Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megfázásos betegség esetén mi...

Megfázásos betegség esetén mi az a pont amikor orvoshoz kell vinni a gyereket?

Figyelt kérdés
Mert ugye ha csak folyik az orra, köhög, akkor még nem. De ha meg lázas akkor azért nem.
2012. szept. 13. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Orrfolyással, köhögéssel én már nem viszem a gyereket orvoshoz, 4 éves. Csak ha nagyon brutálisan köhög. Ha viszont lázas, akkor leviszem a lázát és úgy mindenképpen elviszem, mert az már esetleg komolyabb dolgot jelent. Lázasan nem szabad vinni, ebben igazad van, elég, ha mondod a dokinak, hogy pl. 38,5 fokos láza volt.
2012. szept. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Akkor, ha az orrváladék már nem tiszta áttetsző, fehéres, hanem kezd elszíneződni vagy ha lázas, ha úgy köhög, hogy furi a hangja.
2012. szept. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát én elviszem a gyereket megfázással is,mert ha nem figyeli időben a doki a betegséget,akkor 1-2 nap alatt brutális következményei vannak a gyerekemnél.Inkább megnézetem mikor folyik az orra és kicsit köhög,mintsem az ügyeleten 1 nap múlva félájult lázas gyerekkel beállítsak,majd a kórházba küldjenek vele.

Sajnos a gyerekem ilyen,ritkán beteg,de olyankor nagyon kell rá figyelni,mert rohamosan romlik az állapota 4 hónaposan már antibiotikum kúrán volt mert megfázott és csak ezt csak azt adjon anyuka és figyelje.Anyuka figyelte ahogy a csemetéje egyre rosszabbul van a felírt gyógyszerektől.Akkor a doki felírt antibiotikumot és mondta,hogy ez nem ritka eset,de annyira sűrű sem.Ha szükségét érzem,akkor vigyem be,ránéz.

2012. szept. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha a kohogeshez vagy orrfolyashoz laz tarsul akkor mindenkeppen tanacsos elvinni dokihoz, hogy megnezze. Mert ha lazas akkor azt jelenti, hogy az immunrendszere kinlodik, hogy legyozze a virust vagy a baketrialis fertozest es laz eseten lehet gyuladas is a szervezeteben. Pl orrfolyasnal es kohogesnel lehet mellhartya gyuladas is igy erdemes meghallgatni a dokinak a legzeset. Lehet, hogy lerakodik neki a valladek a mellkasara...

Ha csak egyszer belazasodik de utanna mar nem akkor nem szukseges orvos mert azt jeletni, hogy az egyszeri laz eleg volt az immunredszernek, hogy elpusztitsa a virosokat. Ilyen esetben inkabb virusos a fertozes vagy ritkan sima megfazas. De ha a lazat csillapitod gyogyszerrel de utanna ismet felmegy, megint csillapitod ismet felmegy... akkor mindenkeppen doki mert az immunredszer nem tudja legyozni a betolakodot es ilyen esetben lehet bakterialis fertozes amire jo az antibiotikum vagy gyuladas amire szinten jo az antibiotikum.

A sima kohoges meg orrfujas, egyszeri laz az tuti virusos fertozes amit az immunrendszere legyoz. A virusos fertozessel doki sem tud mit kezdeni mert arra nincs gyogyszer csak a bakterialis fertozesre meg a gyuladasra. De az utobbi ketto ingadozo lazzal jar es magas lazzal is.

2012. szept. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 gabszem ***** válasza:
0%
Ha lázas, akkor az valami vírus lehet, amire lehet hogy antibiotikumot kell kapnia. Én akkor hívnám a dokit, ha 38 fok fölé menne a láza. Aztán vagy kimegy házhoz, vagy elviszed. Dokija válogatja, a miénk pl. kijön házhoz.
2012. szept. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Antibiotikumot baktériumra adnak, vírusra nem.
2012. szept. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én el szoktam vinni még az elején,mert nálunk sokszor lesz hörghurut,és ilyenkor antibiotikum kell.most is elvittem múlt héten két nap után,de nem kapott semmit,és szépen meg is gyógyult egy hét alatt,most nem lett hörghurut,mert naponta háromszor inhaláltam salvus vízzel,és folyamatosan szívtam az orrát.

épphogy meggyógyult,most egy hányósat kapott el négy nap ovi után,most kezdte hétfőn.hajnalban már hányt.délután viszem dokihoz,akkor rendel

2012. szept. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!