Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan gyerekorvos, aki...

Van olyan gyerekorvos, aki nem javasolja az ovit, ha a gyereknek folyik az orra, köhög, de nem lázas?

Figyelt kérdés
2012. szept. 13. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legtöbb gyerekorvos ilyen. A miénk mindenképp.Én egyetértek vele. Az iskola kicsit más, mert lemaradhat az anyaggal, ha egy megfázás miatt hiányzik egy hetet; de oviban nincs még ilyenről szó.
2012. szept. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A miénk nem ilyen, csak azért kérdezem.
2012. szept. 13. 12:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Kohoges es orrfolyas eseten a mienk sem tartja otthon. Ha laz van akkor mar igen. Amig kohog es csak az orra folyik addig azt jelenti, hogy vagy sima megfazasrol van szo vagypedig az immunrendszere tudja kezelni a virust semmi gond nelkul.

Amikor mar laz tarsul a betegseghez akkor mar az immunrendszer kinlodik. Felheviti a testet, hogy elpusztitsa a virusokat, emiatt a gyerek gyengebb, levertebb es szamara kenyelmetlen lenne menni. Bakterialis fertozosenel es gyuladasoknalis jelntkezhet ingadozo laz. Ilyen esteben antibiotikum es otthon ules. De mas esteben nem szoktak otthon tartani.

2012. szept. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem az óvónő mondta, hogy ha csak "taknyos" a gyerek, akkor nyugodtan vihetem, ilyenkor (ősszel-télen) úgyis minden gyerek taknyos.

Persze erre lehet mondani, hogy azért taknyosak, mert a felelőtlen szülők beviszik őket betegen. De ha belegondolsz, akkor gyakorlatilag a hideg évszakok felét táppénzen kéne töltenünk otthon, amit nem hiszem hogy túl sok munkáltató tolerál :(

2012. szept. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!