Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más gyerkőcnek is nehezen...

Más gyerkőcnek is nehezen megy a bölcsibe szoktatás?

Figyelt kérdés

Kislányom december végén lesz 3 éves. Már a 3. hetet tapossuk, még mindig beszoktatás alatt van. Reggelente nyüszít, hogy nem akar menni, ma pl. kitalálta, hogy beteg, így nem mehet bölcsibe, maradjunk otthon. Tegnap, mikor mentem érte, az ágyában sírdogált, és valami olyasmit mondott, hogy jaj, anya, miért hagytál itt engem?

A szívem szakad meg.

Evésnél és játéknál állítólag nincs vele semmi gond, csak reggel, mikor ott kell hagynom, meg alvásnál.

Kb. 4-5 napja enyhe hasmenése van, hiába adok neki probiotikumot. Nem lázas, nem köhög. Én a stresszre tippelek.

Kérlek, osszátok meg a tapasztalataitokat, akiknek szintén ilyen nehezen szokott be a gyereke, hogy mikor oldódott meg a helyzet.


2012. szept. 19. 08:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Sajnos ez valóban nehezebb időszak neki és neked is. Az én kisfiam még nem volt 2 éves, mikor bölcsibe ment, addig ugye semmi baja nem volt, míg a beszoktatásnál én is ott voltam az első napokban. Aztán mikor egyedül maradt, nála is sokszor eltört a mécses, néha komolyan attól féltem, hogy a csoporttársai utálni fogják szegényt, hogy egész nap a sírását kell hallgatniuk, de a bölcsi pedagógusok megnyugtattak, hogy első napokban mindenkinél ez van. Aztán egyre jobb lett a helyzet, mert mikor valami lekötötte, addig már jól elvolt, nem sírt. Ja, viszont előfordult, hogy itthon beszélgetés közben előjött a bölcsi szó, akkor is elkezdett sírni szegény. 2 hét után egész jól álltunk, már nem nagyon sírt, viszont akkor ő is megbetegedett, méghozzá ez volt eddig sajnos a legsúlyosabb, 1 hétig nyomta az ágyat lázzal, náthával és valamilyen vírusos kötőhártya gyulladással. Sajnos ez az egy hét kihagyás nekünk elég volt ahhoz, hogy utána ismét rossz szájízzel menjünk a bölcsibe. Viszont rá 1 héttel jött a "csoda"! Hirtelen zokszó nélkül mentünk be, magától ment be a csoportszobába is, leült reggelizni. És innentől kezdve minden jól alakult. Kb 6 hónapja jár, nagyon szereti, minden szabályt elfogad (pl napközben simán azonnal elalszik egyedül), és már vannak barátai is, szívesen részt vesz a foglalkozásokon. Szóval kitartást nektek is, szerintem az első 1 hónap a nehéz. Ami fontos, hogy magyarázd el neki, hogy mennyire szereted, ha bármi baj van úgyis jössz érte, meséld el, mi minden jót csinálhat ott stb. És mindig mond meg neki, mikor mész érte, és azt az időpontot tartsd is be! Ha segít neki, vigyen be magával egy anya illatú sálat, vagy alvóállatkát, cumit. És igen, sajnos lehet a stressztől beteg. Szerintem nem csak a közösségbe kerülés miatt ért vírusoktól betegek ilyenkor gyakran a gyerekek, pszichés ok, ami kihat a testére. Ezek is el fognak múlni. Sok kitartást és erőt kívánok nektek!
2012. szept. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én anyukám magánoviba dolgozik a bölcsis csoport az övé.

Minden gyereknél más a beszoktatás, de a legtöbb esetben nagy harcok árán sikerül, és sok ideig tart.

Nemrég az egyik kisfiú annyira nehéz eset volt, hogy szó szerint rugdosta anyut, csúnyán beszélt vele, és az anyja után akart menni, így anyunak birkózni kellett vele a földön és lefogni. EGy hét birkózás után már alakult a dolog.

Olyan gyerek is volt, akit ki kellett venni a bölcsiből, mert nem állt még készen, nem tudott beszokni.

De olyan is volt, aki első naptól kezdve végig nevette a napot.

2012. szept. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!