Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Angol nyelvtanulás könnyen és...

Niki100 kérdése:

Angol nyelvtanulás könnyen és otthon? Olyan módszer érdekelne amit otthon, nyelviskolák nélkül könnyű elkezdeni tanulni. ÉS ha igen, honnan érdemes letölteni anyagot. Vagy hogy érdemes elkezdeni. Sok időm nincs tanulni, de esténként szánnék rá időt.

Figyelt kérdés
2011. nov. 2. 15:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Könyvek olvasása, filmek-sorozatok nézése, fórumok, fanfiction-ök...

Külön fizetni rá nem is kell, max. könyveket meg DVD-ket venni, és biztos siker - kitartással. :)

2011. nov. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Smartguy86 ***** válasza:
A nyelv KOMMUNIKÁCIÓ. Egyedül nem lehet megtanulni! Legalább két ember kell hozzá. Valami bohóc középfokot biztos leteszel így, de a valódi nyelvtudáshoz kell beszélni is tudni.
2011. nov. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy kell kommunikálni is, senki nem mondta, hogy nem. De beszélgetni nem csak nyelviskolában lehetséges!

Lehet pl. Skype-on, vagy akár az adott országban is.

És semmi gond azzal, ha kezdetnek írásban tanulja az ember, nem mindenkinek egyforma a módszere.

Én pl. a fent általam leírtak szerint tanultam az angolt is, és most a spanyolt, és sosem volt gond, hogy először csak olvasok, majd hallgatom is, aztán írok, majd beszélek. Ez a sorrend, na és? Kinek hogy megy.

2011. nov. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

Köszönöm a tanácsokat.Mivel nincs időm eljárni nyelvsuliba így marad az önszorgalom.Kezdetben megteszi az olvasás és írás is:)aztán hátha alakul majd vmire.Persze tudom, h gyakorlás teszi jobbá.....Olvastam egy olyan módszert h este elalvás előtt kell hallgatni és könnyebben megy a tanulás, de sehol sem találom a módszer nevét:( Szép napot nektek!

2011. nov. 3. 09:17
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia. Talán én tudok neked segíteni abban, hogy megadom neked egy nyelviskolának a linkjét.

Az oldalukon német és angol feladatok, szövegek, stb találhatók.

Van egy olyan lehetőség is, hogy hetente egyszer küldenek feladatokat.

Ha regisztrálsz az oldalukra, kérheted a heti nyelvleckét.

Ingyenes.

Azonkívül a Facebook-jukon különböző játékok vannak, ahol nyerni is lehet, akár tanfolyamot is.

Én szeptember 23-án az Európai Nyelv Napja alkalmából nyertem egy 16 hetes középhaladó tréninget.

Csak én németül tanulok, nem angolul.

Bátran merem neked ajánlani, megbízhatóak. Bármilyen kérdésem van, email-ben válaszolnak.

2011. nov. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jajaj! Lemaradt a link!


[link]

2011. nov. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Itt pedig az alapszavakat,kifejezéseket tanulhatod meg

Ha rákattintasz a képre, vagy a szövegre, akkor hallhatod is a kiejtést.


[link] /

2011. nov. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Itt egy oldal ahol rengeteg hasznos tanácsot találsz.


[link]


A srác 5 nyelven akar megtanulni 5 év alatt az input módszer segítségével. Inputnak az a lényege, hogy sokat olvasol és hallgatsz beszédet az adott nyelven és ennek hatására magadtól össze tudsz majd rakni értelmes mondatokat. Ahogyan egy kisgyerek is megtanulja a nyelvet.


Lomb Kató írt még jó könyveket nyelvtanulással kapcsolatban.


Szinkrontolmács volt és 16 nyelven beszélt a legtöbbet magától tanulta meg.


Ez a két könyve segít a nyelvtanulásban.


Így tanulok nyelveket - a cím magáért beszél


Bábeli harmónia - 21 embert, akik legalább 8 nyelven beszélnek kérdez meg arról, hogyan tanultak nyelveket és még pár dologról.



Mnemotechnika módszer, amivel hatékonyabban tudsz tanulni, egy kis gyakorlás kell az elején, de aztán könnyen fog menni


[link]


Választunk egy, a megtanulandó szóhoz hasonló hangzású kulcsszót. Emlékeztetőül képet is alkotunk a kulcsszó és a megtanulandó szó jelentéséből.Például az angol curtain szó megjegyzése: körtemintás függöny felidézésével.

2011. nov. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat.Megírom, ahogy haladok vele:)
2011. nov. 20. 10:41
 10/10 anonim válasza:
Szia! Hogy haladsz? Mire jutottál eddig? :)
2013. aug. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!