Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mire szedik a csoportpénzt a...

Mire szedik a csoportpénzt a bölcsődék? Havi 1000 Ft-ot nagyon soknak találok (éves szinten az 12. 000 Ft), emellett mindent vinni kell: tisztasági csomagot, könyvet, játékot, pelenkát. Gyümölcsöt.

Figyelt kérdés
A nagyobbik gyermekemnek osztálypénzt fizetek, havi 400 Ft-ot, és ebből még a kirándulás nagy része is kijön. Úgy gondolom 2 éves gyerekeket még nem viszenk 2 napos kirándulásra, így mire ez a nagy összeg?! Tudtok-e róla valamit, mert nekem csak ennyit mondtak, hogy ezt fizetni kell.
2010. szept. 3. 18:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez tényleg nagyon sok, ha még ennyi mindent vinni is kell. Nálunk csak 500 forint havonta, és ebből tartják fent a sószobát, plusz játékot is vesznek belőle. Vinni semmit nem kell, se gyümölcsöt, se zsepit, se wc papírt, a világon semmit, csak az ágyneműt, törölközőt, amit ugye elég volt egyszer megvenni.

Szóval már csak ezért sem tudom elképzelni, hogy ha nálunk ennyi mindent meg tudnak oldani a saját kereteikből, meg havi 500 forintból gyerekenként, akkor máshol hogy lehet, hogy a szülőknek kell mindent bevinni (főleg a gyümölcs dolgot nem értem, hiszen az étkezést minden gyerek után kifizetik, vagy a szülő, vagy az önkormányzat, mégis a szülőktől kérik, hogy még ezt is pótolják ki).


Szóval én nem tudom mire kellhet a havi ezer forint, de nyilván tényleg ennyi, mármint nem csak úgy mondták. Ez két dolgot jelenthet szerintem, az egyik az, hogy nem tudnak gazdálkodni a pénzzel, nem jól osztják be, a másik meg az, hogy a befizetett összegek jó része megy valakinek a zsebébe.

2010. szept. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá a bölcsödében, hogy mégis mire kell! Ne hagyd, hogy lehúzzanak rólad ezt-azt mondvacsinált okkal!
2010. szept. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs is csoportpénz. A tisztasági csomagon(pelus, zsepi, szalvéta, szappan,stb)kivül nem kell vinni semmit,ill. ha mikulás karácsony stb van arra külön szednek pár száz vagy ezer ftot.Ha akarunk, tehát szabadon választott lehet vinni gyümit.Mondjuk azt én sztem fogok de az sem kötelező.

Bp.

2010. szept. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ha sószobára stb. kérnék, én is boldogan fizetnék, de itt semmi ilyesmi nincs, egy mikuláscsomagért pedig kissé soknak találom. Ráadásul rengeteg játék van, mert a könyv és a játék bevitele eleve "belépő", hogy bölcsis lehet a gyerek, de nem tudom, ennyi pénz beszedése engedélyezett? Mert pl. az iskolákban a pedagógusok egyáltalán nem szedhetnek be pénzt semmilyen indokkal, csak a Szülői Munkaközösség. (Az más dolog, hogy természetesen megbeszélik a pedagógussal, mire lenne szükség, de hivatalosan semmire nem lehet fizettetni. Viszont az óvoda és az iskola az Oktatásügyhöz tartozik, a bőlcsőde meg Az Egészségügyhöz. Ezért nem tudom, ez szabályos? Mert már bevittünk egy zsák játékot, (új, címkéseket is, de a többi is teljesen újszerű, meg 5 meséskönyvet, (abból is újakat vettem), szerintem az a havi ezer Ft tényleg indokolatlan.
2010. szept. 4. 07:44
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia, mi állami bölcsibe jártunk, ott nem volt extra pénz, a barátnőm lánya viszont alpítványi bölcsibe járt, ők is 1000-et fizettek, azt mondták neki, hogy ez olyan hozzájárulás az alapítvány részére.
2010. szept. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nálunk semmit sem kell fizetni, nem várják el a játékokat, csak örülnek neki. Alap tisztasági csomagot kell vinni és kész. Eddig egyszer említették meg, hogy örülnének Domestosnak.

A hugoméknak havi 500-at kell beadni, abból fedezik a tisztasági csomagot a pelenkán felül.Szerintem ez sem sok.

Én a helyedben odamennék a bölcsőde vezetőjéhez, s megkérdezném, hogy mire szedik a havi 1000 Ft-ot. Szerintem jogod van tudni, hogy mire kérik. Ha nem mondanak konkrét választ, csak általános dolgokat, akkor jelezném az önkormányzat felé, hogy a pontosan miket kérnek egy hónapban a bölcsődében.

2010. szept. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Állami bölcsőde. Vinni kell a pelenkát, tisztasági csomagot, gyümölcsöt, játékokat (adományként), könyvet (belépő adományként), s ezen felül van a havi ezer Ft(de a gondozónők azt mondták, a legtöbb szülő 2000-2500 Ft.ot ad) csoportpénzt, amiből mikuláscsomagot vesznek majd?!) 12 ezer Ft egy évben 2500-zal már évi 30 ezer Ft. Ja és lakótelepi bölcsőde, nem egy úrinegyed.
2010. szept. 5. 14:48
 8/12 anonim ***** válasza:
Valaki kezeli azt a beszedett pénzt. Azzal köteles elszámolni, számlávak igazolva minden kiadást. Kérd el, nézd meg. Csak az a baj, már ne is haragudj meg, hogy itt háborognak a szülők a csoportpénz miatt, de szemtől-szembe nem merik elmondani a véleményüket. Mit tudunk innen segíteni Neked??
2010. szept. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igazad van, de azt te is tudod, egy kétéves gyerekkel azt csinálnak, amit akarnak, mindenki fél, hogy kifogják a gyerekét, inkább fizet. Én is félek, hogy ha szólok, utána a gyereken csazzan az ostor(:
2010. szept. 5. 21:08
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem kell félni.

Én megkérdeztem mindent, mondjuk pont ezt nem. de állami bölcsi és a fésűn és fogkefén kívül csak a pelust és popsitörlőt kell vinni, mást semmit.

Nyugodtan, higgadtan, előzetes vádaskodás és szégyenkezés nélkül kérdezz rá, mire szedik a pénzt.

Ehhez jogod van és ha normálisan viselkedsz nem fog a gyereken csattanni semmi. Ha meg ige, hát majd a sarkadra állsz és akkor visszavesznek. Nem kell félni. Ha végül sok és megterhelő az összeg, akkor azt mondd meg a bölcsiben, hogy ez nektek túl sok, szociális alapon kérj engedményt, biztosan lehet.

2010. szept. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!