Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálunk a bölcsödében alig...

Nálunk a bölcsödében alig ihatnak a gyerekek, nálatok is így van?

Figyelt kérdés
Nálunk a gyerekeket a bölcsibe általában 6-7 óra körül adják be.8-kor reggelihez kapnak 1,5 dl tejet vagy kakaót.Utána kint rohangálnak az udvaron és hiába kérnek inni ,nem kapnak.Legközelebb a tízórai 1,5 dl rostos űdítő.Még akkor is sokan kérnek vizet,de nem kapnak azt mondják,hogy majd csak ebédre.Ebédnél(12 órakor) az étel mellé üres poharat tesznek és csak akkor adnak vízet a gyereknek ha megette a levest.Ez most normális???Én első gyermekes beszoktató anyuka vagyok és rámszóltak a nevelőnők,mert inni adtam a gyerekemnek.Én úgy gondolom,hogy nem akarják,hogy sokat pisiljenek.Szerintetek?

2012. szept. 13. 07:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Eléggé barbárnak tűnik ez a bölcsi! Mi az, hogy nem adnak nekik még vizet sem ha szomjasak!?! Gondolom még sok gyerek pelusos, szóval nem értem miért ne ihatnának! Ennél többet kell inniuk egy nap (4-5 dl-nél). Meg mi az, hogy csak akkor kapnak inni, ha megette a levest? A 2. után iszunk itthon is nem a leves után.

2012. szept. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez eggyáltalán nem normális!!!! gondolom azért kevesebb babót keljen tisztába tenni.Azonal tegyél panaszt a vezetönél!!És ha lessz valami bajuk a kicsiknek nekik is sok folyadékra van szükséguk ahhoz hogy szépen ormálisan fejlődjenek!!!!Tegyél valamit gyorsan.És mivel indokolják?Kiváncsi lennék ehez mit szólna a gyerek orvos....
2012. szept. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem AD-s, nagyon száraz bőrrel, muszáj eleget innia. Így, mikor beszéltem a bölcsivezetővel, azt is megbeszéltem vele, hogy viszek neki vizet, és itassák. De szerintem azelőtt itt sem volt divat, mert a barátnőm is vitt a kisfiának üveget, mivel a kisfiú meg alapból sokat iszik, és eleinte húzgálták a szájukat, de azóta több gyereknek látom, hogy van benn vize és üvege vagy pohara.

Gondolom itatják, mert hetente 3 liter vizet viszek be+van "repeta" a reggelihez adott teából és az ebéd utáni gyümölcsléből is. (Az egy másik dolog, hogy mennyire nem vagyok boldog, hogy ilyen cukrozott nyálakat itatnak velük!)

2012. szept. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én már előre tartok ettől! A fiam 2 hét múlva kezdi a bölcsit. Nem egy nagy ivó, ha nem tukmálnám rá, szerintem egész nap nem inna semmit. Nálunk azt mondták, ha kér a gyerek, vizet adnak neki. Hát ő biztosan nem fog kérni, így szerintem nagyon keveset fog inni:(
2012. szept. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.A bölcsivezető itt egy nagy nulla,leszar mindent.Majd beszélek a védőnőmmel,hogy mit lehet tenni.
2012. szept. 14. 08:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocs a kérdésért, de hol van ez? elég egy város. Én pont ma voltam bent a fiam bölcsödéjében az irodában ügyet intézni és a vezetőnő beszélgetett valakivel a folyosón. Pont ez volt a téma amit írtál. Annyit hallottam, hogy : "azt kérte az anyuka, hogy itassuk gyakrabban, mert olyan betegsége van..., nem mintha amúgy nem itatnánk..."

Azért is figyeltem fel erre a mondatra, mert mi is 2 hete kezdtük a bölcsit és észrevettem, hogy a félig meddig szobatiszta fiamnak a bölcsiben nincs balesete, csak itthon. Aztán rájöttem, hogy azért, mert itthon vedeli a vizet, ott meg még a tízórait se issza meg. Egyébként szerintem elég az a mennyiség amit adnak nekik. Végülis 2 óránként isznak, mi sem iszunk gyakrabban. Most nincs kánikula. Délután, vagy bölcsi előtt meg annyit adsz neki, amennyit akarsz. (amúgy ez egy debreceni bölcsiben volt)

2012. szept. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Bocs, most nézem, hogy nem a te gyereked az AD-s, hanem egy válaszolóé. Akkor az a beszélgetés, amit hallottam nem rád vonatkozik.

Azt azért ne felejtsük el, hogy a gyerek nem egész nap van a bölcsiben. Ha otthon reggel iszik mondjuk egy kakaót az 2-3 dl (az enyém legalábbis ennyit szokott), reggelihez tea 2dl, tízórai 1-1,5 dl, ebédhez leves 2 dl, víz 2 dl, uzsonnához tea 2 dl. Ez eddig 11- 12 dl és még annyit adsz estig amennyi belefér.

2012. szept. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!