Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodai csoportpénz! Hol...

Óvodai csoportpénz! Hol mennyi csoportpénzt szednek havonta és azt mire költik?

Figyelt kérdés

Nálunk Újpesten 1.500 ft/ hó és állítólag ebből vesznek WC papírt, fogkrémet, szappant, zsebkendőt, szalvétát,

És esetlenként ceruzákat, zsírkrétákat, rajzlapokat.

Évente kb. 2 alkalommal 400-450 ft a bábelőadás, és egyebek.

havi szinten 34.000 ft az amit mi szülők beadunk, de a kiadásunk szerintünk havi szinten 4.000-8.000 ft között van, de akkor hol a többi pénz???


2012. szept. 11. 10:23
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
hivatalosan nem szedhetnek csoportpénzt. arra megkérhetnek h HA tudsz vigyél wc-papírt,egyebeket,de ezt sem tehetik kötelezővé. lehet h ez az óvónénik külön akciója. beszélj a vezetővel
2012. szept. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Szerintem nálunk a vezető óvónő is benne van a BULIBAN.

ma épp az ebéd befizetés mellé még plusz 400 forintot is beszednek a szülőktől mert a hónapban lesz "Alma nap" és arra szedik a támogatási összeget.

Szép igaz???

Havi szinten 10.600 ft-ba van az állami, ingyenes óvodánk!

2012. szept. 11. 10:35
 3/34 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Ez véletlenül nem az Aradi ovi?

2012. szept. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
84%

igen,10600 -ba van az ingyenes ovi,de ebből 8600 a kajapénz.azt azért ne számold,az sehol nincs ingyen

nálunk egyébként 500 ft a csoportpénz havonta,én nem sokallom.

nektek sem sok az 1500,ha ebből megvan a tisztasági cucc.tudod mennyi zsebkendő kell 27 gyerekre taknyos időszakban?és mennyi szalvéta napi háromszori étkezéshez?

én örülök,hogy tud oviba járni a fiam,és nem kell drága magánoviba vinni,hanem csak ennyit kell fizetni

2012. szept. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem szedhetnek ezekre a dolgokra pénzt, ezt jogszabály tiltja. A tisztálkodáshoz, étkezéshez, napi feladatokhoz szükséges eszközöket az óvodák kell, hogy biztosítsák. Mi nekünk a szekrényben elhelyezett zsáktól kezdve a szalvétáig, színesceruzát, zsírkrétát mindent az óvi ad. Fogkefét és fésűt vittünk sajátot. 300 Ft a csoportpénz, 20-an vannak. Ebből játékokat vesznek, és évente kétszer van családi nap, amikor van egy főzés és programok közösen a gyerekeknek és szülőknek. Ahhoz vásárolnak ebből. Egy megbízott pénztáros anyuka szedi, és könyveli a kiadásokat, a számlákat bárkinek bármikor szívesen megmutatja. Amit mi pluszba még szoktunk vinni, az 2 havonta gyümölcs az ebéd mellé. A bábszínház, a kirándulás nekünk is plusz költség ha kérjük.
2012. szept. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdeklődj utána mert felénk vidéken is úgy működik hogy kérhetnek wc papírt pzst, fogkrémet stb. De pénzt nem szoktak kérni főleg nem állami oviba.
2012. szept. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk havi 1000Ft, amit karácsonykor játékokra költenek, meg ceruzákra, papírra egyéb kreatív dologra, ebből járnak kirándulni állatkertbe (soha nem kell plusz pénzt befizetnünk kiránduláskor)aztán nálunk is van bábszínház ez éves szinten 2500Ft körül van, minden héten gyümölcsöt viszünk. A wc papírt, kézmosót és egyéb tisztálkodó szereket az ovi adja, de ha viszünk be akkor örülnek neki (viszont nem kötelező)

Esetleg beszéljétek meg, hogy pl gyümit mindenki visz be (nálunk ez heti 3-4 szem (alma, banán, narancs) de ha valakinek van kertje és szüretel ő van, hogy visz be sokat.

2012. szept. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

10.45-nek aki azt kérdezte nem az Aradi oviról van-e szó, A válasz, de bizony, hogy az! Csak nincs neked is személyes tapasztalatod?


A többiek kommentjét is nagyon köszönöm!

2012. szept. 11. 10:54
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

A mi ovinkban, 11 fős csoportban 500Ft havonta a csoportpénz, plusz félévente 2000Ft eszközökre (ceruza, papír, ragasztó, stb.)

A wc-papírt, zsepit, szalvétát, fogkrémet, folyékony szappant nekünk kell bevinni.

Viszont mindenről számla van, beletéve egy kis füzetbe és odaadják szülői értekezleten, bárki megnézheti.

2012. szept. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Bocs, közben olvastam a második kommentedet is.

Persze a kaja nincs ingyen sehol, az nem is kérdés, de míg neked ugyan abban az oviban beszednek 10 hónap alatt 5.000 ft csoportpénzt, addig mi kifizetünk a 10 hónap alatt 15.000 forintot. Ez azért nem igazságos ugye? Mert a te gyereked után az ovi pont ugyan annyi támogatást kap mint az én gyerekem után és én még is 3x annyit fizetek.

A kaja meg 9.100 ft lett!

2012. szept. 11. 11:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!