Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen nálatok az ébresztés?

Milyen nálatok az ébresztés?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3,5 éves elmúlt, most kezdtük az ovit. Reggelente hiába ébresztgetem, nem pattan ki a szeme. Így szinte még félálomban van, amikor öltöztetem. Csukott szemmel kitotyog a WC-ig, pisil, de majd leesik a WC-ről, majd csak akkor nyitja ki a szemét, mikor arcmosás után megtörlöm az arcát.

Ti hogyan keltitek a gyereket, mikorra alakul ki, hogy ébresztem és magától öltözik, stb.?



2012. szept. 11. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Mi is most kezdtük az óvodát.A kislányom is 3 és fél éves.Nálunk ez könnyen megy,mert már este nagyon várja hogy menjen. Legkésőbb 9 kor alszik este és fél 8 kor magától kel reggel.Egyedül öltözik mosakszik stb.

Nekem ez a tapasztalatom,de talán este bátorítsd hogy reggel milyen jó lesz mentek az oviba.vagy esetleg egy kis jutalmazást is bevezethetsz.Nálunk egy füzetbe ragaszthat matricákat ha okos jól és viselkedik bizonyos helyzetekben.Nálunk bevált. :)

2012. szept. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom ez változik e, ha végre mi is elkezdjük az ovit, de nálunk úgy kezdődik a reggel, hogy a gyerek pattog a hasamon...

Remélem megtartják a jó szokásukat a kicsik, hogy könnyen kelnek

2012. szept. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát nálunk úgy megy, hogy én kelek fel először és készítem a kakaót, a kávémat, addig a Párom lelket önt a gyerekekbe.

Felviszem a nappaliba, és addig a Kisfiam ébren van, a Nagylányomat még ébreszteni kell egy darabig, ha felkelt megissza a kakaót addig elkészülők én és a Párom, majd öltöztetjük a gyerekeket, közben ők játszanak, így a reggeli torna nekünk megvan, mert mi mászunk utánuk, de sebaj, majd kinövik! Amúgy 4,5 és 2,5 évesek. Aztán egyszerre elindulunk a Bölcsi Óvoda irányába és utána a Munkahelyre.


Két gyermekes Anyuka.

2012. szept. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Bocsi a hibákért:


addigra, és elkészülünk.

2012. szept. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 ava87 ***** válasza:

Nálunk elég változó, van, hogy ébreszteni kell, van, hogy ő ébreszt minket. Ma reggel is arra keltünk, hogy hasast ugrott az ágyba, és közölte, hogy "itt a drágaságotok" :D Viszont pl. tegnap ébreszteni kellett hosszasan, motyogott is, hogy "mééég ááálmos vagyoook", ilyenkor ölben átviszem a nagy ágyba, ott még nézelődik pár percet, annyi elég is neki. A gond inkább ott kezdődik, hogy indulás előtt mindig kitalál valamit, amivel el lehet húzni az időt.

Fogjuk rá, hogy magától öltözik, de hajlamos elbámészkodni, mindig noszogatni kell, hogy most ezt vegye fel, most azt, de képes rá, hogy szórakozottságból levegye azt, amit fél perce húzott magára.

2012. szept. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kisfiamat hiába rakom le 1/2 9-kor este, 10-ig eljátszik a sötétben. Reggel 1/2 7-kor keltem és 3/4 7 után indulunk el. De már keltettem korábban is, kedvesen átölelt, adott egy puszit, majd átfordult a másik oldalára és aludt tovább.
2012. szept. 11. 16:02
 7/10 ava87 ***** válasza:

Tehát összesen negyed órája van arra, hogy rendesen magához térjen és elkészüljön? Ez lehet a baj, ez szerintem nagyon kevés. Én is fél hét felé ébresztem a fiam, de mi fél nyolckor indulunk. Ha hétkor indulnánk, biztos felkelteném már negyed hét körül, hogy legyen egy háromnegyed órája arra, hogy ténylegesen felébredjen, nekem is kell annyi (állítólag ébredés után az első fél órában csak két csík van a szemem helyén, mint az újszülött macskáknak).

Persze, senki nem szeret korán kelni, a legtöbb embernek kell is egy kis idő reggelente arra, hogy összeszedje magát, és a gyerekek többsége sem kivétel.

2012. szept. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves ava87! Végig ott vagy vele 3/4 órán keresztül míg magához tér? Vagy hogyan csinálod? Nekem ez a problémám, hogy hiába ébresztgetem, nem-és nem akar felkelni...Tudnál tanácsot adni?
2012. szept. 12. 08:44
 9/10 anonim ***** válasza:

ne aggódj.át fog állni arra hogy este hamarabb ne 10 órakkor aludjon el és akkor kipihentebb lesz reggel és hamarabb kipattan a szeme.

Csak gondolom előtte ez a 10 órási alvásra volt beállva a bioritmusa.

2012. szept. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 ava87 ***** válasza:
Végig nem vagyok ott, de azért kommunikálunk :) Ha nagyon nehezen akar ébredni (bár nálunk szerencsére azért olyan igazán nehéz ébredés nincs), akkor megemlítek neki valami finomságot, akkor azt már úgy várja, hogy nem alszik vissza. Meg azért mi kávézunk/teázunk, öltözünk, én még sminkelek, összekészülünk, ilyesmik, ő addig kakaózik, van, hogy reggelizik a férjemmel (nem mindig), készülődés közben beszélgetünk, ilyesmik. Szóval nálunk ilyen jövős-menős a reggel mindenkinek, így nem nagyon lehetne visszaaludni :)
2012. szept. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!