Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg ennyire könnyű a...

Tényleg ennyire könnyű a legtöbb anyukának elengedni a gyerekét bölcsibe/oviba, és sokan meg vannak győződve róla, hogy az jobb a gyereknek, mintha otthon lenne?

Figyelt kérdés

Utolsó inkább a bölcsire vonatkozik, és főleg azokra, akiknél a kicsi otthon lehetne, csak azért adják be, mert "a gyereknek hiányzik a közösség!"

Még a kiscsoportosok korosztálya is csak egymás mellett játszik, nem együtt, életkori sajátosság, tudom, tanultam , így a bölcsis korra még inkább jellemző, és inkább az egyéni feljesztés, foglalkozás jobb nekik, amit inkább nyújthat otthon egy anyuka, mint egy gondozónéni pl 5-10 gyereknek. És amúgy is sok rosszat hallani a bölcsikről.

Az ovi kiscsoporja sem jobb, főleg ha a gyerek év közben tölti a 3-at, és 3 évesen sem érett minden kicsi a közösségre.

Nem arról beszélek, mikor valakinek vissza kell menni dolgozni!!!

Napokban találkoztam egy ikres anyukával, vígan mesélte hogy milyen jó hogy végre a bölcsiben vannak a kicsik(2 év 3 hósak), meg hogy miért neki adattak ikrek, miért nem olyannak aki több gyereket szeretne? Hozzáteszem nem is ismertem, csak az utcán szólított meg, mert én is épp az ikrekkel voltam (2 évesek). Hogy lehet ilyet mondani?


2012. szept. 13. 14:14
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
70%

első vagyok

látom az ősanyák ismét megjelentek,és jól lepontoztak mindenkit,aki bölcsibe,oviba adja a gyerekét

egészségükre,ennyi örömük legyen

2012. szept. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
19%

a lanyom 3 honaposan kezdett bolcsibe.nagyon nehez volt az elso 1-2 het.de csak jot tett neki.meg nincs 3 eves de szellemileg mar 5 eves.a legjobb dontes a gyereknek.ja es a gyerekek egymassal jatszanak,nem egymas mellett.

ilyen baromsagot meg nem is hallottam.

2012. szept. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 ava87 ***** válasza:
Hú, most nézem, valakinek megint sikerült belegyalogolnom a kicsi lelkébe, legalább is más magyarázatot nem találok a százalékomra. Oké, szíve joga, de aki magát értelmes, gondolkodó embernek tartja, az azt is elmagyarázhatná, hogy mivel vívtam ki ezt a hatalmas nemtetszést még az első oldalon.
2012. szept. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
14-es vagyok, ne foglalkozzatok a pontozással, nem számít semmit! Sokan képtelenek megérteni, hogy mennyire különbözőek a gyerekek és ami egynek nem jó, az egy másiknak jó lehet.
2012. szept. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 ava87 ***** válasza:
Igazad van :) Csak tényleg kíváncsi lennék arra, hogy miért volt rossz, amit írtam, miért "nem hasznos". Persze tudom, felesleges erőfeszítés, még sosem volt senki, aki válaszolt volna, hogy "én azt kifogásolom a válaszodban, hogy..."
2012. szept. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam senkit, nem tudom ki volt, jobb volna ha máshol élné ki magát. Nekem minden válasz hasznos volt, és ha jön még az is az lesz. Szerintem a kommentjeimből is ez jött le. Nyitott vagyok minden újra, elgondolkodtató sokminden amit írtatok.

Köszönöm!

2012. szept. 14. 14:55
 27/27 anonim ***** válasza:
én abszolút otthonmaradóspárti voltam amíg ki nem nyílt a gyermekem értelme és nem láttam rajta azt, hogy kicsi neki a tér, unalmasak a játékok és egész nap a délutáni bandázós társaság gyerekeit emlegeti. Amikor végre eljön a bandázós idő, nem játszanak együtt, valóban, de már a tudattól feldobódik hogy vannak körülötte mások és más dolgokat csinálnak mint amit megszokott tőlem, vagy az apjától.Néha futkároznak együtt, utánozgatják egymást, de legtöbbször csak jó kedve lesz h ott van az a másik kisgyerek. Szóval mi megpróbáljuk a bölcsit, igaz, nem heti 5napban, hanem 3*fél napra, ennyi épp elég neki hogy összeszippantson annyi új élményt, amitől kicsit izgalmasabb lesz a napi rutin. Én így tapasztalom a sajátomon. És ezt senki nem kérdőjelezheti meg, mert én ismerem a legjobban a gyerekemet.
2012. szept. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!