Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Cséb Extra-II élet és baleset...

Cséb Extra-II élet és baleset biztosítást kötöttem az AEGONNÁL. Hat évig fizettem be 105E ft-ot mire rájöttem hogy az ígéret és az egyértelműen félrevezető tájékoztató ellenére nem kapom vissza befizetett össze 100%-át infláció követően. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
24E ft-ot kaphattam volna vissza 2001-ben amit a mai napig nem vettem fel mert a fogyasztóvédelemnél azt mondták indítsak eljárást.

2012. jan. 24. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen-igen, sajnos a biztosítások (főleg élet) többsége az embereknek átverés.

A biztosítónak nagyon megéri mert folyamatosan jön a pénz, az üzletkötőnek megéri mert amikor megköti szép kis összeg üti érte a markát, és utána míg le nem jár a biztosítás ő felveszi érte a pénzt...

Csak annak nem jó üzlet akivel megköttetik.


Balesetbiztosításnál mindegy mennyit fizettél be, az kockázati biztosítás, arra bármennyit is fizettél be legyen az több millió, azt akkor sem kapod vissza. Épp azért mert kockázati, és bármilyen kockázat (törés stb áll fenn) fizet a biztosító.



Az életbiztosításról van valami papírod, bármi amivel tudod bizonyítani hogy mennyit kellett volna kapnod?


Ha igen, akkor menj a PSZÁF-hoz és a Fogyasztóvédelemhez!

2012. jan. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Papírom az van ezért jár vissza csak 24E ft.Ami kifogásolható az tájékoztatóban szereplő biztosítós kifejezés amit később tudtam csak meg hogy a 100%-ban szó bár szépen mutatott de csak befizetett összeg 23%-ra értendő!Nem tudom hogy a PSZÁF hol van ilyenkor amikor kiadhat egy ilyen tájékoztatót egy átlag embernek az AB-EGON!
2012. jan. 24. 11:01
 3/8 A kérdező kommentje:
A fogyasztóvédelemnél még akkor voltam de nem nagyon biztattak.
2012. jan. 24. 11:06
 4/8 anonim ***** válasza:

Írd le nekem légyszives a konkrét szöveget, mert így nem igazán értem. Talán tudok segíteni ha összefüggően látom az egész írott anyagot amit az Aegon-tól kaptál.

Biztosítónál dolgoztam egy jó ideig, kicsit értek hozzá.

2012. jan. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
75%

2 nagyon fontos dolog. Megint csak nem a biztosító vert át itt valakit, hanem az ügynök!!


Ügynök: Adott intézet adott termékének eladása a cél, függetlenül attól, hogy valóban a legjobb megoldást jelenti e az ügyfél számára. Minden terméknek vannak előnyei és hátrányai, de minden egyedi kínáló az előnyökre koncentrál, nem készít elemzést vagy összehasonlítást, és nem fogja jelezni, ha más bankban magasabb a kamat, mert nem az a dolga.


Bróker:Saját területükön valódi szakértők, és az Ügyfelek érdekeit képviselik a pénzintézetekkel szemben. Mivel csak egy területre van rálátásuk, csak azt a területet ajánlják. Azonban nem biztos, hogy éppen akkor, az adott helyzetben, és az adott, befektethető pénzmennyiséggel a legjobb.


Allfinanz: A pénzpiac minden egyes szegmensének kínálatát tesszük le az ügyfeleink asztalára, egy kézből, személyre szabottan, élethosszig tartó szolgálatként. Erre a közvetítési formára mindaz igaz, ami a brókerére, de a pénzpiac minden egyes szegmensét vizsgálja (bank, biztosítás, tőzsde, lakástakarék-pénztár, nyugdíjpénztár, egézségpénztár, állam - kedvezmények szintjén). Biztosítási brókerként (alkusz) a vonatkozó törvény előírásainak megfelelően. AZ ÜGYFÉL ÉRDEKKÉPVISELETÉBEN A PÉNZINTÉZETEKKEL SZEMBEN IS!!!!!


Amiben az van, hogy élet-baleset-betegség biztosítás, abban van kockázati díj. Nincs olyan biztosítás aminek a 100%-t visszakapja valaki. Mindig van 1% kockázati költség legalább. A baleseti és egészségügyi kockázatokat csak akkor kapja vissza valaki, ha baleset vagy betegség történik!


Ráadásul a CSÉB-EXTRÁK nem megtakarításra voltak kitalálva, hanem kockázati biztosításnak.

2012. jan. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kaszkót se kéred vissza, ha hálistennek hat évig nem koccantál és el se lopták a kocsit.


Szánalmas ez az én nem tudtam, hogy mit írok alá hozzáállás.


Ha vállalkozó vagy könyveld el, ha nem bírod fizetni ne fizesd, ha tudod csökkensd le. Ezek lehettek volna a lehetőségek.


Ráadásul otthagysz pénzt egy biztosítónál 10 évre??

2012. jan. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj, nagyon elégedetlenkedsz, pedig a tartamra kaptál ezért cserébe egy csomó biztosítási védelmet egy esetleges tragédia esetére, szerencsére nem kellett igénybe venned, azért tulajdonképpen a biztosítás erről szól, biztonságot veszel nem várható eseményre,plusz még vissza is kapsz egy bizonyos összeget!

De nyugodtan lehet szidni a biztosítókat minden ismerősnek, ez nem tőzsde..

2012. jan. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A tájékoztatót keresem de úgy néz ki a szülői házamba lesz meg,de addig is értem én hogy sok jó dolgot is kaptam,de mért átveréssel kell eltakarni hogy mennyibe is fog ez fájni!Lehet hogy az ügynök csak a hibás,de akkor mit keres az átverés az AB-egon által kiküldött tájékoztatóban ez a félrevezető szöveg.Az ügynök egy akkor 18 éves diák melóban alkalmazott ismerősöm volt.Azt állította,neki ezt tanították a képzésen de képző emberkét már nem tudtam elérni állítólag már nem az alkalmazottuk.Ja és akkor még mint "tudatlan"eszembe nem jutott volna hogy egy biztosító és az ő alkalmazottja esetleg átverjen s hogy nekem FBI-os nyomozást kell végeznem egy biztosítóval szemben 1995-ben mert lehet hogy átvernek.Azóta felnőttem...........
2012. jan. 26. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!