ?


2012. szept. 10. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:

pont volt a híradóban múlt héten!

ott konkrétan azt mondták, hogy ez egy jó nagy átvágás, újabb módja, hogy a szülőket lehúzzák.

MINDEN GYEREKNEK van baleset-biztosítása, az állam automatikusan megköti születéskor, 18 éves korig tart.


még pontosan nem olvastam utána pedig akartam, jó is, hogy kérdezted, legalább utánajárok mert érdekel mi van benne :)

2012. szept. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem a nagyok 15 évesek és a kezdetektől az orrom elé dugják ezt a biztosítást. Én minden évben mosolyogva visszautasítom, erre az óvónők, tanítónők felháborodnak, hogy ez nem szokás, hisz ez kötelező.(persze nem az)

Megvonom a vállam és nem foglalkozom velük. Soha egyikre sem kötöttem meg azt a szimbát, én úgy gondolom, hogy alkotmányi és emberi jogom saját magam keresni és kiválasztani a nekem/nekünk megfelelőt, ha már külön kötni akarnék. Hozzáteszem, nem kötöttem külön, minek.

Az egyik lánynak tavaly elég súlyos síbalesete volt külföldön, eszembe sem jutott, hogy kutassak itthon a biztosítás után, vajon mennyi járna. Örültem, hogy ép bőrrel hazakerült a külföldi kórház intenzív osztályáról. Kiváltottuk az Európa kártyát,kötöttem utazás előtt sportbiztosítást, az fedezte a kinti ellátást, az itthonit pedig a tb állta.


A kicsi most megy bölcsibe, neki sem kötöm meg.


Szerintem is lehúzás az egész!

2012. szept. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy átverés! Biztos, hogy jutalékot kapnak belőle! Nálunk is nagyot néztek, amikor a nejem felolvasta a törvényi rendelkezést! :o))
2012. szept. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! :) tehát a kicsik alapból biztosítva vannak ? Mert ugye arra vonatkozik hogy akkor fizet a biztosító... de nem tudom amúgy mi van, a TB na de az csak a költségeket fedezi. Ez meg úgy hangzik, hogy ha történik valami, akkor
2012. szept. 11. 12:55
 5/5 anonim ***** válasza:

első vagyok. na utána olvastam, nem pontosan írtam le, 3-18 éves korig van, de bemásolom neked ide a hírt, hátha segít a döntésben :)


Magyarországon 3 éves korától 18 éves koráig minden gyermek ingyenes balesetbiztosításban részesül, de a szülők többsége nem tud róla!


A gyermekek érdekében történő állami gondoskodás formája az Általános gyermek- és ifjúsági balesetbiztosítás, amelynek díja a Magyar Államot terheli. A szülőknek nem kell semmilyen szerződést kötni, hogy gyermekük biztosítva legyen. Ha az óvodákban, iskolákban pénzt szednek különböző balesetbiztosításokért, akkor a gyermekeknek, tanulóknak két egymástól független biztosítása lesz.


Az Általános gyermek- és ifjúsági biztosítás a nap 24 órájában érvényes, otthon, az utcán, az óvodában, iskolában, kirándulás közben, nyaraláskor, bel- és külföldön bekövetkezett balesetekre egyaránt. A baleset: a biztosított akaratától független, olyan hirtelen fellépő külső behatás melynek következtében a biztosított a baleset megtörténtétől számított egy éven belül meghal, vagy két éven belül állandó egészségkárosodást vagy múlékony sérülést (csonttörést) szenved. A jelen biztosítási feltételek szempontjából sajnálatos balesetnek minősülnek a gyermekbénulás, kullancscsípés következtében kialakuló agyburok- vagy/és agyvelőgyulladás, veszettség, valamint tetanuszfertőzés is.


A biztosítási eseményt a 06-40-421-421-es (országosan helyi díjszabással hívható) kékszámon kell bejelenteni reggel 8-tól este 18 óráig Ezen a számon lehet a kárrendezéssel kapcsolatban további információkhoz jutni. Külföldről a +361-237-2372-es telefonszámon érhetik el a telefonos ügyfélszolgálatot.


Ha szülők nem ismerik, vagy nem veszik igénybe az Állam által finanszírozott gyermek- és tanulói balesetbiztosítást, akkor az állami támogatás összege a biztosító cégnél marad, pedig sajnálatos tény, hogy sok a gyermek baleset, pl. a közlekedési balesetek 21%-át 18 év alatti gyerekek szenvedik el!


Szülői panasz, hogy az óvodák, iskolák arra kötelezik őket, hogy fizessenek be évi 500-10 000 forint összegű balesetbiztosítási díjat, mivel a magasabb összegű befizetés esetén megemelkedik az ingyenes általános biztosítás kifizetésre kerülő biztosítási összege. Ez nem igaz! Ez félrevezető ügynöki magatartás. Az általános gyermek- és ifjúsági biztosítást nem lehet kiegészíteni, sem többszörözni. Ha a szülők kényszerből vagy önként kifizetnek valamilyen csoportos gyermek- vagy tanulói biztosítást az óvodában, iskolában vagy kollégiumban, akkor két egymástó független biztosításuk lesz, vagyis egy sajnálatos baleset után kétszer vehetik fel a biztosítási összeget.

2012. szept. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!