Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős volt gyermeked...

Mennyi idős volt gyermeked mikor először adtál neki rágót, nyalókát, kemény cukorkát?

Figyelt kérdés
2012. szept. 11. 15:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nyalókát 1 éves kora előtt (a csokis bevonatút)

Rágót,keménycukrot csal 3 évesen kb.

2012. szept. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
4,3,4. de az 1 éves unokahugija már tolja mindet
2012. szept. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
szia az én lányom most négy és fél éves és három éves korában még cumizott,az volt a rágó feltétele hogy leteszi a cumit ,el kell mondjam be vált mikor a cumi eltűnt meg kapta élete első gyermek rágóját.nem gagyit csak a gyerek orbitot.kemény cukrot később mert lecsúszik még van hogy a mai napig is.
2012. szept. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
3 éves a lányom, rágót még nem kapott soha. Nyalókát már igen, kb 2,5 évesen, de fél év alatt kb 2-őt evett meg. Kemény cukorkát nem adtam még neki, viszont kapott 2-3x már ismerőstől, rokontól. Azt megnyalta, fintorgott egyet, aztán eldobta. Hála az én lányom nincs oda ezekért a dolgokért, és ezt nem is bánom. Nem áll szándékomban ezeket adni neki még jópár évig.
2012. szept. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Kemény cukrot olyan 4 évesen, torok fájásra, nyalókát az oviban adtak neki először, rágót még nem kapott.

5 éves

2012. szept. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nekem az ikreim 2,5 évesek.A háziorvosunk tegnap javasolta,hogy vegyek nekik marslakócskák rágótabletta vitamint.Émondtam,hogy én még nem adtam nekik ilyen cukorkaféléket,amit rágni vagy szopogatni kell,ő meg meg volt lepődve,hogy miért nem tudják még elszopogatni.Hát lehet,hogy eltudnák,de én félek még ilyeneket adni nekik.
2012. szept. 11. 15:15
 7/16 anonim ***** válasza:

A Nagylányom 4,5 éves, Kisfiam 2,5 éves eddig csak a tic-tac-ot szerette meg a Nagyobb, az összes többit nem szereti, ezt is csak az óvoda hatása, miatt.

Ebben az a jó, hogy a gyümölcsöt részesíti előnybe, de szereti a túró rúdit, táblás csokiból 1-2 kocka/1 nap, keksz. Nincs szerencsére más igény édességre, szerintem ez is sok egy gyereknek, de meg vonni meg nem lehet, hisz tudja, hogy mi is nassizunk!


Üdv két gyermekes Anyuka.

2012. szept. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

3 és 5 évesek,még ne kaptak. nem is értem azokat akik tömik ilyennel a gyerekeiket. még h nyalóka,rágó,cukorka..


rágótablettát sem adtam nekik,szirupos vitamint kapnak,marslakócskákban olyan is van

2012. szept. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Rágót ha rajtam múlik soha nem kap.

Nyalókát nagyjából 3 évesen, kemény cukrot is nagyjából, szépen elmagyarázva hogy hogyan kell azt szopogatni, meg hogy nincs ugribugri közben stb.


Szerencséme van, mert egrészt nem szereti az édességet, másrészt meg én pici korában szándékosan nem is említettem neki hogy ilyen fajta nasik is léteznek.


Én úgy csináltam, hogy elmondtam neki hogy mi az, azt mondtam csak a nagyok szoktak enni, meg a buta kisgyerekek akik nem féltik a fogaikat.


Én úgy látom, hogy az hoyg a gyerek mennyi édesééget ésmikor eszik az maximálisan a szülőkön múlik. Amikor a lányom két éves korában kértem a sógornőmet hoyg ne adjon csokit a lányomnak nem értette hogy miért, az ő fia egész táblákat falt be ebben a korban. Megkaptam tőle hogy szívtelen vagyok, és megvonok a gyerektől valamit ami a gyerekkor része. Én erre csak annyit mondtam, hogy nem vonom meg csak távol tartom tőle amíg csak lehet...amikor már nem lehet akkor pedig megpróbálom tartani a mértéket.

Ami nekem azt jelenti, hogy a csoki, cukor stb nem válik a mindennapi életünk részévé, hanem "csak" egy különlegesség lesz. Amit néha kap és ennyi.

2012. szept. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Én most itt konkrétabban a fulladásveszélyre gondoltam,mikor kiírtam a kérdést,nem arra,hogy kell-e az édesség vagy nem.De amúgy én sem vagyok édességpárti,mert az evés rovására megy.
2012. szept. 11. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!