Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 év körüli gyermeketek fél...

2 év körüli gyermeketek fél valamitől?

Figyelt kérdés
2 éves kisfiam az elmúlt 1-2 hétben nagyon félős lett.Pl nem megy ki egyedül a konyhába,mert ott a bocis óra.(világos van amúgy,tehát napközben is ezt csinálja.)Nem megy be a kis kádért,mert ott is fél.A szobába nem jön be egyedül,mert itt a gép (számítógépre gondol),tehát mindig van valami.Este közöttünk alszik születése óta,mert máshol nem akar aludni.Sólámpát kapcsoljuk be este,amint lekapcsoljuk a villanyt,toporzékol,hogy sötét,sötét, mutatja a villanyt,hogy kapcsoljuk fel.Próbáltuk,hogy ne közöttünk aludjon,hanem szélen,hogy lassan átszokjon az új ágyába.Az se jó, mondja,hogy fél az ajtótól,mert ugye sötét van.Amúgy egy bátor kisfiú,elesik megtörli magát és megy tovább.Ha leesne,attól sem félne.Csak ezektől.Ami még érdekes az az,hogy ő csak addig alszik,amíg én a közelében vagyok,tehát amíg alszik,vagy én is alszok,vagy ott vagyok a szobába,mert amint kimegyek,jön azonnal utánam.Mit lehet evvel a félelemmel kezdeni?
2012. szept. 13. 10:23
 1/6 anonim ***** válasza:

fel kellene számolni ezeketa dolgokat mert akkor örök életébe ilyen szorongásos lesz? tanítsd meg neki az óra nem bánt vedd le mutasd meg neki

ugyanúgy ad a kezébe azokat a dolgokat amiktöl fél.

lassan szokasd saját ágyába mert ha igy haladtok sose fog önnáló lényként tekinteni magára

2012. szept. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az együttalvást borítékolom nektek iskoláskorig...egy éves koráig kellett volna átszoktatni, így már nehéz lesz. A többit viszont majd megszokja idővel.

Nálunk pl. a babakádban hajlandó csak fürdeni, de nem gond. A mi gyerekünk inkább ijedős, pl. kiabálásra, hirtelen zajra sír. Meg a legtöbb idegentől, aki kedveskedni akar neki. Bezzeg tegnap a vihartól nem félt, tök logikátlan. Majd kinövik.

Szerintem együtt mutassátok meg neki az órát, ajtót, egye fene, aludjon sólámpánál, de vidd vissza mindig az ágyba, ha utánad kimenne a szobából. Egyszerre mindig csak egy félelmet számoljatok fel.

A nagyobbik fiam érdekes módon nem félős, ő 4 éves.

2012. szept. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Elsőnek igaza van még most a promléma elején kell ezt megoldani,később csak rosszabb lesz.Persze más gyerek is fél dolgoktól az enyém néha a sötéttől,de kimentem vele párszor lámpa nélkül a konyhába és azóta már egyedül is mer menni.Fokozatosan szoktasd hozzá ahhoz hogy nem vagy mellette,először csak kicsit kelj fel majd egyre többet,végül észre sem fogja venni hogyha kimész.
2012. szept. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Beléptetek a második nagy félős korszakba. 8 hónapos 1 éve skor körül jelentkezik az anyától való elválástól való félelem, majd 2-3 éves kor között tárgyaktól, hangoktól, jelenségektől való félelem jön elő. Ez teljesen normális, és semmit sem tudsz ezzel kezdeni, csak borzasztóan türelmesen hozzáállni a félelemeihez. a félelmében megnyugtatni, vigasztalni, beszélni a félelmeiről, biztosítani arról, hogy ezek a jelenségek normálisak, nem bántanak,. Engedni, hogy a segítségeddel ismerkedjen ezzel. Pl. sötéttől való félelemre nagyon jó, ha lehetőségetek van rá kiülni a teraszra, saz öledbe venni, ringatni, és közben memutatni, hogy hogyan megy le a nap, és hogyan sötétedik be, jön fel a hold. Az anyaölben a félelem oldódik, és megszokja, hogy a sötét ugyanolyan normális jelenség, mint a nappal. Lehet, hogy érdemes lenne az ágya fölé világítós matricákat ragasztani, ami azért már egy eggyel sötétebb fokozat. És türelem, türelem. Nem lóverseny a félelmek leküzdése, csak szertettel és türelemmel megy. Nem szabad, sőt tilos megalázni ebben, félősnek, gyengének nevezni, kigúnyolni,kinevetni bántani emiatt, még akkor sem, ha bagatell dolgoktól fél. Ezzel felerősödik, és kitolódik ez a korszak, ami egyébként teljesen normális, csak van akinél erősebben van akinél gyengébben jelentkezik.
2012. szept. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az együtt alvás dolgot elszúrtad. Bocs a személyes jellegű kérdésért: Szeretkezni nem is szoktatok este/éjjel? Mindegy semmi közöm hozzá, velünk egy ágyban sosem aludt, nekem fura is lenne, de ez az én korlátoltságom. Már van elég értelme, hogyha elmagyarázod, kezébe adod, kézen fogva együtt mentek oda ezekhez a tárgyakhoz, akkor nem fog félni. Lányom 2 éves lesz és eddig csak az öreg néniktől fél, a nagyon-nagyon öregektől 90+(egyszerűen ijesztőek).
2012. szept. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam októberben tölti a 2 évet. Ő is fél a sötéttől, mindig mutatja a villanykapcsolót, hogy kapcsoljam fel, ha be akar menni a helyiségbe (nem nagyon beszél még.) Ő is kislámpa mellett alszik el, nekünk is sólámpánk van. Ha véletlenül hamarabb leoltjuk, akkor rögtön kéri, hogy kapcsoljuk vissza. Szerencsére őt pici korától kezdve a saját ágyába szoktattuk, a velünk alvást csak nagyon ritkán igényli, pl. ha rosszat álmodott.

Idegenektől fél, főleg a férfiaktól, de még apukámtól is, de szerintem ezzel nem volna gond, ha gyakrabban látná.

És érdekes, de a békáktól is fél.:)

26/N

2012. szept. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!