Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi tehetnék? Valaki hasonló...

Mi tehetnék? Valaki hasonló helyzetben? 6 hónapos kisfiamnak 3 naponta van széklete akkor is csak glicerines kúppal.

Figyelt kérdés

Kb. két hete tart ez az állapot. 1 hónapja kezdtem a hozzátáplálást, előtte míg babám csak szopott mindennap volt széklet.

Orvosunk szerint több rostos ételre és folyadékra van szükségünk,vagy az is előfordulhat, hogy fiam szervezete feldolgozza a táplálékot.

Napi kétszer eszünk barackot és kamillateát iszunk.


2010. aug. 14. 08:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem az a fontos,hogy te mit eszel,hanem amit a kisfiadnak adsz. Adj neki főzelékeket,gyümölcsöket. Tapasztald ki,hogy melyik gyümölcs és főzelékféle székletlazító nála.Minden baba másképp reagál a zöldségekre,gyümölcsökre.
2010. aug. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tök, vagy cukkini megfőzve, egy lehéjazott kimagozott paradicsom nyersen bele turmixolva! Sütőtök, igaz az csak üveges van mostanság. Répa tökkel vagy cukkínivel, főtt cèkla! Burgonyát nem adnék mert hasfogó sok benne a keményítő! Na meg naponta barack vagy szilva turmixolva!
2010. aug. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem én eszem a fenti dolgokat, hanem a fiam.
2010. aug. 14. 09:20
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocsánat, ha érdemben nem tudok segíteni, csak az furcsa lenne, ha a babád szervezete pl. az őszibarack rostjait is feldolgozná, hisz azt nem nagyon lehet. Az anyatejet lehet teljes mértékben feldolgozni, a szilárd ételből mindig marad salakanyag.

Egyégként az sem hülyeség, ha Te eszed a barackot és megszoptatod, az én babám is sokszor így kakil csak.


De a másik dologban igaza van a dokinak. több rost és folyadék.

2010. aug. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szia!

Igaz az én fiam már 2 éves múlt, de nagyon régen ez a gond.

Lehet kapni a rossmannban édeskömény teát almalével, fehér üvegben van, kész tea, nincs benne cukor. 4 hós kortól adható, és székletlazító. Én nyakra főre itatom vele, elég jó. Te persze kevesebbet adj, mert még pici, Egy üveg 300 ft körül van, nektek azért sok adag kijönne.

2010. aug. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Glicerines kúp az egyik legrosszabb választás! Hozzászokik majd és a végén anélkül nem tud kakilni.

Kamillateát pedig így add neki:

2 deci vízbe 1 filter és 1 teáskanál cukor. Ezt evések előtt 15-20 perccel add, éhgyomorra.

2010. aug. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!