Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van az hogy kis gyerekek...

Miért van az hogy kis gyerekek (kb.3 éves) nagyon rondán káromkodva beszél a játszón a Anyja meg meg sem hallja? Vagy csak nem akarja. Szégyen.

Figyelt kérdés
2012. szept. 13. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Nyilván anya is így beszél, nem tűnik fel neki. Ez elég egyszerű...
2012. szept. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vagy azt a nevelési elvet vallja, amit itt is mindenki hangoztat, hogy a csúnya beszédért nem szabad rászólni a gyerekre, mert csak annál jobban fogja csinálni, míg ha nem veszünk róla tudomást, abba fogja hagyni. Hát, nem tudom.
2012. szept. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

azért az, hogy szégyen nem mondanám.

majd ha neked is ennyi idős lesz a gyereked, megtudod :(


enyém is 3 éves, káromkodik :( basszus, rohadt életbe, francba. ezeket ha mondtam, rászóltam, így mondja azóta is.


a ku.. ba... is hallotta sajnos (nyaraláson a strandon tanulta ezt az egész felsorolást, mi nem káromkodunk előtte, meg egyébként se), na azokat ha mondta, meg se hallottunk. kb. 2 hétig próbálkozott ezekkel...

lehet anyuka is így tesz pontot az i-re.

de lehet tőle tanulta persze, csak nem kell mindig a legrosszabbra gondolni

2012. szept. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Inkább az utóbbi valószínű. Az én kisfiam (2 éves) is felszedett már pár csúnya szót felnőttektől, hiába igyekszem kivédeni. Ha rászólok, csak annál inkább mondja. Ha észre sem veszem, sőt úgy csinálok, mintha nem érteném, mit mond, pár nap után elfelejti. A dackorszak már csak ilyen - ha azt mondom neki, hogy ne ugráljon az ágyon, akkor tudja, hogy ez bosszant, és újra meg újra ugrálni fog. Ha azt mondom neki, nyugodtan ugráljon, de ha leesik, nagyon meg fogja magát ütni, és sírni fog, akkor abbahagyja.
2012. szept. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is ehhez kell folyamodnom,mint a fent említett anyukának.Tudod hányszor szóltam rá a kisfiamra??Semmit nem értem el vele, így most azt csinálom,mintha meg sem hallanám.
2012. szept. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért van ez, hogy leszoktassa róla. Ha rászólna, akkor tudja, hogy idegesít, és egy 3 éves mindent csakazértis csinál, ha érzi, hogy hatást ér el vele, mert most van a dackorban.

Ne írd, hogy szégyen, mert elég az anyukának is ezt elviselni, biztos vagyok benne, hogy ő is cikinek érzi, de nem tud mit csinálni hirtelen, tuti a bölcsiben, oviban, közértben hallotta a felnőttektől, meg fiatal tiniktől a buszon, és nagyon nehéz leszoktatni róla, hisz mindenhol hallja, azt hiszi ez vmi jó dolog, mert a nagyok is csinálják, ő csak utánozza őket...


Én is csak akkor vettem észre, hogy mennyit káromkodok, mikor a kislányom ha nem tudott 2 kockát összetenni, akkor dühösen kiabált, hogy bassus, meg a csába, nekem ez a 2 rossz szokásom volt, de felhagytam vele, így ő is abbahagyta, de a buszon simán mondja a srácok után..:-(( 2 éves még csak elég bénán hat, de én se tudok vele mit csinálni, ha rászólok, egyből elmondja még 20x, egyre hangosabban..:-( Így inkább nem szólok rá, mert így csak 3x mondja el, aránylag normális hangon..

2012. szept. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az én kislányom három és fél éves.Ő nem beszél csúnyán pedig hallja az oviba játszón stb.Nem mondom hogy nekem sosem csúszik ki de igyekszem.Ismerem a gyereket az anyát is és már egy éve ez megy.Szerintem nem normális dolog...ismétlem Szerintem!!!
2012. szept. 14. 10:28
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem van egy két csúnya kifejezés, amit használok, a gyerekeim száján CSAK ez szokott kicsúszni. Amit az oviban eltanulnak, azt maximum egy-két napig ismétlik.

Szóval én azt gondolom, hogy amit tartósan használnak, azt bizony otthon hallják. Ez van.

Én is próbálok leszokni, de csodálom az anyukát, aki "csak úgy" abba hagyta. Igaz, a "legcsúnyábbakat" nem használom, de azt sem szeretném, amit szoktam, nekem nehezen megy...

2012. szept. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

szia, 6 vagyok.

Jaaa, hát ha nap szinten látod ezt, és nulla a javulás 1 éven át, ott tényleg gáz van... van is egy ekkora gyereked, akkor biztos jól látod a helyzetet.

Én úgy értettem a kérdésed, hogy általánosságban miért csinálják ezt a gyerekek...


Amúgy azért nekem is nehezen megy a "leszokás", főleg ha telón beszélek, akkor szokott a párom oldalba lökni...:-))) Ő egyáltalán nem káromkodik, mióta együtt vagyunk nyüstöl ezzel, de csak most vettem rá magam, hogy elhagyjam, mióta a kislányom van, és elkezdett dumálni...:-))

2012. szept. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!