Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon gáz ha nem tudsz jól...

Nagyon gáz ha nem tudsz jól főzni két gyermekes anyukaként?

Figyelt kérdés
Vannak ételek amiket jól tudok, de sokat egyáltalán nem. A Mamival lakunk, eddig megosztottuk a főzést, ő se egy konyhatündér - nem az az igazi ügyeskezű mama (sajnos). Sose szeretett főzni, így ő is sok ételt egyáltalán nem is tud, most meg már ott tartunk, hogy teljesen én főzök - ő már 72 évesen nem akar. Hát az a nagy gondom, hogy bánt, hogy nem tudok változatosan főzni, sok finom ételt és sajnos nincs akitől tanuljak. Receptkönyvből nem az igazi, a házi fortélyokat ott nem írják. Az anyósom is hozatja az ebédet, nem főz - meg kicsit már cikisnek tartom most kérdezgetni 34 évesen, hogy mit hogyan kell.
2012. szept. 19. 09:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
én a netröl szedem le néha pedig szakács vagyok nem szégyen meg kell tanulni és uj praktikákat megtanulni
2012. szept. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
UI: az lenne ciki meg se próbálnál fözni és csak hozatnál valahonnan , de amit irtál abszolút nem
2012. szept. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%
Vedd meg Horváth Ilona szakácskönyvét. Sok recept van benne, és a házi fortélyok is. Kezdőknek tökéletes.
2012. szept. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Csak sokszor amikor anyukákkal beszélgetek és mondják, hogy milyen jó kaját csináltak.... császármorzsa, madártej, meggymártás... meg társai, én még ezeket se tudom... Próbálgattam már netről is, de legtöbbször nem valami jól sikerültek. :(((
2012. szept. 19. 10:11
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes kísérletezgetni.

Az egyik barátnőm - még főiskolások voltunk, mikor beszélgettünk erről - azt mondta, hogy ő nem akar megtanulni főzni. Nekem ez furcsa volt és ma is az.


De te akarsz! Sok lehetőség van új recept beszerzésére.

Mostanában néha megveszem a Mindmegette receptújságot. 100 Ft körül van. (Van ilyen több is) Itt családanyák, két lábon járó nők és férfiak írják meg kedvenc receptjüket.


De van, amit anyukámtól szedtem, s van amit az internetről.


Még én sem tudok mindent, sok dolgot egyáltalán nem főztem még, csak az elméleti tudás van meg.

Magamra nem állok neki gulyás levest főzni, bármennyire is szeretem.


Sok sikert és ne add fel!


29 N

2012. szept. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
27%

a kérdező : " Receptkönyvből nem az igazi "


a válasz :" Vedd meg Horváth Ilona szakácskönyvét."

2012. szept. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, meg fogom nézni azt az újságot! Jó ötlet!
2012. szept. 19. 10:16
 8/18 anonim ***** válasza:
51%

Nem gáz ha nem tudsz változatosan főzni,de ha igazán akarnál akkor tudnál,mert a kísérletezgetés a megoldás.

Valamikor egy rántást nem tudtam megcsinálni,a férjem tanított meg,mert addig nem érdekelt a főzés,de még a lábast sem tudtam a fazéktól megkülönböztetni.Ennyi.Szépen lassan megtanultam,próbálgattam,tettem vettem,na meg végre anyukámat megkérdeztem mit hogy csináljak,nagy örömére:))

Most már 28 évesen anyósomtól kaptam születésnapomra egy szakácskönyvet,mert,hogy szeretek főzni! jelszóval.Az említett Horváth Rozi féle könyv,ott porososdik,mert az ég világon egy ehető kaját nem találok benne,gondoltam megnézem az oldalast mégis hogy ajálják,sehogy nincs ilyen benne,cigánypecsenyét akartam,se híre se hamva.Pedig ezek alap kaják.Még a pörköltet is rosszul írja,legalábbis nem az én számízére van.De nem vagyunk egyformák,nekem ez másnak amaz ízlik.

2012. szept. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A nagymamám (anyukám anyukája) korán meghalt, ezért édesanyám nem nagyon tudta kitől ellesni a főzési fortélyokat. Ő anno Horváth Ilona könyvét használta, és ma már nagyon jól főz, szinte bármit kiválóan el tud készíteni. Szóval ez sem lehetetlen! Neked is kitartást kívánok hozzá!

Egyébként a császármorzsa és hasonlók miatt ne aggódj, egyik sem alap kaja, és nem hinném, hogy recept alapján ne tudnád elkészíteni. Ezeket én sem csináltam még, mert itthon nem volt rá igény, de biztosan menne, ha nekifognék.

2012. szept. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
en 29 eves vagyok,1 kisfiam van,2,5 eves,es sajnos en is ugy vagyok ahogy te,amiket irtal kajakat azokat en sem csinalom,meg nem is szeretem.nagyon sok mindent en sem tudok fözni,pl meg lencselevest sem szoktam,en is csak az alap kajakat szokom.mondjuk nem is szeretek fözni,hogy az igazat bevalljam,utalok,csak muszaj,valamennyit azert tudok,pl.gulyas,husleves,zöldsegleves,krumplileves,fasirt,rakott krumpli,szoval csak az alap kajakat en is,de ezekkel is lehet valtozatosan fözni.ja meg fözelekeket,azt is csak aztota tudok,miota megvan a kisfiam.sutni abszolut nem tudok.neha bant engem is,mert a fiam mar kisovis,es nem akarja megenni az olyan etelt amit en nem szoktam csinalni,es akkor magyarazkodok az ovonönek,h azert nem eszi,mert nem igazan ismeri.hat kicsit kellemetlen ,de ez van
2012. szept. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!