Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok belefér a nevelésbe...

Nálatok belefér a nevelésbe egy-egy popsira vagy kézre csapás?

Figyelt kérdés
Másfél évesem borzasztóan érdeklődő, örökmozgó, okos kissrác, aminek egyébként nagyon örülök, de néha elszakad a cérna és az ötvenedik rászólásnál, hogy "Ne kapcsolgasd állandóan a mosogatógépet!!!" legszívesebben a kezére csapnék, de sajnálom megütni. Ti hogy álltok a fegyelmezéssel?
2012. szept. 15. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Nálam már megesett, hogy rácsaptam a popsira vagy a kezére. Én azt nem tűrtem egyáltalán, hogy rámcsapjon vagy ilyesmi. Akkor azt azonnal visszaadtam és megbeszéltük, hogy amennyire neki fáj annyira nekem is. De egyébként nálunk inkább a büntetőszőnyeg jött be. Egyszer rászólok, hogy nem szabad, másodjára figyelmeztetem, hogy ha nem hagyja abba akkor megyünk a büntető szőnyegre, és harmadjára már viszem is. Pont ma reggel volt rajta. Hála az égnek tényleg ritkán fajulnak idáig a dolgok. Nálunk is másfél évesen kezdődtek ezek a dolgok, most 2,5 éves.
2012. szept. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%
nem csapok sem a fenekere sem a kezere. az adott szituacioban megfognam a gyereket es betennem a kisagyba ,elmagyaraznam neki hogy mirt van buntiben.
2012. szept. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Nem a legjobb megoldás de sajnos néha eljár az ember keze! Ez csak a tehetetlenségből adódik,és a gyereket ilyenkor nem fegyelmezni hanem megfélemlíteni lehet.

Nem leszek álszent volt már hogy nekem is eljárt a kezem,de utána legszívesebben elástam volna magamat!:(


Hogy bele fér e? A válaszom egyértelmű nem,de sajnos vannak helyzetek amikor másként cselekszik az ember mint ahogy szeretne.

3éves örökmozgó kislány anyukája.:)))

2012. szept. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk is előfordul,ha már túl megy minden határon a viselkedése,ha veszélyezteti saját épségét,vagy szándékosan fájdalmat akar nekünk okozni,ha valami nem tetszik neki.Pl hajtépés,harapdálás.Most ez utóbbi okoz sok problémát,néha indulatból,a saját,és a mi ruháinkat is tépi a fogaival.Nem szoktam neki megengedni,mert olyan jól nem állunk.Nem kell mindig elverni,nálam már elég,ha csak figyelmeztetem,hogy ha nem hagyja abba,akkor el fogom verni a fenekét.Mutatja,hogy hol,és ezzel le is van zárva a dolog.
2012. szept. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
32%

Hogy a nevelésbe belefér e: a mai világban nem, az öregeknél bevett módszer volt.

Hogy nálunk előfordult e: sajnos igen.

Volt amikor a nagyapjuk 200*rászólásra se ért el semmit, arrébb terelgetéssel se, elővette a fakanalat, apró ütés volt a pelenkára, meg se érezte, csak a kicsi önérzete, de azóta ha csak szóba kerül, hogy segít lehiggadni a fakanál, máris észhez tér a kisember, és abbahagyja a hisztizést-dacolást, lehet vele beszélni, és meghallja amit kérünk tőle, nem csak hergeli magát, mert nem szabad. Valahol ez lett a büntetés, mert pl a büntetősarokba ülés-állás nem működött, max olaj volt a tűzre. De maga a verés ténye az nem a megfelelő módszer, ez inkább egy jókor elsült csapás volt. Én magam nem venném amúgy elő a fakanalat, ha nem higgadna le-hagyná abba.

2012. szept. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%

Nálam is ebben a korban kezdett elszakadni a cérna, és volt 1 lábra, és 1 kézre ütésem. Semmit, de semmit nem értem el vele az égadta világon, viszont a kislányom szemében a bánatot soha nem felejtem el, hogy anya bántott, utána nem engedte, hogy felvegyem, és megvigasztaljam, nekem nagyon rossz élmény volt, és mondom, semmi értelme nem volt...:-(( Ne üsd meg, még nem érti a "nem szabad" értelmét...

Húzd ki a mosógépet, zárd el amit nem szabad hogy elérjen...és mindent mondj el neki 51x is, hogy nem szabad, 1x majd csak beérik..:-))

2012. szept. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem fér bele, de már többször előfordultkézrecsapás. Teljesen fölösleges volt, semmilyen hatása nincs, mindkét gyerekem ilyenkor tartotta a kezét, hogy csapjak mégegyet :S

Nem tudom régen hogyan működött ez fegyelmezésként, az én gyerekim tojtak rá.

2012. szept. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!