Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Reggeli ébresztés, hiba? 3...

Reggeli ébresztés, hiba? 3 hónapos kisbabámról van szó.

Figyelt kérdés
Reggel kénytelen vagyok felébreszteni, hogy a fürdetés-vacsora ne csússzon el. Ha 6-kor ébred reggel, akkor este 8-8:30-kor van vacsora. Viszont ha ettől később ébredne akkor minden elcsúszna, ezért én felébresztem reggel. Anyósom szerint rosszul csinálom, hagynom kellene aludni.
2011. szept. 29. 06:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Bajt biztosan nem csinálsz vele. Egy ekkora gyerek, ha álmos, nem pihente ki magát, egyszerűen visszaalszik.

A 2 legkisebb gyerekemet iskolaidőben én is 6-kor keltem (a pici most 3 hónapos, a nagyobb 2 éves), mert a nagyokat vinnem kell. Semmi bajuk tőle, megszokták.

2011. szept. 29. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Én nem kelltem őket soha!!Enyém 4 hónapos és reggel 8-ig alszik.este pedig már legkésöbb fél 8 kor vacsorázik.Reggel tápszert kap aztán 10kor gyümölcsöt majd délben tápszer 3 kor fözelék és este 7kor tápszer.Mellette vizet iszik és nagyon jól fejlödik.Nem értem miért kellted,ha késöbb kel akkor is megeszi ami kell neki hidd el:)
2011. szept. 29. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs bevett szokás addig alszik míg jól esik neki,viszont este szigorúan fürdetés 7kor és így 8 után már alszik is és reggel 7 fele kel.Mivel ezt szokta meg nincs baj az esti elalvással mert gondolom ő is tudja,hogy fürcsi,evés,alvás.Ha véletlenül elcsúszunk a fürdéssel/ami nagyon ritka/ és előbb van akkor előbb el is alszik ha később akkor kicsit később is alszik el.Igaz nálunk napközben ritka ha alszik.

Szintén 3 hónapos a kislányom!

2011. szept. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Pont az esti fürdetés miatt ragaszkodom az ébresztéshez. Mivel az nálunk este 8 óra környékén van, utána kajcsi és alvás. Rendszeresen 3 óránként eszik, tehát ha reggel hagyom aludni tegyük fel 7-ig, akkor a vacsora ki fog csúszni este 7-re (3óránkéntin etetéssel) Tehát eszik 7-kor, megfürdetem 8-kor, fürdés után meg megint eszik?? Értitek a problémám? Az nem elég ha csak este 7-kor eszik, mert akkor nem alussza végig az éjjelt.
2011. szept. 29. 07:26
 5/25 anonim ***** válasza:
Én soha nem ébresztettem fel a fiamat azért, hogy egyen, ha éhes úgyis felébred magától. Most 7,5 hónapos. Nálunk is van, hogy csúszik vagy felfordul minden. És akkor mi van? Semmi. A napi adagját így is, úgy is megeszi.
2011. szept. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem: Napközben minden kajálás közt alszik 1-1.5 órát.
2011. szept. 29. 07:27
 7/25 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Mi fürdés után vacsorázunk, nem teszem bele a kádba teli hassal.
2011. szept. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ennyire pontosan ragaszkodni a napirendhez. Egyébként pszichológusok mondják, hogy ilyen pici gyereket nem szabad felébreszteni.

Bár gondolom, megszokja, de én biztos nem tenném, ha nem muszáj.

2011. szept. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Igaza van anyósodnak. Előfordul, hogy a család élete miatt (nagyok oviba vitele stb.) kelteni kell a picit, de ha nem muszáj, hagyd, hadd aludja ki magát. Ő tudja, mire van szüksége.

Nem kell ilyen merevnek lenni, még csak 3 hónapos, számtalanszor borulni fog még a napirend. Alkalmazkodj hozzá, pláne, ha megteheted, mert első baba.

2011. szept. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Hagyd aludni, én is ezt teszem, pedig 11 hetes a lányom.

Nálunk du. 5-6 környékén séta van születése óta. 8- fél 9 között van a fürdetés.

2 hete átaludja az éjszakát, és +- 10-20 perc csak napközben az elcsúszás. Saját maga alakítja a napirendet. Kezdetek óta van 3 "támpontja": reggeli séta (9-től - 12-ig), du. séta: 5-6tól 8-ig, negyed9től fürdés, evés és alvás.

2011. szept. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!