Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaság déli alvásnál?...

Szobatisztaság déli alvásnál? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Manókám kb. 1 hónapig pelenka nélkül aludt délben, balesetek nélkül. Aztán jött egy nagy visszaesés, 10-ből 8-szor bepisil alvás közben. Visszaadjam a pelust? VAgy mi ilyenkor a teendő? Trauma és nagy változás nem történt az életében.

Segítsetek, légyszi!

Köszönöm!!!!


2012. jún. 22. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Mennyi idősen kezdted leszoktatni a pelenkáról?
2012. jún. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is voltak kisebb nagyobb visszaesések de nem adtam vissza rá a pelust mert azzal csak összezavartam volna. Majd túl lesztek rajta,addig kénytelen vagy mosni :)

Nappal voltak amúgy balesetek vagy csak alvásnál?

2012. jún. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtok!!!

Elég korán kezdte a szobatisztaságot, magától, 19 hónaposan. Déli alváshoz kb. 22 hónaposan vettük le a pelust.

Nappal nincs gond, csak alvásnál.

2012. jún. 23. 21:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor még az is meglehet hogy nem elég érett rá alvásnál még nem tudja kontrollálni! :)
2012. jún. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
4 gyermekem van ,igen korán szobatiszták lettek ,15,hónap a lányok ,a kisfiam 20hónaposan,de előtte sem volt hajlandó bele kakilni csak a bilibe,vagy a wc-ben.Én az ágyába polifom szivacsot tettem a baleset elkerülése végett,ha be is folyik a dolog ébredjen föl rá ,1-2 alkalom után automatikusan ugrott a bilire.A pelenkát nem szabad vissza tenni,mert ezután elnyúlik a folyamat és össze zavarja a kicsit.Kicsit figyelni kell a déli alvásnál is ,mert vannak olyan mozdulatok álmában is ami a pisilést jelzi ,csak jelezni kell neki,hogy ne aludjon bele.Tudom kicsit hülyén hangzik ,de csak így lehet a picivel együtt működni.Ilyen esetben még az sem tesz jót ,ha szoba tisztaságra neveled ,ha idegen környezetben kerül,ezt át kell vészelni saját otthonában,még ha a családi látogatások ki esnek ,csak az éjszakára gondolok,mert ez is egy szokatlan helyzet neki .Ha már biztonságban érzi magát és kezeli a helyzeteket bátrabban nyílik meg bárhol,nem bújik sarokban félve attól,hogy mit szolnak a többiek.Dicsérni kell sokat,mert az büszkeséggel tölti el,borzasztó nagy türelem kell,mert az is nagyon fontos ..és kitartás
2012. jún. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!